Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/133 anonim ***** válasza:
42%
Evolúció.
2012. márc. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/133 anonim ***** válasza:
90%

Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nekik:

Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén meglátható; úgy, hogy ők menthetetlenek.

Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem neki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett.

Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;

És amiképpen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretükben megtartsák, azonképpen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

2012. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/133 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy provokatív kérdés, Ti meg bedőltök neki és baromságon vitatkoztok. Már megint!!!


Hívő nem hívő, csak a saját hülyeségét szajkózza, nem tiszteli senki a másik gondolatait, szabadságát, a szellem szabadságát.


Teljesen mindegy, hogy az Őszszakállú gyúrt e minket porból, vagy a majomból estünk ki a fán. Itt vagyunk és ezt a sz@ros életet kéne jobbá tenni, elviselhetővé tenni, boldognak lenni, ehelyett mindenki keresi a másik támadható pontját, bizonygatja a saját kis jelentéktelen igazát, amire rengeteg energiát pocsékol, melynek töredéke is elég lenne egy élhetőbb világ megteremtéséhez. A helyett, hogy teremtenénk csak vitatkozunk a teremtésen.


Nem hogy Isten, de még Darwin sem örülne neki, ha látná mi lett az emberekből. Én szégyellem magam a fajtársaim miatt. Ha az embereket Isten teremtette akkor köszi, de én inkább a majomtól származom, vagy fordítva.

2012. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/133 anonim ***** válasza:
83%

"Ha mindenki Ádám és Évától származna, mindenki zsidó lenne.


:-D"


Nos, Ádám és Éva nem voltak zsidók...

2012. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/133 anonim ***** válasza:
68%
A lelkiismeret csak egy elvont fogalom ez a magas intelligencia miatt van. Nem nagyon érdemes a szavakkal dobálózni mert az Ősrobbanás már egy tudományos tény még a tájékozottabb vallásosok is elismerik jó lenne nem a középkori dogmákat szajkózni. Az emberiség csak mostanában jutott el olyan szintre hogy erről beszélhetünk az hogy néhány kérdésre még nincs válasz az élet eredetével kapcsolatban az nem azt jelenti hogy nem is lesz.
2012. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/133 anonim ***** válasza:
57%

Azzal szoktam magyarázni az evolúciót, hogy tényleg az antikrisztus mindig azon mesterkedik, hogy az emberek ne higgyenek Istenben. Ha megfigyelitek minden meg van magyarázva, tudományosan alátámasztva. Nem vet fel senkiben kételyt, hogy milyen szépen meg lehet mindent indokolni. Ahogy Pelikán elvtársnak is mondták: "Az a gyanús ami nem gyanús." Mivel a gonosz tudja, hogy Isten létezik és azt is, hogy Jézus: "én vagyok az élet és az igaz út" Mindent megtesz az ördög azért hogy az emberek távol kerüljenek Istentől.

Hogy miért, hát hogy ne üdvözüljön lehetőleg senki.

És ez is miért olyan érdekes, hogy még maradt (elég sok) ember a Földön, aki rendületlenül hitét veti az Úrba.


Mert igenis van elhívás, és van kommunikáció Istennel amit mi hívők soha nem tudunk elmagyarázni a hitetleneknek.


Kettő, miből gondolják a csak evolúcióban "hívők", hogy ez a csúcs, ettől nem tud már többet alkotni a világ, meg van számos szaros bolygó , meg a végtelen.

Miért lenne "csak" ennyi? Szerintem sokkal több van, ez számomra csak egy "állatkert", egy próbatétel, a kísértések helyszíne, egy lelki fejlődés, isteni szeretet fokozása, közeledés az Úrhoz stb.

Ennek az eléréséhez egy megvilágosodás kell. Aki nem tud az anyagi világon túllépni, az benne reked.

2012. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/133 anonim ***** válasza:
35%
Nekem semmi bajom a hívőkkel, csak ne hinnének ilyen marhaságokban is, mint az ördög, sátán...
2012. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/133 anonim válasza:
74%

Hello Mindenki!


Néhány rövid, tömör velős gondolatébresztő:


- Ha egysejtűekkel indult (volna) a világ millió évekkel ezelőtt, akik azóta is osztódással szaporodnak és nem halnak meg, akkor a ma élő összes egysejtű több millió éves, nemde?


- Az ember: olyan komplexek vagyunk és még magunkat sem ismerjük a legmondernebb high-tech műszerek dacára. És mégis magunkban hozunk létre egyfajta tervrajz alapján szerszámok és eszközök nélkül sötétben, magzatvízben mindössze 9 hó alatt egy ugyanilyen komplex lényt. Ez meg hogy van?


- Ha rossz a (DNS) tervrajz, korcsok születnek, ekkor azt gondolnánk, hogy ez az alkotó-építő "bármi" nem túl intelligens, inkább csak gépiesen építkezik, nem látja a teljes egészet egyben, simán legyártja a selejtet is.


- Halandóság: Belegondoltatok már, hogy az élőlények idővel mind meghalnak, akkor mi értelme van az életnek? De mégis mi az az egyetlen dolog, ami folyamatosan tovább él? Mirők szól mégis ez az egész? Szerintem csupán egy tökéletes kódoló rendszer fenntartása a lényeg, ami olyan sikeres, hogy mindenáron fenn kell tartani. És az maga a DNS. Lássuk be, egyedül ez a rsz él túl mindenkt, ha úgy tetszik az élőlények csupán hordozó kapszulái a megőrzendő rendszernek és nem mi vagyunk a lényeg. Valszleg ez egy "hipermodern" barlangrajz struktúra, amit "valakik" csak így tudtak " valamiért" átmenteni "valamikorra"


- És végül: az élet túl rövid ahhoz, hogy gyűlölködjünk. A legtöbb konfliktus ami háborúvá eszkalálódott vallási alapon szerveződött. Ezt egy inteligens "felsőbbrendő bölcs csoda" bizonyosan nem hagyná, vagy?

2012. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/133 85469 válasza:
100%

szerintem ez tyúk vagy tojás kérdés, ezért a válasz az hogy mindkettő..

ha építesz egy homokvárat az is teremtés és evolúció is egyben, mivel létrehozol egy új dolgot (tehát teremtesz) és fejlődsz is egyben (evolúció) hiszen közben megtanultad létrehozni azt..

2012. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/133 anonim ***** válasza:
84%

A teremtést tanító vallások egyikének a híve (hívője)vagy?

- Teremtés!

Tudományos alapokon állsz? Tojsz az egészre? Nem vagy egyetlen vallás hívője sem?

- Evolúció.

2012. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!