Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok a szentek és...

Katolikusok a szentek és Mária közbenjárása helyett miért nem inkább a saját halott ismerőseik, rokonaik közbenjárását kérik?

Figyelt kérdés
Ha a halottak hallják és értik a mi kéréseinket, akkor nem logikusabb olyan halott közbenjárását kérni, aki ismer engem személyesen?
aug. 11. 11:59
 81/96 anonim ***** válasza:
30%

Hallod, nevetek rajtad, milyen tények? Te állítottál valamiket, amiket én forrásokra hivatkozva cáfoltam tételesen. Érted, hogy mit jelent a forrás? Láthatóan nem. A kamu jamnai zsinatodhoz még egy komoly esszét is hoztam. Elolvastad? Kétlem, nyilván jobb a fanatikus szemeid becsukni a tények előtt.


Kérlek a Bibliát idézd, ahol számozza a parancsokat, nem érdekel Raj Tamás véleménye, bárki is legyen, a tiéd még kevésbé. Nekem a Biblia mérvadó, még ha téged nem is érdekel.


"Ehhez a zsidó hagyományhoz tértek vissza a protestáns egyházak"

Tértek vissza? Az első protestáns egyház az evangélikus volt, akik alapítója hozta létre ezt a felosztást, amit te továbbra is próbálsz elsumákolni. A legnagyobb protestáns felekezet az anglikán, ők se tértek vissza semmihez ez ügyben. Miért kamuzol ennyit?

aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
0%

#81.

Ezzel tökéletesen megegyezik jelentésében a Szent Jeromos Társaság Neo Vulgata fordítása,természetesen a 10-es beosztás nélkül..


Isten törvénye – a Tízparancsolat:


I. Én, az Úr vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a

szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül!

II. Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik

fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak. Ne imádd és ne

tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok!

Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is három, sőt négy nemzedéken át, ha

gyűlölnek engem. De irgalmasan bánok ezer nemzedéken át azokkal, akik

szeretnek engem és megtartják parancsolataimat.

III. Ne mondd ki hiába Istenednek, az Úrnak a nevét, mert nem hagyja az Úr

büntetés nélkül azt, aki hiába mondja ki a nevét!

IV. Emlékezz meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt! Hat napon át

dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az

Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon se te, se fiad, se

leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se állatod, se a kapuidon belül

tartózkodó jövevény. Mert hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget, a földet, a

tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért

megáldotta az Úr a nyugalom napját, és megszentelte azt.

V. Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet

Istened, az Úr ad neked!

VI. Ne ölj!

VII. Ne paráználkodj!

VIII. Ne lopj!

IX. Ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen!

X. Ne kívánd felebarátod házát! Ne kívánd felebarátod feleségét, se szolgáját, se

szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát és semmit, ami a felebarátodé!

(2Móz 20,2–17)

aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
27%

#82

Hol számozza a Biblia a 10 parancsot, ezt mutasd meg végre. Ha ilyet nem találsz, ismerd el, hogy hazudtál és azt hiszed, hogy mindenki beveszi.

aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
0%

#82.


Te hazudtál,mert ezt is írtam:


"Ezzel tökéletesen megegyezik jelentésében a Szent Jeromos Társaság Neo Vulgata fordítása,természetesen a 10-es beosztás nélkül.."

aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
0%

#82.


A neten,csak a Káldi fordítást találtam,de az sem egyezik meg a karolikus 10 parancsolattal.


1Akkor Isten elmondta mindezeket a szavakat:

2»Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a rabszolgaság házából. 3Rajtam kívül más istened ne legyen! 4Ne készíts magadnak faragott képet, és semmiféle képmást arról, ami fenn van az égen, vagy lenn a földön, vagy a föld alatt, a vizekben! 5Ne imádd ezeket, és ne szolgáld őket, mert én, az Úr, a te Istened erős és féltékeny vagyok, és az atyák vétkét megtorlom gyermekeiken, és azok harmadik és negyedik nemzedékén, akik gyűlölnek engem! 6De irgalmasságot gyakorlok ezer nemzedéken át azokkal, akik szeretnek engem, és megtartják parancsaimat.

7Ne vedd hiába az Úr, a te Istened nevét: mert nem hagyja büntetlenül az Úr azt, aki hiába veszi az Úr, az ő Istene nevét!

8Emlékezzél meg arról, hogy a szombat napját megszenteld! 9Hat napon dolgozzál, és végezd minden munkádat! 10A hetedik napon azonban az Úrnak, a te Istenednek szombatja van: semmiféle munkát se végezz azon se te, se fiad, se lányod, se rabszolgád, se szolgálód, se állatod, se a jövevény, aki a kapuidon belül van! 11Hat nap alatt alkotta ugyanis az Úr az eget és a földet, a tengert, és mindazt, ami bennük van, a hetedik napon azonban megpihent, azért áldotta meg az Úr a szombat napját, és azért szentelte meg.

12Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú életű légy azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened ad majd neked!

13Ne ölj!

14Ne paráználkodj!

15Ne lopj!

16Ne tégy hamis tanúságot felebarátod ellen!

17Ne kívánd meg felebarátod házát!

Ne kívánd meg feleségét, se rabszolgáját, se rabszolganőjét, se marháját, se szamarát: semmijét se, ami az övé!«

aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
27%

#85

A "Ne lopj!" előtt 15-ös szerepel. Nem veszed észre, hogy mit idézel?

aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
0%

Nem véletlenül pontoztunk le. 77-es.


"A római katolikus vallás sosem futott a pusztába és Mária,Jézus anyja sem."


A futott azt jelenti menekül.Akkor hova menekült Mária a Sínai pusztákon keresztül Egyiptomba vagy nem tudsz összekötni két dolgot?


Remete Szent Pál a sivatagban élt, a sivatagi atyák, a magyar Pálosok barlangba vonultak. Miért kell tudatlanul érvelned?

aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
45%

még korábban kért valaki bizonyitékot, 74-es hogy a jelenések konyvében hol a bizonyoték Máriára


1 Szulés után a Sárkány rögtön el akarta ragadni a gyermeket- A Megváltó megszuletése hirére a Haromkirályoktol hallva, Herodes elrendelte az összes csecsemő legyilkolását, hogy Mária fiát elpusztithassa.


2 futott a pusztába ,menekult Egyiptomba. 3 és fél évig tartózkodott Egyiptomban Józseffel.


3--Krisztus halála után Efezusba menekült, mert nem volt hajlandó Krisztust megtagadni. A már idézett 17-es a jelenések fejezetéből.

aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
0%

#86.


Nyilván,a Káldi fordítást.


A "15",a vers beosztás,amint az 1. sem az 1. parancsolat.

aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
27%

#89

Akkor idézel olyan bibliai részt végre, ahol meg van nevezve, melyik az első, stb... parancs? Eddig idéztél sok mindent, egyikbe se szerepelt. Ilyenkor hol a híres Sola Scriptura? :D

aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!