Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok a szentek és...

Katolikusok a szentek és Mária közbenjárása helyett miért nem inkább a saját halott ismerőseik, rokonaik közbenjárását kérik?

Figyelt kérdés
Ha a halottak hallják és értik a mi kéréseinket, akkor nem logikusabb olyan halott közbenjárását kérni, aki ismer engem személyesen?
aug. 11. 11:59
 31/96 anonim ***** válasza:
42%

#30

Ha Mózes megtudott, aki Jézus előtt halt meg, mennyivel inkább megtud Mária, akit Isten kegyelmébe fogadott, minden asszonynál áldottabbnak nevezett, aki az apostolokkal együtt kapta meg a Szentlelket, aki a Jelenések könyvében is megjelenik, mint csillagkoronás királyné.

aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
7%

#31

Nem az számít, hogy ki mikor halt meg. Az számít, hogy van-e megdicsőült teste vagy nincs. Megdicsőült testről két esetben beszélhetünk: 1. feltámadás, 2. elragadtatás. Máriával egyik sem történt meg. Hogy Mária be volt-e töltekezve Szentlélekkel, nem tudom. A Jelenések könyvéhez pedig semmi köze nincs. A királynő Izrael, nem Mária.

aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
42%
A Biblia sehol se írja, hogy Mózesnek megdicsőült teste lett volna, annyit ír, hogy meghalt és Isten egy ismeretlen helyre temette. Hiába tagadod Isten szavát, az Apcsel alapján egyértelmű, hogy Máriára is leszálltak a lángnyelvek, másrészt egyértelmű, hogy ő Jézus édesanyja, tőle van a Megváltó, ő a koronás királyné.
aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
30%

"ő Jézus édesanyja, tőle van a Megváltó, ő a koronás királyné" = csupán egy eszköz



s igen, van egy helye a 144 000 kiválasztott között.


Ám, soha senkinek nem fog megjelenni a Földön. Eddig sem tette, ezután sem fogja.

aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
46%

#34

Isten veled ellentétben nem tárgyiasítja az embert, különösen nem egyszülöttje édesanyját. A Biblia azt írja, hogy az embert már születése előtt ismeri Isten, sőt nevén szólítja.


"Eddig sem tette, ezután sem fogja."

Márpedig tette, ahogy Mózes is megjelent Jézusnak. Nyilván Isten engedelmével és akaratából tette.

aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
22%

#20!


A kereszténység attól lett katolikus-vagyis magyarul egyetemes-,hogy elfogadták a Biblia 66 könyvét a keresztény hit alapjaként.


A Biblia 66 könyve NEM alapja már a katolikus vallásnak.

A holtakhoz,angyalokhoz való imádság idegen a Biblia tanításától.

aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
0%

Közveszélyes Kontár !


NEM vagyok JT! Sosem voltam!

Református közösség lelkésze vagyok!


Minden ítéleted ilyen téves?

aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
51%

A "Biblia 66 könyve" egy pár száz éves emberi hagyomány csak. Katolikus Egyház már a Biblia előtt létrejött sokkal, de sokkal. A Katolikus Egyház első említését Antióchiai Szent Ignácnál olvashatjuk egyik levelében, amit 110-ben írt. A Bibliát ez a Katolikus Egyház kanonizálta 72 könyvvel a 4. század végén.


Ugye nem ártana nektek egy kis történelmi ismeret, mert tények híján írtok számtalan ostobaságot.


De ha mutatsz egyetlen egy forrást az ókorból, amiben 66 kanonikus könyv szerepel, bizony mondom, belépek a szektádba.

aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
0%

#38!


El kell,hogy szomorítsalak! Nincs szektám! Református közösség lelkésze vagyok!...Tudom,abban a súlyos tévedésben vagy,miszerint én Jehova Tanúja vagyok. Ennek semmi alapja nincs....Minden ítéleted ilyen téves?!


A "héber Biblia" ugyanazokat az ószövetségi könyveket tartalmazza,mint a protestáns Biblia Ószövetsége.


Szintén a A Codex Baroccio (206-ban), amely A 60 könyv címet viseli, 64 könyvet tartalmazott, de Eszter és a Jelenések könyve hiányzott belőle.

aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyok abban a tudatban, viszont szektád van, ez az évek alatt elég egyértelmű volt. Számtalan dologban, tanításban eltérsz a refiktől. Például korábban hangoztattad, hogy még krisnásokkal is úrvacsoraközösségben vagy.


"Szintén a A Codex Baroccio (206-ban), amely A 60 könyv címet viseli, 64 könyvet tartalmazott, de Eszter és a Jelenések könyve hiányzott belőle."

Akkor a Jelenések könyve apokrif ezek szerint.


De szerencsére nem az, mert amit írtál a Codex Baroccianus (helyesen így írják) iratgyűjteményről, az hülyeség, amit a magyar wikipédiáról másoltál ki, szerzője pedig egy hírhedten katolikusellenes, teológiát sose tanult adventista lelkész, Reisinger. Ha külföldi oldalakon utána olvasol, te is látni fogod.


Szóval még mindig várom a 66 könyves kánont, különben nem lépek be a szektádba.

aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!