Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok a szentek és...

Katolikusok a szentek és Mária közbenjárása helyett miért nem inkább a saját halott ismerőseik, rokonaik közbenjárását kérik?

Figyelt kérdés
Ha a halottak hallják és értik a mi kéréseinket, akkor nem logikusabb olyan halott közbenjárását kérni, aki ismer engem személyesen?
aug. 11. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
57%
De nekik nincs joguk közbenjárni, csak a szenteknek.
aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 A kérdező kommentje:
Ez nekem új információ. Kifejtenéd bővebben, kérlek?
aug. 11. 12:03
 3/96 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a katolikus tanítás ismeri a Tisztítótűz fogalmát, ezért csak a szentekről állítja biztosan, hogy Isten boldogító színe látását élvezik (=üdvözültek).
aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
71%
A rokonok, ismerősök lehet, elkárhoztak, lehet, még a Tisztítótűzben vannak.
aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 A kérdező kommentje:

Így érthető. Egyébként a tisztítótűzben és kárhozatban lévők hallanák, az imádságainkat, csak nem tudnak közben járni?

Illetve csak imádság közben hallanak minket az üdvözültek, vagy minden nap minden percében?


Nem provokációnak szánom, tényleg kíváncsi vagyok!

aug. 11. 12:17
 6/96 anonim ***** válasza:
65%
A z 5. kérdés jó. Nem tudom, van e az Egyháznak erről tanítása, de a gazdag ember és Lázár példázata alapján hallják szerintem.
aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
64%

#5

Onnan nem képesek közben járni, a Biblia szerint az igazak és szentek imádsága hathatós és kedves Isten számára.

aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
19%

Csak mert aki halott, az nem képes közbenjárni.


Mint ahogyan Mária sem.


@7 Nem, ilyesmi sehol nincs a Bibliában.


@4 Lehet, hogy te odakerülnél, ha létezne. Ám, nem kell aggódnod, nem létezik ilyesmi.

aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
71%
8. Olvasd el figyelmesen a kérdést, és ne provokálj!
aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
21%

@9


A kérdés --- bármennyire figyelmesen olvasod is --- butaság és hazugságot állít. Ez tény.

aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!