Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok a szentek és...

Katolikusok a szentek és Mária közbenjárása helyett miért nem inkább a saját halott ismerőseik, rokonaik közbenjárását kérik?

Figyelt kérdés
Ha a halottak hallják és értik a mi kéréseinket, akkor nem logikusabb olyan halott közbenjárását kérni, aki ismer engem személyesen?
aug. 11. 11:59
 41/96 anonim ***** válasza:
0%

#40.


Ismét hazudtál,mint rendszerint!


Nem vagyok "krisnásokkal is úrvacsoraközösségben",de ez nem rajtam múlt.


(Az "úrvacsora" jelképei Krisztuséi és nem az enyém vagy más halandók tulajdona. Ha Júdás részesedhetett abban és Jézus nem zárta ki,kicsoda jogosítja fel magát megvonni bárkitől?!)


Kiváló zongoristánknak valóban Krisna Hitű múltja van,de ma már közelebb áll a kereszténységhez.(A hit hallásból fakad.)

Sajnos ő nem fogadta el a felkínált jelképeket és már hazaköltözött Európába.

aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
6%

#33

Csak ismételni tudom magam: az tud megjelenni halála után, akinek van megdicsőült teste. Ha Mózes megjelent, akkor neki van. Illés esetében ez nem is kérdés. Mária esetében szó sincs erről.

"Hiába tagadod Isten szavát, az Apcsel alapján egyértelmű, hogy Máriára is leszálltak a lángnyelvek"

Nem tagadtam, csak annyit mondtam, hogy nem tudom. Egyébként hol írja az ApCsel, hogy ő is vette a Szentlelket?

"másrészt egyértelmű, hogy ő Jézus édesanyja, tőle van a Megváltó, ő a koronás királyné"

Ezt csak te szeretnéd belelátni. A királynő Izrael mint nemzet, a 12 csillag pedig a 12 törzs.

aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
0%

#40.


Egy másik hazudságod: Dr Reisinger János nem adventista.

Sosem volt a "HN Adventista Egyház" tagjagyház tagja.


Ő,a "Keresztény Advent Közösség" (a HNAE -ból kiszakadt közösség)tagja és évtizedek óta az.

aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
42%

"Mária esetében szó sincs erről."

Ha megjelent, akkor neki is van. Miért mondod, hogy nincs?


"Egyébként hol írja az ApCsel, hogy ő is vette a Szentlelket?"

Mária esetén kétszer is írja, szomorú, hogy ennyire nem ismeritek Isten szavát. Egyszer Jézus fogantatásakor, de nem csak olyan értelemben, hogy megfogant benne, hanem Erzsébetnél prófétált is a Szentlélek által. Második esemény pedig első első pünkösd, egyértelműen leírja, hogy ott Mária és még néhány asszony is megkapta.


"Ezt csak te szeretnéd belelátni."

Én? Mária tán nem az az asszony, aki megszülte azt, aki vaspálcával fogja kormányozni a népeket? Hú, hát nálad vannak nagy hiányosságok.

aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
55%

"Ő,a "Keresztény Advent Közösség" (a HNAE -ból kiszakadt közösség)tagja és évtizedek óta az."

Értem, tehát adventista közösségben van, de nem adventista :)

Na jó, szórakozz mással öreg.


A krisnásról meg majd előkeresem, ha lesz időm, az évekkel korábbi írásaid, amikor írtad, hogy nálatok mindenki úrvacsorázhat és felsoroltad a krisnást is. Hazudozz másnak. Ha pedig részt vehet, akkor te nem egy refi közösséget vezetsz, hanem egy eretnek szektát református szemszögből.

aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
6%

#44

Nem jelent meg senkinek.


Megkérdezem még egyszer, hátha válaszolsz rá: Hol (tehát melyik fejezetben) ír arról az ApCsel, hogy Mária betöltekezett Szentlélekkel?


"Mária tán nem az az asszony, aki megszülte azt, aki vaspálcával fogja kormányozni a népeket?"

Ő szülte meg, csakhogy a Sátán Máriát nem üldözi, nem akarja elpusztítani, egyáltalán a Mária-kultusz előtt fel sem merült senkiben ez az értelmezés. A Napba öltözött asszony Izrael népe/Egyház, tőlük származik a Megváltó, őket üldözi a Sátán, őket akarja elpusztítani.

aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
7%

#45.


A "HN Adventista Egyház" és a "Keresztény Advent Közösség" közt pont annyi a különbség,mint a "Római Katolikus" és a "Görög Katolikus" felekezetek közt,mínusz 1000 év.

aug. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
54%

"A "HN Adventista Egyház" és a "Keresztény Advent Közösség" közt pont annyi a különbség,mint a "Római Katolikus" és a "Görög Katolikus" felekezetek közt,mínusz 1000 év."

Nagyszerű, akkor a két adventista felekezet között csak külsőségekben van különbség. Szóval nem értem a korábbi ócska mű felháborodást.


"Megkérdezem még egyszer, hátha válaszolsz rá: Hol (tehát melyik fejezetben) ír arról az ApCsel, hogy Mária betöltekezett Szentlélekkel?"

Persze, mert látom, hogy Isten szava előtted ismeretlen.


"Mikor elérkezett pünkösd napja, mindannyian együtt voltak, ugyanazon a helyen. Hirtelen zaj támadt az égből, olyan, mint a heves szélvész zúgása. Betöltötte az egész házat, ahol ültek. Majd pedig szétoszló nyelvek jelentek meg nekik, olyanok, mint a tűz, és leereszkedtek mindegyikükre. Ekkor mindnyájan beteltek Szentlélekkel és különféle nyelveken kezdtek beszélni, amint a Szentlélek megadta nekik, hogy szóljanak."


Újra kiemelem neked belőle a lényeget, mert lehet nem csak Isten szava ismeretlen neked, de felfogóképességgel is gond lehet:

"Ekkor mindnyájan beteltek Szentlélekkel"


Hogy kik ezek a "mindnyájan", arról az előző fejezetben olvashatunk, amikor az apostolok felsorolása után Lukács azt írja:

"valamint Máriával, Jézus anyjával és rokonaival együtt"


"egyáltalán a Mária-kultusz előtt fel sem merült senkiben ez az értelmezés"

Ezt megint be kell nyalni mindenkinek, mert egy resztoránus szekta tagja azt mondja, vagy van rá bizonyítékod is?


"A Napba öltözött asszony Izrael népe/Egyház, tőlük származik a Megváltó"

A Megváltó elsősorban Szűz Máriától származik, másodsorban népétől.

aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
0%

"Újra kiemelem neked belőle a lényeget, mert lehet nem csak Isten szava ismeretlen neked, de felfogóképességgel is gond lehet"

Őszintén nem értem, hogy miért vagy ilyen zaklatott. Nem emlékeztem rá, hogy Máriáról írja-e a Biblia, hogy betöltekezett, ezért megkértelek téged, hogy mutasd meg, hol írja ezt. Ezért miért kell így megharagudni?

"Ezt megint be kell nyalni mindenkinek, mert egy resztoránus szekta tagja azt mondja"

Én nem vagyok tagja semmilyen resztoránus szektának. Megismétlem újra, hogy Sátán Máriát nem üldözi, nem üldözte, nem olvassuk sehol, hogy Máriát meg akarta volna ölni. Ezzel szemben Izraellel és az Egyházzal szemben folyamatosan intézi a hadjáratait különféle módokon, ennek mai napig szemtanúja lehet, aki figyel. Egyetlen egy oka van annak, hogy a Napba öltözött asszonyt Máriának tartják a katolikusok: a pogány mintára kialakított Mária-kultusz.

aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
43%

48. Kár, hogy a 2 szövegrész között ott a 15-26. vers, amiből egyértelmű, hogy a 2 esemény nem ugyanakkor történt.

Tehát a 2. fejezet mindnyájan-ja nem feleltethető meg egyértelműen az 1. fejezet felsorolásának.

Sőt a 2. fej. 14. verse inkább azt támasztja alá, hogy csak a 12 volt ott.

aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!