A biblia szerint bűn háborúban (katonaként) az ellenséget (másik katonát) megölni?
Már megbocsáss, de gondolod, hogy Jézus első tanítványai megszegték Jézus parancsait, a háborúzás tekintetében?
Nem semmi vagy....
#81
Idéznéd Jézus ezen parancsát a háborúról és hadviselésről?
84
Mit nem mond ki?
És miért vársz te "parancsot" a krisztusi tanításokban? Amikor tudjuk, hogy az újszövetségben szereplő szellem arról tanúskodik, hogy Jézus elsősorban alapelvekben tanított és nem pedig törvényekben! Vagyis neked Jézus hiába beszélt, mert te parancsot, törvényt vártál, mint a zsidók, akik nem lettek keresztények?
#85
Mert azt írtátok, hogy van ilyen:
"Már megbocsáss, de gondolod, hogy Jézus első tanítványai megszegték Jézus parancsait, a háborúzás tekintetében?"
Ha ezt írjátok, akkor miért nem mutatjátok?
Mindenki békés, biztonságos és élhetô országban szeretne élni. Ezt tetszik vagy nem tetszik jelenleg csak az államhatalom tudja többé-kevésbé jól-rosszul teljesíteni.
Ezért írja a Biblia:
"Mindenekelőtt arra kérlek tehát, tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért: a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy békés és csendes életet élhessünk, telve istenfélelemmel és tisztességgel." (1Tim 2,1)
Az államhatalom intézménye alapvetően Istentől van és Isten eszköze:
"Mert nincs hatalom, csak az Istentől, ami van, azt Isten rendelte. Ezért aki a hatósággal szembeszáll, Isten rendelésének szegül ellene. Az ellenszegülő pedig magára vonja az ítéletet. A felsőbbség nem arra való, hogy a jótettől ijesszen el, hanem a rossztól. Azt szeretnéd tehát, hogy ne kelljen a hatalomtól tartanod? Tedd a jót és megdicsér, mert az Isten eszköze a javadra. De ha gonoszságot művelsz, rettegj, mert nem hiába viseli a kardot. Isten eszköze, hogy a gonosztevőt megbüntesse."
Tehát az a tanítás, hogy az államhatalom önmagában istentelen és jogtalanul használja a kardot nem felel meg a Bibliának. Természetesen egy államhatalom is lehet többé-kevésbé istentelen, ahogy például egy apa is, de ettől még az apaság ugye nem lesz önmagában bűnös és tiltott.
Akik ugyan élvezik az államhatalom nyújtotta előnyöket, de bűnek tartják annak működtetését, azok bizony épp olyan képmutatók, mint akik elítélik a bordélyházakat, de oda járnak élvezkedni.
Persze az államhatalom istentelen intézkedéseiben a keresztényeknek nem szabadna résztvenniük, vagyis sok esetben a fegyveres szolgálat valóban megfontolandó és kerülendő.
Jehova tanúinak gyakorlata szerintem nagyjából helyes, a megalapozó ideológiájuk azonban merőben téves.
88
"Tehát az a tanítás, hogy az államhatalom önmagában istentelen és jogtalanul használja a kardot nem felel meg a Bibliának."
No ezt hívják szalmabáb érvelésnek, hiszen azt kritizálja, amit a másik fél nem mondott, vagy tanított. 😉
Bár az emberi kormányzatok nem Jehova Istentől származnak (vö.: Mt 4:8, 9; 1Jn 5:19; Je 13:1, 2), az ő engedélyével jöttek létre, és ő engedi meg, hogy fennmaradjanak. Nem ugyanaz a kettő! Sokan ma abban a tévedésben vannak, hogy az általad is idézett versek azt jelentik, hogy gyakorlatilag szinte mindenben engedelmeskedni kell a politikai hatalmaknak, vagyis az emberi vezetőknek, hiszen közvetlenül Ő állította öket nekünk. De ez nem így van! Nyilván való hogy Hitler, Sztálin vagy éppen Putyin nem Isten közvetlenül kinevezett eszköze.
Miért rendeljék alá magukat a keresztények a felsőbb hatalmaknak? Semmi okuk sincs a keresztényeknek arra, hogy szembeszálljanak egy olyan elrendezéssel, amelyet Isten jóváhagy. Jó okuk van rá, hogy alárendeljék magukat a felsőbb hatalmaknak. Bár lehetséges, hogy a kormányzatok uralkodói személy szerint korruptak, rendszerint nem büntetnek meg másokat azért, ha jót tesznek, vagyis ha ragaszkodnak az ország törvényéhez. De ha valaki lop, gyilkol vagy egyéb törvénytelenséget követ el, számíthat arra, hogy az uralmon lévő hatalom kedvezőtlen ítéletben részesíti.
Ám a keresztények nem csak azért rendelik alá magukat a felsőbb hatalmaknak, mert azok megbüntethetik a gonosztevőket. A keresztények ezt lelkiismereti kérdésnek tekintik. Azért rendelik alá magukat az emberi hatalmaknak, mert elismerik, hogy ez Isten akaratával van összhangban (Ró 13:5; 1Pt 2:13–15). A felsőbb hatalmaknak – vagyis a világi, politikai hatalmaknak – való alárendeltségük így sosem lehet feltétlen. Egy keresztény nem tudná tiszta lelkiismerettel végezni Isten akaratát, ha megszegi az Ő törvényét, csak azért, mert a politikai hatalom ezt megköveteli tőle. Így hát a felsőbb hatalmaknak való alárendeltséget mindig azon szavak fényében kell tekintenünk, amelyeket az apostolok mondtak a zsidó szanhedrinnek: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek” (Cs 5:29).
Ebben hisznek Jehova Tanúi!
Bővebben itt:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!