Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz az, hogy a háborúban...

Igaz az, hogy a háborúban földön fekvő fegyvertelen ellenséget tilos lelőni? Sok helyen hallottam ezt. De kik ellenőrzik a háború sportszerűségét?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Igen, minden katona mellett áll egy nemzetközi megfigyelő, és ha lelő egy földön fekvő ellenséget, akkor felírja a füzetébe.
2020. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Igaz, igaz, akit meg mégis lelőttek, az elment panaszkodni a nemzetközi katonai ügyészségre és jól börtönbe dugatta a gyilkosát.
2020. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván azok "ellenőrzik", akik ott vannak. És igen, az indokolatlan kegyetlenkedést a saját bajtársaiktól sem nézik jó szemmel az emberek.
2020. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Haboru sportszerusege? :))) Ez tenyleg jo volt ...
2020. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen háború sem sportszerű ahol emberek ölik egymást. Nem volt az ezer évvel ezelőtt sem, s nem is lesz soha az.

A Genfi konvenció szerint tilos a magát megadó ellenséget lelőni, tilos a kegyetlenkedés stb. Az más kérdés, hogy a háborúban nincs aki ezt ellenőrizze. Ahol tényleges, valós fegyveres konfliktus van azt a nemzetközi megfigyelők nagy ívben kerülik - csak akkor jelennek meg ha már a tűzszünet betartását kell felügyelni. Majd utólag okoskodnak hogy mily' szörnyűségek történtek, mármint a győztes fél majd jól feltárja hogy a vesztes fél milyen kegyetlen volt.

2020. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a háború nem sport.


A genfi egyezmények csak "összeütköző Fél fegyveres erejének, valamint az ezen fegyveres erők részét alkotó néphadnak (milícia) és önkéntes csapattesteknek" tagja státuszú személyt akkor véd, ha már fogságba ejtették.


Egyedül az egészségügyi katonákat védi támadás ellen: "Az egészségügyi szolgálat helyhez kötött intézetei és mozgó alakulatai semmi körülmények között sem támadhatók meg, hanem azokat az összeütköző Feleknek mindenkor kímélni kell, és védelemben kell részesíteni."


Érdekesség, hogy rendvédelmi szervek tagjait nem védi az egyezmény. Vannak országok, ahol a csendőrség fegyveres erő. A parti őrség vagy határőrség meg hol rendvédelmi szerv, hol fegyveres erő. Vagy pl. a volt Szovjetunóban meg a belügyi erők jogilag milíciának minősültek (a rendőrség neve egyenesen Milícia volt).

2020. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt feloldandó 1977-ben kiegészítették a genfi egyezményt azzal, hogy "Ha konfliktusban egyik részt vevő Fél fegyveres erőjébe beolvasztja paramilitáris vagy fegyveres rendvédelmi szervét, akkor erről értesíti a konfliktus többi Felét".
2020. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!