Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van szabad akarat?

Van szabad akarat?

Figyelt kérdés

febr. 23. 21:05
 91/145 anonim ***** válasza:

"Nem. Te vagy hazudtál, vagy egy hazugságot tartottál igaznak, mert nem néztél utána az igazságnak, mivel szentírásnak tartottad a szószékről elhangzó magyarázatokat."


Legyünk már kicsit pontosabbak. Végülis ha már annyira át akarod venni Isten helyét mert te jobban tudod, halljuk mi az az igazság aminek nem néztem utána és mit tartok hazugságnak? Mert ez egy egy érzelmi katyvasz amire válaszolni se tudok. Xd

máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 Pombe ***** válasza:

#88: " Nem tagadtam sehol, hogy a törvény rendelkezett külön a héber és az idegen rabszolgákról."


Akkor újra.


Nem. Te vagy hazudtál, vagy egy hazugságot tartottál igaznak, mert nem néztél utána az igazságnak, mivel szentírásnak tartottad a szószékről elhangzó magyarázatokat.


#70: "A rabszolgát nem lehetett tulajdonnak tekinteni úgy mint pl az amerikai filmekben az amerikai rabszolgaságban."


Szóval vagy hazudtál... mint előző...


#88: "Erre csak sóhajtani tudnék, de leirom neked, hogy az újszövetségben egyetlen új parancs létezik Jézustól"


Már megint kiderül, hogy nem ismered a Bibliát. Nem szó szerint írta át, hanem átértelmezte. Pl. ez zseniális.


A házasságtörő asszony.

János evangéliuma 8. fejezet 7 "De tovább faggatták, azért fölegyenesedett, és azt mondta nekik: „Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!""


Átírta a törvényt úgy ,hogy meg is hagyta. Ezzel pl. téged is átvert... :)


Vagy: "Még mit tett meg Jézus szombaton, noha szintén vitát váltott ki vele (lásd Mt 12:9-13; Lk 13:10-17; Jn 5:1-17)?"


És még...


Másrészt már megint mellébeszélsz. Te az Apcsel 15:20-ra hivatkoztál: "Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez; (vagyis nem kell a Mózesi törvény 613 parancsának a megtartására és a körülmetélkedésre kötelezni őket)"


Ez bizony egy tök új hozzáállás az Ószövetséghez képest, és az is, hogy általában minden embernek az erkölcsösség nóniuszát a héber Istenbe vetett hit határozza meg. Ezt állítottad!


Mi lenne, ha végre tényleg beleolvasnál abba a bibliába, amire állandóan hivatkozol? És ha ennek a történelmi kontextusával is megismerkednél, hidd el, az lenne csak az erkölcs abszolútuma... Úgy beszélni valamiről, hogy azt még ismered is. Nem semmi... :)


#89: "Ha objektiv véleményt keresel akkor ott van a 10 parancsolatban: "Ne ölj!""


Értem! Annyit se tudsz kinyögni, hogy ez kinek szól? Az oroszoknak, vagy az EU-nak? Az EU nem öl. De a Fidesz és KDNP nem az oroszokat, hanem az EU-t akarja megállítani. És hát most is a Fidesz-KDNP-re fogsz szavazni, mint eddig is mindig, nemde? Mert ők az erkölcsösebbek. Azokra fogsz szavazni, akik egy pszichopata gyilkosnak gratuláltak az újramegválasztása alkalmából. Ezek a tények, nemde?

máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 anonim ***** válasza:

"És ez nem igaz. Mint írtam a válaszomban. A nem zsidó rabszolgákat korlátlan ideig fogva lehet tartani. Te végig csak a zsidó rabszolgákról írtál. És ez nem volt szép dolog"


Akkor magyarázd el, hogy lehet korlátlan ideig fogva tartani valakit akin nem erőszakoskodni és elszökhet bármiféle retorzió nélkül. Várom kiváncsian a választ.

máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Pombe ha annyira háború párti vagy...


Kiváncsi vagyok a véleményedre. Az EU miért itéli el Izrael gázai offenziváját, és miért mondja ugyanakkor azt, hogy az ukrajnai konfliktusnak a csatatéren kell eldőlnie?

máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 anonim ***** válasza:

"és miért mondja ugyanakkor azt, hogy az ukrajnai konfliktusnak a csatatéren kell eldőlnie?"

Mikor mondott ilyet az EU?

máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 Pombe ***** válasza:

#91: "Legyünk már kicsit pontosabbak."


Sajna, annál pontosabb nem tudok lenni, mint hogy a hazugságot szóról-szóra idézem tőled, és még azt is megmutattam, szóról-szóra, hogy a köreitekben terjed is ez a hazugság.


#91: "Mert ez egy egy érzelmi katyvasz amire válaszolni se tudok. Xd"


Érzelmi katyvasz, amikor felháborodok azon, hogy keresztényként rálegyintesz a wikipedia izraelita rabszolga-kódexére, csak azért, mert abban nincsenek dokumentálva a rabszolgák jajgatásai???


Ember! Fejezd be kérlek a bohóckodást! :(


A mózesi törvények hemzsegnek a halálbüntetéstől, a legkegyetlenebbektől, van korbácsolás is, meg minden, és még egészen apróságokért is halál jár! Persze a mi szemünkben apróság, de akkor is...


Még az egyszerű munkavégzésért is halálbüntetés jár


Mózes II. könyve:31:15 "Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék."


És szerinted ezek mellett nem Django módon bántak alkalmasint a nem héber rabszolgákkal??? Az zsidó nép csak a saját szabad embertársaival kegyetlenkedett így, de a rabszolgák közben tejben-vajban fürödtek? Netán akkoriban ott is megindultak a zsidóság felé a migránsok, és amikor átlépték a határt, rögvest jelentkeztek rabszolgának? Ki az a hülye, aki akkoriban, ezek szerint ne akart volna Izraelben NEM zsidó rabszolga leni???


:DDD

máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:

"Ez bizony egy tök új hozzáállás az Ószövetséghez képest, és az is, hogy általában minden embernek az erkölcsösség nóniuszát a héber Istenbe vetett hit határozza meg. Ezt állítottad!"


Ez még fontos lehet, hogy megértselek, de jobban ird körül légyszives mire gondolsz.

máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 Pombe ***** válasza:

94: "Kedves Pombe ha annyira háború párti vagy..."


Igen. Az vagyok. Drukkolok az oroszoknak, hogy foglalják el Ukrajnát.


De én hol is írtam ilyet?


Miért hazudsz már megint? És miért is terelsz?

máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 Pombe ***** válasza:

#94


Nem én vagyok háborúpárti, hanem te szavazol egy olyan pártnak, aki egy pszichopata gyilkosnak gratulált ahhoz, hogy a következő években is kidobálhassa a saját honfitársait az ablakon, és néha legyilkolhassa a családjukat is.


Pl. : "Március 24-én a 41 éves Vaszilij Melnikov milliárdost, a MedStom nevű óriás orvosi ellátó cég vezetőjét találták holtan feleségével, Galinával és 10 és 4 éves kisfiukkal együtt, több millió dolláros lakásukban, az oroszországi Nyizsni Novgorodban."


...egy a sok közül...

máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 anonim ***** válasza:

"És szerinted ezek mellett nem Django módon bántak alkalmasint a nem héber rabszolgákkal??? Az zsidó nép csak a saját szabad embertársaival kegyetlenkedett így, de a rabszolgák közben tejben-vajban fürödtek? Netán akkoriban ott is megindultak a zsidóság felé a migránsok, és amikor átlépték a határt, rögvest jelentkeztek rabszolgának? Ki az a hülye, aki akkoriban, ezek szerint ne akart volna Izraelben NEM zsidó rabszolga leni???"


Szerintem meg pont itt bukik ki, hogy ki tanult zsidó vallástudomámyt és ki nem. Az ókori Izraelben nagyon ritka volt a halálbüntetés, ennek ellenére folyton azt hangsúlyozod milyen kegyetlenek voltak. :)

máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!