Isten miért várja el hogy szinte találomra válasszunk a sok vallás közül? Miért nem add egy egyértelmű iránymutatást hogy melyik vallás melyik értelmezését kéne követni?
2. 3.
Látom nem értitek de közben jó példák is vagytok.
Mind ketten keresitek Istent és mást találtatok. Vannak akik még inkább mást találnak.
Az hogy keresi , lelkiismeretre hagyatkozik valaki láthatóan nem célra vezető módszer.
Nincs olyan módszer amivel meglehetne találni biztosra az igaz vallást.
Ezért kéne valami konkrétum hogy melyik is a helyes vallás és annak melyik értelmezése.
#2 vagyok én nem találomra választottam, hanem összehasonlítottam őket. Jézus kiemelkedik a vallási tanítók közül számomra.
Három dolog áll együtt nála:
- kiemelkedő szellemiség és élet (a szeretetet állította a középpontba)
- csodatételek, feltámadás
- ószövetségi próféciák beteljesítése
ezek elegendőek számomra, hogy Isten Fiának elfogadjam és hitelesnek tartsam.
Utánaolvastam az újszövetségi írások (kánon) összeállításának, a szövegmegőrződésnek, a korai egyház történetének és hitelesnek találom a kereszténységet.
Az ószövetségi próféciák beteljesülése is egy fontos érv. Ajánlott olvasmány Dér Katalin: Próféciák a Messiásról
Jézus Istenről mint egy Személyről beszélt, akivel felvehető a kapcsolat. A buddhizmusban, keleti gondolkodásban a teremtő isten nem ilyen személyes, hanem isten maga a világ (panteizmus).
Egyértelmű különbségek vannak tehát, és nem véletlenül választottam a kereszténységet. Nem neveltek rá, magam ókumláltam ki, olvasás útján.
"A brahmanizmus-buddhizmus és a kereszténység közötti harcban a szellemi és az erkölcsi ütközik egymással. Indiaiakkal való vitáikban újra és újra találkoznak majd ezzel a mondattal: ”A szellemiség nem erkölcsiség”, azaz a szellemivé válás az Istenhez való eljutásban önmagáért van, s végül is mint a legnagyobb, fölötte áll minden erkölcsinek is. Mi keresztények azonban azt mondjuk: ”Szellemiség és erkölcsiség egy és ugyanaz. A legmagasabb szellemiség a legmélyebb erkölcsiségben szerezhető meg, s folyamatosan a legmélyebb erkölcsiségben fejeződik ki."
Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások
"A keresztyénségnek szellemileg az iszlámmal sincs vitatkoznivalója. Ez a vallás a Kr. utáni 7. században jött létre, részben zsidó és keresztyén eszmék hatása alatt. Nincs szellemi eredetisége, s nem olyan vallás, amelyben Istenről vagy a világról való mély gondolkodás lenne jelen. A világban való ereje abban áll, hogy egy Istent vall és bizonyos fokig etikus vallás, ugyanakkor azonban a primitív vallásosság minden ösztönszerűségét megtartotta, s így Ázsia és Afrika civilizálatlan vagy félcivilizált népeinek úgy kínálhatja magát, mint a monoteizmus hozzájuk legközelebb álló formáját."
Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások
7.
Ez szép és jó.
DE nem hiszem hogy azok akik nem Jézust követik mind azért tesznek így mert nem néztek volna utána elégé.
De ha így is lenne akkor is ott van az hogy azon belül hogy Biblia és Jézus melyik legyen. Ott vannak azon kívül a protestánsok , ortodoxok, stb.
Ezek között is vannak különbségek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!