Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve ? Vallásos emberek...

Isten neve ? Vallásos emberek szerintetek nem egyértelmű a válasz ?

Figyelt kérdés

Sok emberrel beszéltem már erről, akik nem értettek egyet, de egészen kicsi korom óta biztos voltam a válaszban.

Vallásos emberek szerintetek, ha hisztek önmagatokban nem egyértelmű a válasz



2021. jan. 9. 00:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Isten neve JHVH (vagy YHWH יהוה). A többség szerint a megfelelő kiejtés a Jahve, mások szerint a Jehova (héberül יְהֹוָה‎ Yəhōwā).
2021. jan. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Béla, esetleg Jenőke.
2021. jan. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Béla
2021. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Lemmy
2021. jan. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kitalálni, mert ő megmondta a "nevét". Amúgy ő sose mondta, hogy a neve tetragrammaton, vagy épp egy személyiségvonás, amit az ember nevezett meg és mondta azt, hogy őt így kell hívni.
2021. jan. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Isten.
2021. jan. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező.

Azt is megmondta a Teremtő, hogy a nevét elakarják majd feledtetni, felejteni sokan, ami nem véletlen. Ezért nem csoda, ha ez megtörténik.

S ezzel Jézus által mondott ima több része is csak mantrázás marad.

Isten nevét nem szentelik meg, és az országáért, vagy királyságáért való ima is értelmét veszti a Földre vonatkozóan, mert mindenki az égbe készül.

2021. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Oké tanú, akkor hol mondta teljesen egyértelműen Isten, hogy az ő neve jehova? Most már aztán mutasd meg, mert elég abból, hogy szavakat dobálsz, de nulla bibliai igével tudod alátámasztani.
2021. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

1-es vagyok, megtudhatnám miért lettem lepontozva?


A Tetragrammaton az Ószövetségen szerepel, a magyar fordításban lehet Úr vagy Isten szerepel, de az eredeti héber kéziratokban יהוה‎ szerepel.

Azt is oda írtam, hogy a többség szerint a nem a Jehova a megfelelő kiejtés hanem a Jahve.


Mi nem igaz ezen állítások közül?


Mert így lepontozni valakit de nem megfogalmazni miért nem jó a válasza elég primitív. Egyébként nem vagyok Jehova tanúja, ők az Újszövetségben is Jehovát írnak, ami egyértelműen ferdítés.

2021. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
9# csak azért nem nulla a válaszod, mert én zöld kezet adtam neked. Enyém viszont nulla, pedig igazat írtam, Isten egyetlen helyen mondott választ arra a kérdésre, hogy ki vagy te, mi a neved? A tetragrammaton is csak azért kell, hogy személyként utaljon rá az ember, nem ő adta magának ezt a nevet.
2021. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!