Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve ? Vallásos emberek...

Isten neve ? Vallásos emberek szerintetek nem egyértelmű a válasz ?

Figyelt kérdés

Sok emberrel beszéltem már erről, akik nem értettek egyet, de egészen kicsi korom óta biztos voltam a válaszban.

Vallásos emberek szerintetek, ha hisztek önmagatokban nem egyértelmű a válasz



2021. jan. 9. 00:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

8

Nézd kedves Hozzászóló. Számtalanszor hivatkoztam Én is a Bibliában Isten nevére, még sem fogadják vagy fogadták el.

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de nem tártam fel nekik teljesen, hogy mit jelent a nevem, a Jehova név.

(Zsoltárok 83:18) 18 Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egy magad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett.

Van több vers is, azonban a régebbi Fordításokban, némely helyeken még megtalálható ez a kettő.

Jézus is Isten nevének megszentelésért imádkozott, szívügye volt az Atyja nevének tisztázása, Többször is elmondta ezt. Hiszen akinek a nevét befeketítik azzal a személyében Folt esik.

Még az emberek, akár árúcikkek neve egy is szavatosságot jelöl, amiben bízni lehet amig nem éri sérelem.

(Lukács 11:2) . . .Amikor imádkoztok, ezt mondjátok: »Atyánk, legyen megszentelve a neved. . . .

(János 12:27, 28) . . .. 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”

(János 17:6) 6 Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. . . .

Jézus Az Atyja nevét, és ezzel a személyét szentelte meg, ezzel sem magára hívta fel a figyelmet, ami nem jelenti azt, hogy Tisztelnünk kell, hiszen Ő Isten szándékainak beteljesítője.

Sajnos ez felcserélődött, és Jézus Atyja személye és szándéka másod, vagy harmadrangú lett. Senkinek nem fontos Isten személye, amit a Nevével szavatol, sem a szándéka ami a földre vonatkozik kezdetektől fogva.

Mert azt tanítják, hogy az ember a halála után az égbe, vagy a pokolba landol.

Ezzel elvesztette Isten elhatározása a fontosságát az emberek előtt. Nem bíznak ebben, nem is tesznek érte, csak az imában megemlítik, de nem veszik komolyan amikor kérik, hogy a Földön is legyen meg Isten akarata a kezdeti elhatározása alapján, amiért Jézus is megváltásról gondoskodott.

Isten kezdeti terve szándéka mára megszűnt sokakban létezni, pedig az első Tanítványok és Maga Jézus is ezért hozott áldozatokat azokért az emberekért, akik helyesen viszonyulnak ezért az akaratért.


A legtöbb ember Isten elhatározásáért, egyáltalán nem óhajt "áldozatot" hozni, hanem csak várják, hogy Isten tegyen ezért, mint kötelességet.

Elégedjen meg azzal Isten, hogy "jó ember vagyok", vagy is nem lopok nem ölök, nem paráználkodok, nem török házasságot, néha segítek másokon.

Igy nem munkatársai Istennek abban, hogy részesei legyenek a szándékának, igy nem is vesznek részt annak megvalósításában, passzívan szemlélik az eseményeket.

2021. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Istennek megszámlálhatatlan neve van.

Bár nem vagyok hívő csak foglalkozok a témával.

2021. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4. megvettél
2021. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Na, megmondod?
2021. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Istennek nincs személyi tulajdon neve!!!


Ez teljesen egyértelmű!


A Bibliában pedig számtalan tulajdonság jelzi és fejezi ki Isten nevét! Ez a sok név (megnevezés) mind Isten tulajdonságát fejezi ki, de ezek nem személyi tulajdon nevek!


Személy nevei csak is a teremtményeknek vannak!


Isten kijelentette magát Jézus személyében, Jézus pedig kijelentette számunkra személyében az Atya Istent, az Egy Igaz Élő Istent!


Jézus neve is eredetileg a prófécia szerint: "Immanuel"!


Ézs.7,14. Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,

Mt.1,23. Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Tehát Jézus neve azt jelenti eredetileg, hogy velünk az Isten! Azaz Isten köztünk van!


Azaz Jézus személyében Isten testet öltött és lejött közénk!


Nem Isten Jehova "neve" fog üdvözíteni, hanem személyesen Jézus Krisztus!

2021. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11# akkor javaslom elolvasni edgár aktuális kérdését Isten "nevére" vonatkozóan és ott pl szp válaszát. Remélem fel fogod tudni fogni értelmileg.
2021. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16#: "Remélem fel fogod tudni fogni értelmileg."


Én már nagyon rég felfogtam és megértettem Istent, amikor megtaláltam Jézust, lassan 30 évvel ezelőtt!


Szerintem neked kellene felfogni, hogy nincs senki másban üdvösség, örök élet, bűnbocsánat, kegyelem, értelem, lelki béke és igaz Isten ismeret csakis Jézusban, Aki a Krisztus! A testben megjelent Isten!

2021. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17# írtam mást? Én a 11-es válaszra kommenteltem, ami egy jehovista tanítás.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Tessék, itt van szp válasza is, nehogy az legyen, hogy nem találják a tanúk.

2021. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18#: "Én a 11-es válaszra kommenteltem, ami egy jehovista tanítás."


Bocsánat, elnézésedet kérem.

2021. jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#11#:


I.Móz.17; 1. Mikor Ábrám kilenczvenkilencz esztendős vala, megjelenék az Úr Ábrámnak, és monda néki: Én a mindenható Isten vagyok, járj én előttem, és légy tökéletes.

II.Móz.6; 3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.


Ez magától értetődő dolog, hiszen Ábrahám Mózes előtt élt. JHVH-YHWH azaz "Vagyok", azaz " Én Vagyok Aki Öröktől fogva van", azaz "Én vagyok az Örökkévaló" néven először Mózesnek jelentette ki magát az Isten!


Ábrahám előtt, Isten Mindenhatóként mutatkozott be, Mózes előtt pedig már Örökkévalóként! Ez a lényegi különbség a kettő között.

2021. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!