Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire lehet veszélyes egy...

Mennyire lehet veszélyes egy tradicionálisan konzervatív európai nemzetre más, nem európai értékekkel bíró országok egyetemeinek tanításainak beáramlása az európai kontinensre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például az angol egyetemeken elfogadott, tanított, népszerűsített és propagált szabad nemváltogatásra, nemi identitászavar normálissá nyilvánítására a heteroszexuálisok rovására. Vajon az angol pszichológus professzorok miért tanítják azt az európából odaérkezett tanítványaik számára azt, hogy a saját nem iránti érdeklődés az normális? Talán mert szándékosan akarják fertőzni európa erkölocsi identitását?

2015. júl. 26. 18:33
 81/100 anonim ***** válasza:

"Ez azért volt, mert ez volt az egyház érlelődésének a kora. "


Úgy érlelődtek, hogy folyamatosan megszegték a Biblia törvényeit és erkölcsi útmutatásait, egészen addig, míg "mindenki" elfordult tőlük, és ezért lazítaniuk kellett a gyeplőn? Mert lényegében ez történt szerintem.


"Miért nem hiszed azt, hogy van lelked?"


Nem tudom, hogy minden felekezetnél így van-e, de ha az állatoknak nincs lelkük, nekem milyen alapon lenne? Csak mert összetettebb gondolkodásra és probléma megoldásra vagyok képes? Ha mindent aszerint különböztetnénk meg, hogy csak egyikük lehet a legjobb ebben, vagy abban, nem lennénk mások csak gépek, amelyek kiválogatják a legjobb opciókat, holott mi is csak a válogatásban vagyunk a legjobbak.


Hiszem, hogy az élet nem igényel természetfeletti adottságokat, mint pl.: lelket, miképp a mi létezésünkhöz sem szükséges a tizenhatodik dimenzió, vagy a Napunkon és Holdunkon kívül bármi más az Univerzumban.


De azt kell hogy mondjam, cseppet sem zavarna, ha tévednék. Helyette erősen fontolgatni kezdeném, a mibenlétét, és hogy mi mindenre lehet képes, milyen kapukat nyitna meg.

2015. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 A kérdező kommentje:
Azért volt úgy, ahogy történt anno az egyházzal kapcsolatban, mert az próbatétel volt. Ha egyből lazára engedték volna a gyeplőt az nem lett volna hasznos az akkor még vadabb néprétegek lelkiüdvének. Sokan az egyház tanításainak és jótékony tetteinek hatására jámborodtak meg, így aztán nem ártottak többé szomszédaiknak.
2015. aug. 17. 10:48
 83/100 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy az álatoknak nincs lelke? Hiszen éreznek, lelkiérzetekre gondolok, pl szeretet, fájdalom.


Ha az embernek nincs lelke, akkor miért ébred benne vágy arra, hogy az ismeretlen dimenziókkal találkozzon? Miért vágyik egy itt nem található őshöz való visszatérésre? Minden ősi nép kulturájában, szertartásaikban megtalálható az eredet ősképe. Na és a testelhagyások? Csak lélek által lehetségesek.

2015. aug. 17. 10:53
 84/100 anonim ***** válasza:

A 82-es válaszod, inkább ne feszegessük. Hogy az egyház lazulása ok, vagy okozat..igazából most ezen folyik a vita. Majd talán visszatérek rá, de akkor már linkekkel is megfoglak ajándékozni. Pusztán a véleményem nem elég mérvadó.


"Miért gondolod, hogy az álatoknak nincs lelke? Hiszen éreznek, lelkiérzetekre gondolok, pl szeretet, fájdalom. "


Úgy közelítettem meg, hogyha nekik nincs, nekem se lehet. Ha nekik lehet, akkor már nekem is. Egyébként meg ezek az érzések...minden érzés függ a testtől. Ha nincs test, nem tudunk érzéseket megfigyelni, ellenben egy hibás testben láthatjuk az érzések hiányát, vagy torzulását.


"Miért vágyik egy itt nem található őshöz való visszatérésre?"


Ok-okozati gondolkodás. A problémamegoldás szülötte. Etológiailag leírhatóak a fokozatai különböző állatokkal példázva pl.: veréb, delfin, kutya stb.stb.


"Na és a testelhagyások? Csak lélek által lehetségesek."


Vagy erősen benyugtatózva. Nem hiszek ezekben, ahogyan a halálközeli élményekben sem. Az egyik a pokolban volt, a másik a mennyben, a harmadik pedig torreádor kaszkadőr volt Németországban.

Amúgy biztos láttál filmet, ahol az emberke fülessel a fején elalszik, és így akar valami tudásanyagot magába táplálni. Van tudományos alapja, hisz alvó állapotunkban ugyanúgy felveszi a hangokat/szagokat, érzékeket az agyunk, és ami érdekesebb az az, hogy dekódolja is. Legyen ez beszéd, kutya ugatás, a sült hús illata, vagy a ventilátorból ránk szabaduló légáramlatok.

2015. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 A kérdező kommentje:

Sörpocak, az hogy egyes dolgok itt, a 3D-s világban kevésbé érzékelhetőek az rendjén van. Ezért, ha erről a szintről vizsgáljuk érveidet, akkor azokat kiindulópontként elfogadom kérdésünk megvitatásához. Ez egy nagyon fontos kérdésalap, azaz alapkérdés. Elöljáróban megjegyzem: Olyan dolgot vizsgálunk, amely nem nyers fizikai dolog, hanem látens metafizikai, vagy azon is túlmutató lét, szubsztancia. Írtam neked, vagy utaltam rá, hogy a lélek létezik. De nem voltam pontos. Azt nem írtam oda, hogy nem minden tudatszinten lehet érzékelni. Ezért arra a tudatszintre kell eljutni, ahol a lélekkel való találkozás, vagy annak megtapasztalása lehetségessé válik. A tudatszintek barátom műszerekkel mérhetőek. Tehát vannak. Bizonyos szinten érzékelhető a lélek. Itt most nem folytatom, pedig volna mit mondanm neked. Ahhoz, hogy visszaigazolj, kérlek meditálj egy kicsit. Vagy gondolkodj el azon, amit írtam. Papok, szerzetesek, remeték imával, vagy imával és böjttel elérik e tudatszintet - ők lelkiszintnek neveznék-, ahol is találkozhatsz az érzékfeletti érzékeléssel. Ez az az érzékelési, szint, állapot, amely nem a fizikai szenzoraid frekvenciáival azonosítható, hanem az, amelyet te érzel, tested szenzoraitól függetlenül. Ki a te?


Várom szíves válaszodat.


Az Úr áldjon és legyen veled!

2015. aug. 18. 02:26
 86/100 A kérdező kommentje:

"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké." Mózes második könyve 1, 7


Szerintem Isten élettelen dolgoknak nem szentelt volna ekkora fontosságot. Tehát van lélek.


"Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába minden testből, melyben élő lélek vala." 1 Mózes, 7,15.


A mondat szerkezetében miért emelődik ki az a kérdés, hogy "amelyben élő lélek vala" ?


Talán mert ők voltak a megmentendő lelkek?



Az Úr áldjon!

2015. aug. 18. 02:50
 87/100 anonim ***** válasza:

"A tudatszintek barátom műszerekkel mérhetőek. "


Milyenekkel? Erről még nem hallottam. Agyi aktivitás feltérképezéséről igen, de tudatszint...a definícióját sem ismerem.


"Vagy gondolkodj el azon, amit írtam. Papok, szerzetesek, remeték imával, vagy imával és böjttel elérik e tudatszintet - ők lelkiszintnek neveznék-, ahol is találkozhatsz az érzékfeletti érzékeléssel."


Óóó ezt ismerem, csak másnak tudom be. Az agyad csak pár százalékát használod tudatosan, viszont kellő gyakorlással és koncentrációval ez tágítható valamelyest. Kicsit mindenki másképp éli meg..van aki teljes testében ellazulást és békét fedez fel, van aki hirtelen rájön minden olyan dologra, ami eddig számára rejtély volt. Ez tényleg igazolható tudományosan.


"Ez az az érzékelési, szint, állapot, amely nem a fizikai szenzoraid frekvenciáival azonosítható, hanem az, amelyet te érzel, tested szenzoraitól függetlenül."


Még mindig kicsit homályos amiről beszélsz. Ahogy ezt így elolvasom, a belsőhangunkra tudok csak asszociálni. Ahol mindenféle külső hatás nélkül feltudjuk eleveníteni ezeket a hatásokat, sőt kombinálni és valami újat létrehozni. Főleg mikor elragadnak az érzések, akkor szinte érezni, ahogy az ereimben szánkázik a harag, vagy szeretet.


Naaa érdekes témák ezek, tetszik :D


Egyébként egy kérdés:

Mit tekintesz léleknek? Mert ez is egy megosztó kérdés. Van aki szerint test=lélek. Döntéshozás=lélek. Minden emóció=lélek. Öntudat és vele együtt minden létező gondolat=lélek. Tudatalatti=lélek stb. stb.

2015. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 A kérdező kommentje:

„"A tudatszintek barátom műszerekkel mérhetőek. "


Milyenekkel? Erről még nem hallottam. Agyi aktivitás feltérképezéséről igen, de tudatszint...a definícióját sem ismerem. „


Az ember elméje minden egyes tudatszintjéhez párosíthatóan egy-egy frekvencuatartományú agyhullámot bocsájt ki, amely pl elektroenkefalográvval mérhető. Ez a műszer több évtizede mindenki előtt ismert. Gondolom, hogy az efféle szerkezeteket az agy kutatói már továbbfejlesztették. Szakirodalomként, ha téged ez érdekel, akkor javaslom neked az agykontroll könyvek olvasást.


„"Vagy gondolkodj el azon, amit írtam. Papok, szerzetesek, remeték imával, vagy imával és böjttel elérik e tudatszintet - ők lelkiszintnek neveznék-, ahol is találkozhatsz az érzékfeletti érzékeléssel."


Óóó ezt ismerem, csak másnak tudom be. Az agyad csak pár százalékát használod tudatosan, viszont kellő gyakorlással és koncentrációval ez tágítható valamelyest. Kicsit mindenki másképp éli meg..van aki teljes testében ellazulást és békét fedez fel, van aki hirtelen rájön minden olyan dologra, ami eddig számára rejtély volt. Ez tényleg igazolható tudományosan. „


Ellazulás közben elméd lecsendesedik, így az elméd gyártotta gondolathalmaz (egód része, produktuma) visszahúzódik, így békét fedezel fel, amely annál aktívabb, minél jobban lazulsz el fizikailag testedben. Azaz, minél jobban függetlenedsz erre az időre tested rabzárától. Hiszen bele vagy zárva. Tehát, minél jobban megfeledkezel tudatilag a testedről, annál inkább jobban érzékeled, érzed lelkiséged szféráit. Pontosabban csak perifériáját. Ha erre kíváncsi vagy akkor ki kell próbálnod, hogy tapasztalhasd lelki léted, ezen hozzád elérhető távolságban lévő részét.


„Még mindig kicsit homályos amiről beszélsz. Ahogy ezt így elolvasom, a belsőhangunkra tudok csak asszociálni. Ahol mindenféle külső hatás nélkül feltudjuk eleveníteni ezeket a hatásokat, sőt kombinálni és valami újat létrehozni. Főleg mikor elragadnak az érzések, akkor szinte érezni, ahogy az ereimben szánkázik a harag, vagy szeretet.


Naaa érdekes témák ezek, tetszik :D „


A belső hangra tudsz csak asszociálni... Akkor megkérlek, hogy elmélkedve analizáld eredetét. Vajon honnan jön? Az elmédből? Vagy esetleg a teáltalad még nem feltérképezett, számodra ismeretlen tartományból? Egyébként kérdés lehet az is, hogy feltérkepezhető-e egyáltalán? De van. Különben honnan jönne a belső hang?


Utaltál arra, hogy fizikai ellazulás hatására belső béke fedezhető fel. Kérdés az eredete. Az nem kérdés, hogy mi takarta el.


Oh, amikor elragadnak az érzések, akkor csupán fizikai érzékiségi kicsapongásról beszélhetsz, amely szintén lehet lelki, de mivel felszínes érzésviharok, ezért nem igazán azok – lelkiek.


„Naaa érdekes témák ezek, tetszik :D „”


Kinek? Mely részednek? Kinek a válasza volt ez? A tiéd vagy belsőhangodé?


Oly kellemetlenül és borzasztóan vakok az emberek kedves Sörpocak barátom, hogy ahhoz képest a traumatikus fájdalom csiklandozásként hat.


„Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallanak, és szemeiket behunyják; hogy szemeikkel ne lássanak, füleikkel ne halljanak, szívükkel ne értsenek és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.” Cselekedetek Könyve 28,27


( Máté Evangéliuma 13,15: Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.)


„Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.”


Tehát a szív még nem a lélek. Ehhez a szinthez tartozó érzületek például: gyűlület, szerelem, harag, düh. De itt található a szerelem érzésének indikálódása is. A szív a mérleg nyelve. Egyben kaput is nyithat a lelkiségbe. De van egy másik kapu is. Amivel te is rendelkezel. Az értelem. A szív és értelem között feszülő összefonódott érzelmi-értelmi térhatár között el lehet tévedni. Na itt, lehet, hogy tanácsot kell kérni. Nem mindegy, hogy melyik utat választod.


„ Tudd meg azért e mai napon, és vedd szívedre, hogy az Úr az Isten, fent a mennyben, és alant e földön, és nincsen több!” Mózes ötödik könyve 5, 29



„Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.” Mózes ötödik könyve 6,5



Sörpocak, szerinted a lélek szellemi dolog vagy csak finomfizikai szubsztancia? Tudhatsz-e önmgadról lélek nélkül? Lehet-e személyes öntudatod lelked viszonyítási alapja szeméyiséged számára? (Megj.: a személyiség szerintem pillanatnyi fizikai megnyilvánulás.)


"Mit tekintesz léleknek? Mert ez is egy megosztó kérdés. Van aki szerint test=lélek. Döntéshozás=lélek. Minden emóció=lélek. Öntudat és vele együtt minden létező gondolat=lélek. Tudatalatti=lélek stb. stb.”"


Ezek, amiket felsoroltál egyik sem lelki. Még a tudalatti sem. Csupán jelenségek. Amelyek meghatározható pszichikai mechanizmusok szerint működnek. Életed kísérőjelnségei, amelyeket te hoztál létre. Ennyi.



Várom szívélyes válaszod. Most iszok még egy sört.



Az Úr áldjon!

2015. aug. 19. 04:24
 89/100 A kérdező kommentje:

Tagadod a lélek létezését és tulajdonképpen azt mondod, hogy az ember az nem más, mint egy nagyon bonyolult biológiai robot, amelyet nagyon összetett biológiai, pszichológiai, ezek kombinációiból létrejött törvények irányítanak vezérelnek. Ha ez így van, akkor elméletileg felírható egy táblára az ember kialakulásának és működésének tudományosan igazolható egyenlete.

Tehát az ember ezek szerint kiszámolható. Minden amit tesz, gondol, cselekszik, mondd, létrehoz az előre definiálható a róla szerzett ismeretek szerint.


Két kérdés:


Akkor honnan ered az a minden népben megtalálható vágy arra, hogy visszatérjenek eredeti őshazájukba, amely égi?


A művészek látszólag megmagyarázhatatlan alkotásai honnan eredeztethetőek? Egy robot szerintem képtelen többszörösen elvonatkoztatott dolgok kitalálására, leírására, lefestésére, mennyei zenék komponálására?


Mondd kérlek, ezek a dolgok hogyan létezhetnek? Kiszámíthatóak? Előre meghatározhatóak? Képletekkel leírhatóak, szemléltethetőek?


"A mely napon teremté Isten az embert, Isten hasonlatosságára teremté azt." Mózes Első Könyve, 5,1


"És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." Mózes Első Könyve, 1,26.


Az Úr áldjon!

2015. aug. 19. 23:49
 90/100 anonim ***** válasza:

"Tehát az ember ezek szerint kiszámolható. Minden amit tesz, gondol, cselekszik, mondd, létrehoz az előre definiálható a róla szerzett ismeretek szerint. "


Miért hiszed azt, hogy csak mert ateista vagyok, úgy vérbeli materialista is? Bár tényleg inkább afféle húzok.


Létezik egy filozófia, a determinizmus. A determinizmus felveti a lehetőségét annak, hogy ha az univerzum egy megfagyasztott pillanatát megtudod vizsgálni a legelvetemültebb atomjaival együtt, úgy az összes, a pillanatot megelőző és utána következő történéseket képes leszel meghatározni. Te lennél a világegyetem legfőbb, és a kollégáiddal ellentétben egyetlen igaz médium. Ehhez képest egy ember gondolatait kitalálni vajnyi egyszerű.


"Ha ez így van, akkor elméletileg felírható egy táblára az ember kialakulásának és működésének tudományosan igazolható egyenlete. "


Amennyiben lett volna lehetőségem az elmúlt 3 és fél milliárd évet azzal töltenem, hogy egészen a napjainkig lejegyezhessem az élet, és legfőképpen az ember evolúcióját, úgy a lehető legnagyobb önbizalommal vörös selyem sebkendőbe csomagolva küldeném el válaszomat :-) Egyébként igen, hiszem, hogy alkalmazható egy egyenlet az emberek működésére, mely a rengeteg változó ellenére is adna egy kézzelfogható eredményt.


"Akkor honnan ered az a minden népben megtalálható vágy arra, hogy visszatérjenek eredeti őshazájukba, amely égi? "


Á-á-á. Santa. Nagyon santa. Inkább azt kéne kérdezni, hogy a kíváncsiság élvezetes, ámde bűnös paranoiával nyomunkban lihegő érzete, miért próbál a maga lágyan csengő zongorahúrjával hátulról fojtogatni minket, miközben állunk a tükör előtt és azon gondolkodunk miként győzhetnénk meg őt, a magunk biztonságunk javára. (húzós napom volt...bekávéztam)


Amit mondani szeretnék az az, hogy nem a kérdés megléte a gyanús, és az sem, hogy miért fordul elő minden népcsoportban. Inkább az a gyanús, hogy ahogy kibővült a tudásunk, úgy fejlődtek az eredetmítoszok is, nem kevésbé az isteneink. Egészen addig a pontig, amíg a tudomány fel nem virágzott, és társadalmunk specialistái más, igazolhatóbb elképzelésekre jutottak.


Szóval a revans kérdés: Ha ez a vágyunk égi, akkor hogy lehet olyan rugalmas, hogy a legkevésbé égi, ebből adódóan a lehető legföldibb magyarázattal is jól lakjon?


"A művészek látszólag megmagyarázhatatlan alkotásai honnan eredeztethetőek? Egy robot szerintem képtelen többszörösen elvonatkoztatott dolgok kitalálására, leírására, lefestésére, mennyei zenék komponálására? "


Sosem tartottam jónak, ha egy embert a gépekhez hasonlítunk, csupán azért, mert a gépek is produkálhatnak intelligenciát. De most nem bánom.

Tegyük hozzá, hogy rengeteg művész küszködött mentális zavartsággal. (Érdekes, hogy sok nagy ember a történelemben nem volt százas bizonyos szempontból...ha informatikust szeretnék játszani, hasznos bug-oknak nevezném őket)


Másfelől nem értem, hogy a kreativitás, és az agyi aktivitásunkon való élvezkedés miért sugallna természetfelettit? Nem látom tisztán az összefüggést, és nem tudom milyen elvont dolgokra gondolsz. A szeretet is elég elvont, ugyanakkor nevetségesen egyszerű...talán épp ezért is tudjuk szeretni.

2015. aug. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!