Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire lehet veszélyes egy...

Mennyire lehet veszélyes egy tradicionálisan konzervatív európai nemzetre más, nem európai értékekkel bíró országok egyetemeinek tanításainak beáramlása az európai kontinensre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például az angol egyetemeken elfogadott, tanított, népszerűsített és propagált szabad nemváltogatásra, nemi identitászavar normálissá nyilvánítására a heteroszexuálisok rovására. Vajon az angol pszichológus professzorok miért tanítják azt az európából odaérkezett tanítványaik számára azt, hogy a saját nem iránti érdeklődés az normális? Talán mert szándékosan akarják fertőzni európa erkölocsi identitását?

2015. júl. 26. 18:33
 31/100 anonim ***** válasza:

Jó. De belegondolva, esetünkben a bukás kísérő jelensége nem a homoszexualitás volt, hanem pont hogy a homofóbia a kereszténységből fakadóan. És mint tudjuk utána jött a sötét középkor. Ilyen alapon a melegség tolerálása nem az egészséges testet jellemzi?


És amúgy ma miben nyilvánul meg világunk bukása, ha elméleted szerint a homoszexualitás egy kísérő jelensége ennek? pl.: Britanniában

2015. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 A kérdező kommentje:

A világ bukása megnyilvánulhat pl abban, hogy eltértünk az egyenes útról. Persze nem mindenki. Két embernek csakis párhuzamosan lehet előre haladnia. Egy ideig, utána egyedül kell folytatni az utat.

Ha egyedül teszi az spirituálisan egy másik kérdés lehet. Párhuzamasan csak olyan ellentétek haladhatnak, amelyek kiegészítik egymást. Más esetben lassulás, megállás és bomlás állhat be. Az ember életének a lényege a fejlődés, hogy jobbá váljon, nem pedig az, hogy olyan dolgokban keressen örömet, amelyből nem jöhet létre élet. Az hogy bizonyos emberek elfogadnak bizonyos dolgokat normálisnak, az attól még nem biztos, hogy az is. Azért fogadják el, és terjesztik nézeteiket, hogy elfogadtassák, hmm... kedélyeiket, azért, mert abban érzik jól magukat. A mai világ arról szól, hogy bizonyos körök, bizonyos nézeteket egyenjogúságra hivatkozva megpróbálják - és teszik -, elfogadtatni a társadalommal. Óriási mentális károkat okoznak az emberiségnek. De a karma visszaüt.

Na és ezek a körök azért is próbálnak elfogadtatni ilyen dolgokat, hogy társadalmilag bomlasszanak. De ez már egy másik kör. Másokat használnak fel bomlasztásra, hogy előre törhessenek. Ezért vannak bizonyos felvonulások, melyek büszkességgel nevezettek. De ezen rendezvények alanyai is csupán eszközök a tősgyökeres társadalom bomlasztásához. A résztvevők pedig az áldozatok. Akik félrekezeltek és félrevezetettek.

2015. aug. 3. 23:27
 33/100 anonim ***** válasza:

Rendben.


1. Mi az az egyenes út? Nagyon hajlok rá, hogy igazából csak a keresztény erkölcsöt érted ez alatt.


2. "Az ember életének a lényege a fejlődés, hogy jobbá váljon, nem pedig az, hogy olyan dolgokban keressen örömet, amelyből nem jöhet létre élet."


És ha nem jöhet létre élet? A világ egyik legtermészetesebb jelensége az, mikor egy egyed a gondozásába vesz egy társa által hátrahagyott kisdedet. (örökbefogadás) Egyébként ként meg mennyiben kevesebb egy homoszexuális? Mert az idézet ezt sugallja, holott azonkívül, hogy nem női élettársuk van, és nem feltétlenül vér szerinti gyerekük, semmiben sem különböznek. Nem a vér definiál meg egy családot.


3. "Az hogy bizonyos emberek elfogadnak bizonyos dolgokat normálisnak, az attól még nem biztos, hogy az is."


Mi határozza meg, hogy mi normális és mi nem az? Ez a másság miért nem normális, épp annyira, ahogyan a bőrszínek világszerte? A fenti két tényezőn kívül, ugyan mi másban abnormálisak?


4." Óriási mentális károkat okoznak az emberiségnek. De a karma visszaüt. "


És most a legnagyobb szemet szúró dolog jön!!!

Még mindig nem határoztat meg a társadalomban létrejövő bomlást, illetve annak folyamatát és mibenlétét. Folyton csak annyit mondasz, hogy "károkat okoz, embercsoportokat bomlaszt, erkölcsi süllyesztőbe vezet" de ez nem érv, nem megfigyelés, csak pusztán néhány (eddig) légből kapott "nem tudom mit mondjak, szóval inkább ismétlek" dialógus.

2015. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 A kérdező kommentje:

Kedves Sörpocak!


Természetesen abban igazad van, hogy ők sem kevesebbek, mint mások, tehát nem megkülönböztethetőek. Nyilván észrevetted, hogy társalgásunk félig-meddig már más útra is terelődött róluk. Valójában nem is róluk volt szó, henem mindig te említed vissza őket a témába. Valójában nem ők, hanem bizonyos számomra és másoknak is annak tűnő, alaperkölcsiségtől eltérő jelenségvonulatok váltanak ki bennem nemtettszést, és másokban is hasonló érzések válnak megfogalmazottakká, később pedig kimondottá. Én őket, mint embertársaimat távolságtartóan, igaz, de szeretem. Igaz kissé szokatlanok számomra. De felejtsük már el őket, mert lehet, hogy zavarja őket, ha róluk irkálunk, tehát másképp is lehet diskurálni.

Az igaz, hogy a nem eredeti nevelők (szülők) is feltudják nevelni a kicsiket. Ez igaz. Akkor is igaz, ha nincs ott olyan aki ténylegesen az anyja is lehetne a gyermeknek biológiai "szabása" miatt. De még nem tartunk ott, hogy ennek meg kelljen történnie. De mindenre van megoldás. Azok az egyének, akiknek valamilyen oknál fogva nincs, vagy nem lehet gyereke az nyugodtan támogathat pl családokat segítő alapítványokat, gyermekintézményeket stb. Biztos vagyok abban, hogy jó karmát tesz vele. Meg ne haragudj, ha valaki szeretne egy gyereket és történetesen férfi, akkor annak a legegyszerűbb módja az az, he fog magának egy csajt családalapítás céljából és az majd szül neki gyerekeket. Tévedek?

Az alaperkölcsökre meg azért van szükség, hogy a társadalom ne essen szét. A számítógéped sem működne, ha bizonyos programok elkezdenének önálló életet élni. Tehát az operációs rendszerendben rendnek kell lennie ahhoz, hogy a géped rendesen működjön. Ha valamelyik progi rosszalkodik és nem oldod meg a hibát, akkor a rendszer előbb utóbb összeomolhat.


Meg figyelj, elég fura korszakban élünk. Lehetséges, hogy egyfajta kulturális és ideológiai vonulatnak vagyunk a tanúi. Tudod, volt a romantika kora, a felvilágosodás kora, most meg ez, de valójában az ez alatt csak egy részfolyamatot lehet érteni, de hogy milyen nevet lehetne adni az egésznek, azt nem tudom, met egészében tekintve a dogot az ez lehet, hogy annyira jelentéktelen, legalábbis most, hogy említésre sem méltó, tehát nem érdemes túl nagy hangsúlyt helyezni rá.

2015. aug. 4. 22:10
 35/100 anonim ***** válasza:

"Nyilván észrevetted, hogy társalgásunk félig-meddig már más útra is terelődött róluk."


Bizonyos részig igen, de azért még elég jól állunk. Még mindig a legfőbb kérdésünk, a te eredeti kérdésed kifejtése.


"Valójában nem is róluk volt szó, henem mindig te említed vissza őket a témába."


Alapból ezzel kezdődött az egész, de tényleg az egész topik. Ráadásul állítottál bizonyos dolgokat (többször is) , amik részletezésére úgy tűnik már nem is fog sor kerülni. De válaszolva az eredeti kérdésedre: Szerintem nem veszélyesek az újonnan beáramló ember- és életfelfogások.


"Valójában nem ők, hanem bizonyos számomra és másoknak is annak tűnő, alaperkölcsiségtől eltérő jelenségvonulatok váltanak ki bennem nemtettszést, és másokban is hasonló érzések válnak megfogalmazottakká, később pedig kimondottá."


És arra nem gondoltál, hogy az eredendő hiba a ti alaperkölcsötök?


"Ha valamelyik progi rosszalkodik és nem oldod meg a hibát, akkor a rendszer előbb utóbb összeomolhat."


Akkor most a homoszexualitáson kívül...milyen erkölcstelenségeket vélsz felfedezni a társadalmunkban? Mármint..ilyen kevés háború, és arányosítva bűncselekmény még nem volt a világon. A társadalmi súrlódások sem csapnak át vérengzésbe, mint régen stb. stb.

2015. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 A kérdező kommentje:

Kedves Sörpocak!


A társadalmak, régiek, újak, kialakulóak, megszűnőek, még meg nem nyilvánultak, letűntek, mimnd-mind rendszerek. Rendszerek, amelyeket emberek csoportjai, azokat pedig maguk az egyének alkotják. A csoportok, akár kisebbek, akár nagyobbak, gyakran ellentétekként viszonyulnak egymáshoz, máskor pedig kiegészítik és támogatják egymást. Az emberi társadalmakat az emberi érdekek kesze-kuszasága irányította már akkor is mielőtt le nem érkeztek volna a magasabbrendű etkölcsi tanok az emberiség fejlődése érdekében. Lehet, hogy ha ezeket a tanokat nem kaptuk volna, akkor már nem is lennénk? Esetleg még ókori szinten kaszabolnánk egymást? Ne érts félre, tudom hogy most azt gondolod, hogy szerintem az új vonulat ellentétes ezekkel az ősi elvekel,ezért én azokat nem kívánatosnak nevezem. Nem mondom ezen áramlatokat, se annak, se kívánatosnak. Különben is nem ártanak, nem erőszakos jelenségek. Tehát ártalmatlanok. Lehet, hogy még nem fejlődött ki igazán, lehet, hogy jó sül ki belőle. Majd meglátjuk mi lesz fénykorában, addig pedig mazsolázgassuk a kérdéseket. Van itt bőven.

2015. aug. 5. 00:24
 37/100 anonim ***** válasza:
Értem, De amúgy mit értesz magasabb rendű erkölcsi tanok alatt?
2015. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 A kérdező kommentje:

Magasabb rendű erkölcsi érték alatt nyilván azokat a szellemi rendszerek értendőek, amelyek az emberi kapcsolatok javuálsa előtt, mindenképp az Istennel való harmonikus viszony kialakítására vezetik az embereket, mimdaddig, amíg ez a viszony állanósul, tehát feltételnélkülivé válik, amikor is már nem lesz szükség semmilyen morlis rendszer útjelzőire.

Krisztus tanai például ezirányba mutatnak. Buddha, Krisna tanai is ebbe az irányba mutató útrendszereket közvetítenek.

Nézd, vannak rendszerek, amelyek társadalmiak. Tehát azonos szinten vannak a társadalom tagjaival. A fent említett vallási rendszerek azok társadalom felettiek, tehát felemelik az emberiséget.

Bizonyos rendszerek ösztön eredetűek. Ezek a rendszerek lealacsonyítják az emberiséget.

Szabadakaratod van. Melyik utat választod?

2015. aug. 5. 19:41
 39/100 anonim ***** válasza:

"A fent említett vallási rendszerek azok társadalom felettiek, tehát felemelik az emberiséget.

Bizonyos rendszerek ösztön eredetűek. Ezek a rendszerek lealacsonyítják az emberiséget.

Szabadakaratod van. Melyik utat választod?"


A vallási rendszerek nem élveznek kizárólagosságot. Ugyanúgy lehúzhatják a társadalmat. És ami még szórakoztatóbb az, mikor az általad mondott ösztön rendszerből át vesz dolgokat, és még ezután is ezt tituláljuk magasabbrendűnek.


Szerintem ott már régen gondok vannak, ha egy társadalom egy adott valláson alapszik, Lásd: a középkor bármely országát

2015. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 A kérdező kommentje:

Bármely országát? Melyiket? És hol? Nyilván európaira gondoltál.

Más. Figyelj, vallási rendszerekről beszéltem, amelyek bizonyos hasznos erkölcsi keretek közé szorítják az emberek kicsapongási vágyát, vágyait. Vagyis, mivel ezen energiáik nem képesek lecsapódni alantas ösztönként, ezért máshol jutnak kifejezésre. De a vallás erkölcse ott sem engedi az energiákat rossz irányba folyni. Tehát csak felfelé haladhat, mígnem szellemivé nem válik.

Más. Ugye azt nem akarod megcáfolni, hogy a korai vallási törvények valamilyen szinten nem lehetnek alapjai a a mai kor törvényeinek? Amelyek ugye a bűnelkövetés ellen szabatottak.

2015. aug. 5. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!