Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható-e h az erkölcsoktatás...

Várható-e h az erkölcsoktatás bevezetésével majd egyre kevesebb fiatalból lesz meleg?

Figyelt kérdés

már általánosban kezdik ahogy hallottam, egészséges párkapcsolat, a család és stb, azaz sztetek elképzelhető, h ezáltal majd kevesebb homó lesz?

(mert gondolom, párkapcsolat alatt nem 2 fiú kapcsolatát fogják tanítani ...)



#meleg #homoszexualitás #erkölcsoktatás
2013. jún. 9. 17:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/183 A kérdező kommentje:

érdekes gondolatok vannak itt, na majd szemezgetek :)


viszont amit még gyakran hallani szoktam, az a következő, és kíváncsi lennék, ebben menni igazságot láttok:


hogy mert az a legfőbb gond, hogy megszüntették a kötelező katonaságot, és azóta egyre több a homo, mert bíz akkor is volt, de próbált csak meg egy kicsit is ferdén nézni valamelyik társára, aztán egy hétig fogkefével mosta a folyosót! szal elég hamar elment a kedve a deviánskodástól, és megtanult helyesen viselkedni, pontosabban megtanították. Hát ez is érdekes felvetés.


majd linkelek egy elég elgondolkodtató kis klippet ha megtalálom, hogy katonaságnál miképpen csinálják ki az egyik meleg srácot (ma!!), és bíz az is elgondolkodtató. röviden: az egyik legvadállatabb srác kettesben maradt az öltözőben a meleg sráccal, azután mögé állt, elkezdte simogatni, megmogyorózni, és közben a fülébe suttogni h "te mocskos bi..i ezt élvezed, mi?" "láttam ahogy sasolod a farkunkat a tusolóban a k anyádat" és közben a srác ledermedve állt ott, nem mert moccanni se, ez a másik meg simogatta továbbra is, majd hirtelen neki vágta a szekrényeknek és felrepedt a feje, és azt mondta neki h na ez az ami jár neked "fucki*ng fag".


Mi lett a vége vajon? lejegyzőkönyvezték h a nedves talajon megcsúszott, és akkor keletkezett a sérülés és még az összes srác tanúsította is, de még azok is, akik ott se voltak. feltehetően előre lebeszélték h ez a majdnem skinhead srác egy kicsit "játsszon el" a meleg sráccal, hát az meg a félelemtől hagyta magát simogatni, taperolni, még megmogyorózni is, csak hát aztán jött a meglepetés és puff.


na hát jól mutatja ez h azért igen veszélyes dolog egy meleg fiatalt fiúközösségbe engedni, mert aztán kemény dolgok történhetnek, hiszen a heteró srácokban természetesen forr az agresszió, és előbb-utóbb nem fogják megtűrni még a közös tusolást se! ebben nincs igazam?


Tehát én mindent értek, és mint írtam, engem se tud zavarni az se ha egy meleg sráccal tusolnék együtt, igazából miért is érdekeljen, na de a realitást látjátok ti magatok is.


Ne egy utópisztikus helyzetet írjatok le, hiszen az nem működik! A realitás talaján maradva viszont nem igazán tudtok ti se megoldást, mert persze nagyon szépek ezek a gondolatok, de ugye senki nem gondolja komolyan, hogy majd a 40 heteró társát fogják valami tolerancia-tanfolyamra kötelezni ? Értek én mindent, csak arra válaszoljon már valaki, hogy akár a leírt esetekben is mit tenne? ha egyszer reálisnak tűnő kifogásokkal nem veszik be semelyik sportegyesületbe a srácot (és stb stb), akkor mégis ezt hogyan oldanátok meg? Vagy a másik leírt esetben, amikor a cégvezető saját szuverén döntése, hogy mit ír alá és kivel köt szerződést, ott hogyan köteleznétek arra, h igenis írja alá?


Hirtelen ennyi még pluszba de az eddigi gondolatokra is mindenképpen reagálok! Sztem volt köztük jó is meg kevésbé jó is.

2013. jún. 11. 10:26
 52/183 A kérdező kommentje:

igen, az olyan elborultan vallásos sulik izgalmas helyek ... én is nem egy meleg srácot ismerek onnan, de tudod mi a gáz?


Hogy a nyilvánosság előtt igen hangosan hangoztatja a véleményét h a bu.iknak igazából csak egy megoldás van amivel jót tennének maguknak is meg másoknak is, és ez az ha felkötik magukat, na aztán eközben ő maga is megy "fiúzni".


na most erre mit mondjak már? ez ismét csak az elvakult, nagyon mélyen vallásos közösségek egyik fantasztikus mintája a képmutatásra. tehát természetesen nem lepődök meg rajta!

2013. jún. 11. 10:30
 53/183 anonim ***** válasza:
100%

"hogy mert az a legfőbb gond, hogy megszüntették a kötelező katonaságot, és azóta egyre több a homo, mert bíz akkor is volt, de próbált csak meg egy kicsit is ferdén nézni valamelyik társára, aztán egy hétig fogkefével mosta a folyosót!"


Szóval azért van több homo, mert megszüntették a katonaságot? Hát elég érdekes...

Jó, nyilván a katonaságban nem hirdette, hogy homo (az általad leírt példa miatt is például), de attól még ugyanúgy homo maradt.


Egyszóval arra akarok csupán kilyukadni, hogy már az is, hogy ennyi negatívum (amiket felsoroltál: katonaság, sport, munka stb.) éri a melegeket, és mégis vannak melegek, bizonyítja, hogy NEM DÖNTÉS kérdése.


És persze az átlagember azért hiszi azt, hogy ilyen kevés meleg van, mert az általad felsoroltak miatt a 80%-uk nem meri felvállalni magát.


De attól még ugyanúgy melegek maradnak.

2013. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/183 anonim ***** válasza:
100%

És hogy mi rá a megoldás?


Hát például kötelező sorkatonaság már nincs, így a katonás probléma megoldva.

Igazából az esetek döntő többségében az ember nem is hirdeti, hogy meleg, így aztán nem is derül ki, és probléma sincs.

HA esetleg mégis kiderül, akkor sincs olyan nagy probléma, mert ma már (főleg nagyvárosokban) egyre toleránsabbak az emberek.

2013. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/183 anonim ***** válasza:
84%

Jó ember... te tényleg nem fogod felfogni, hogy nem ők döntenek úgy, hogy melegek? Nem vagy képes elfogadni, hogy ugrálhat amennyit akar, hogy ő a nőket szereti ha egyszer nem áll fel rájuk?! Ha hazudik róla, az rendben van, mert nem verik meg. Ez megoldás?!

Mi lenne a megoldás a helyzetre?! Az, ha végre normálisan nevelnék az embereket, TOLERÁNSnak. Nem arról van szó, hogy bárkit melegnek nevelnek, egyszerűen kialakul, a tiltás ugyanúgy hathat rá úgy, hogy lökést ad a dologhoz, mint az engedélyezés.

Mi bajod van konkrétan könyörgök?!

Mindenki tudja, hogy az a megszokott és "természetes", ha ellenkező nemű emberek jönnek össze, de van akinél nem így van. Az is teljesen természetes, hogy nem kéne arra a nőre izgulni, aki nem fér ki a szobája ajtaján, mégis van, akinek tetszik. Kb olyat vársz el, hogy akinek a kék szín tetszik annak igenis legyen a piros a kedvenc színe.

A homoszexualitás NEM betegség, NEM gyógyítható, NEM választás kérdése és NEM erkölcstelen. Attól, hogy egy meleget "átnevelnek" nem lesz ez a megoldás, főleg nem mindenki számára, mert ez az átnevelés az, ami teljességgel etikátlan, emberi jogokat semmibe vevő dolog. Gondolkozz már el egy kicsit, mitől lenne jó és hasznos az agymosás?!

Arról nem is beszélve, hogy egy férfi öltözőben mindenki egy szál pélóban járkál és fiatalabb korosztály direktbe méregeti a másikhoz a farkát... ez nem b*zis?!

Az mikor a skinhead mogyorózza a srácot az nem b*zis?! Azért basszus már, hogy neked az a tanulság ezekből a sztorikból, hogy melegeket agymosni kell. A tanulság az, hogy az emberek intoleráns f*szok és a skinhead azért olyan agresszív, mert ő maga is meleg... nehogy azt mondd, hogy hetero férfi, aki undorodik a melegektől az majd nekiáll mogyorózni egy meleg srácot, csak hogy ... miért is tenne ilyet egyáltalán?!

Valaki írta korábban a feketéket. Hasonló szitu, bár kétlem, hogy ezzel megértenéd, mert még semmit se sikerült felfognod, abból amit írtunk. Egy fekete ember elmehet plasztikai műtétre és tehet magára 40 tonna sminket, hogy fehérnek látszódjon, nem lehetetlen, de mégis hogyan lehetne ez elvárás feléjük?! Sokan lenézik őket, de ma már nem csinálhatnak olyat, hogy elutasítják egy munkahelyen azért, mert fekete. Egyébként a nők meg kevesebb fizut kapnak ugyanazért a munkáért, mintha férfiként végezné, akkor növesszen farkat?!

40 felnőtt férfi ember nem tud együtt élni a tudattal, hogy egy légtérben van egy meleggel? Tudtommal nem egymást szappanozzák, nem is muszáj egyszerre zuhanyozniuk (persze erre nem reagáltál, mint megoldásra), egyébként szívesen mutogatják magukat, mivel van a gáz?!

2013. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/183 anonim ***** válasza:
100%

"legvadállatabb srác kettesben maradt az öltözőben a meleg sráccal, azután mögé állt, elkezdte simogatni,..."


na látod, ez például egy beteg és deviáns dolog egy másik embert így megalázni.


"heteró srácokban természetesen forr az agresszió"


nem, a hetero srácokban nem forr az agresszió. akiben az agresszió forr, azok a homofóbok, és ez egyáltalán nem természetes dolog. sőt. amint ez a vizsgálat is kimutatta( [link] ), a homofóbok felizgulnak a melegpronóra a heterókkal ellentétben. ezt a vágyukat próbálják elnyomni, azzal hogy a melegek ellen agressziót mutatnak, miközben ezzel próbálják magukat megnyugtatni, hogy ha útálják a melegeket, akkor ők biztosan nem lehetnek azok, holott ez a klasszikus projekció jelensége, amikor is azt a dolgot, amit magukban útálnak másra vetítik ki, és másban gyűlölik. ez tudományos tény: [link]

és egyszerű logika.

2013. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/183 A kérdező kommentje:

tényleg van pár igazán érdekes dolog, nem lehet mellettük szó nélkül elmenni, de még mindig nem igazán látok megoldásokat a problémára, valamint megint fennakadtam egy dolgon így hirtelenjében csak.


Azt írjátok, a nagyvárosokban már napjainkban egyre csökken a homofóbia?

hayayyyy ti hol éltek? én inkább úgy fogalmaznék, hogy a homofóbia erőszakos megnyilvánulása csökken, ellenben a mértéke nem igazán, sőt, éppen ellenkező tendenciát látok, és igen, pont a fiatalok körében (is.)


Csak egy egyszerű példa megint, abszolút mindennapjainkból, és tényleg kíváncsi vagyok, ti miből gondoljátok, hogy csökkenne a homofóbia ....:


Van egy meleg srác egy egyesületnél. Először kiderült róla, majd aztán ő maga is bevallotta (16 körüli).

Eredmény: egyelőre még ki nem vágták (bár erősen várható), de amit mesélt nekem szegénykém, az is épp elég. Nevezetesen a kiderülés napjaiban igen megcsappant a facebook-ismerősei száma,. és nem csak a látszat-ismerősök tiltották le, hanem bizony még a gyerekkori haverjai is. Nemes egyszerűséggel amikor kérdeztem az egyik vezéregyéniséget, hogy de mégis mi meg miért, csak annyit válaszolt elég agresszíven, amiért egyáltalán ezt kérdezem, hiszen mi sem természetesebb ugye, hogy: "hát de vaze nem érted h bu.i? mi kell még magyarázat?" majd kicsit még faggatva, és még idegesebben: "mert nem normális azért bammeg". és itt vége.


És akkor még fokozom a dolgot, volt 3-4 közeli haverja, akikkel beszélt erről, és persze szemtől szembe mindegyik csak arról biztosította őt, hogy jaj ugyan, semmi gond, sőt jól tette, hogy bevállalta, csak aztán az ő esetükben is max 2 nap kérdése volt, hogy letiltották, amikor a srác meg úgy szemtől szembe megkérdezte, hogy de hát mégis mi van vagy miért, akkor mindegyik egységesen a facebookra fogta, hogy hát ők nem tudják mi lehet, ők nem tiltották le, akkor a facebook szórakozik biztos. na és ennyiben maradtak, hát ezt már nem tudta tovább feszegetni, de nem is igazán akartak szóba állni vele. természetesen azt gondolom, már írnom se kell, hogy emailekre se válaszol egyik se neki ....


És ez egy igen nagy közösség, nem is egy egyesület van itt együtt. Lényeg a lényeg, hogy pár nap alatt kb a felére csökkent a haverjai száma, és sztem még fog is tovább csökkenni, hiába mondanak a szemébe mást.


tehát őszintén kérdezném: ti hol láttok olyat, hogy manapság ez már nem probléma egy nagyobb városban? (ez egyébként Budapest).

Hatalmas probléma, és én nem vagyok biztos abban, hogy az egyesületből is nem fogják valamilyen indokkal kivágni a srácot, de az a nagyon gáz h ha nem is vágják ki, sztem sokáig ő maga se fogja bírni ezt a hangulatot és magától jön el (amire meglátásom szerint eléggé hajtanak is).


Ezt csak gyorsan le akartam írni, ugyanis nagyon megdöbbentett, hogy ezt olvastam. Komolyan el nem tudom képzelni, hol élnek páran. Most hirtelen az a kis aranyosság jutott eszembe, hogy "mit ér a ... (akárki is", ha bu.i" ... mert hát igen, sajnos így van, ha tehetnék, semlegesítenék visszamenőleg is az eddig elért eredményeit. Kegyetlen ezt beismerni, de ez ma is úgy van bizony, hogy képesek egy sokkal szerényebb eredményekkel rendelkező társát betenni ide meg amoda (legyen az keret, legyen az egy rangosabb edzőtábor, tök mindegy), mert egy bu.i az ne akarjon már semmit egészséges fiúk között. Röviden ennyi a lényege a mentalitásuknak. Lehet tagadni, attól még ez valós probléma szintén.


Na mindegy, csak egy kis adalék, aztán majd tényleg szemezgetek, érdekes dolgok vannak ...


Majd beidézem egy beszélgetésemet egy volt válogatott ....- sráccal, beazonosíthatóság nélkül, aztán kíváncsi vagyok, mennyire döbbentek meg. Ugyanis őt kitenni már nem tudták (túl későn derült ki), de amit átélt, azt nem kívánom senkinek. na de lassan könyv is lehetne a témából.

Csak engem speciel az húz fel kicsit, hogy ilyen fokú naivitás létezik sok emberben ...

2013. jún. 11. 17:05
 58/183 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon hülye vagy, már bocs. Hihetetlen, hogy nincs jobb dolgod, mint a melegek életével foglalkozni, és beleszólni a jogaikba, ÉLETÜKBE. Remélem egyszer téged is így fog valaki porig alázni, mint ahogyan te teszed másokkal.
2013. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/183 anonim ***** válasza:
89%

1. Hiába mentegeted magad te is homofób vagy.

2. Képtelen vagy értelmesen elolvasni a válaszokat.

3. Onnan veszem, hogy ismerek meleg és biszexuális férfiakat és nőket is. Egyikre sem fujjogok személy szerint. Minden itt kezdődik el, mikor akár egy valaki úgy dönt, hogy elég volt ebből az agresszív baromkodásból, ugyanolyan ember, mint a többi. Persze, hogy vannak homoszexualitást elutasító emberek, ahogy vannak rasszista emberek is. Egyáltalán nem arról szólt a kérdésed és eddigi beszélgetés sem, hogy "ááá már nincsenek gyűlölködő emberek, ugye?" VANNAK. Viszont nem ez a természetes, a természetes az lenne, ha elfogadnák a másik embert. Az a "barát", aki letiltja facebookon az embert az nem barát... Az akkor is letiltotta volna, ha kiderül hogy olyan zenét szeret, amit ő nem, vagy mondjuk animét néz, míg ő nem. A környezetemben is vannak bőven homofóbok, ami inkább helytelenül rögzült szokás, mint a homoszexualitás... minden észérv és átgondolás nélkül gyűlölködni, mert úgy szoktuk meg. Ha van sapka, ha nincs sapka, ha meleg, ha kövér, ha vézna, ha dadog, ha ronda, ha "túl szép", ha festett, ha gazdag...

Szerintem te csak irkálni akarod ide a hülyeségeid és nem beszélni valamiről illetve megvitatni valamit...

2013. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/183 A kérdező kommentje:

igen, elismerem h nem igazán tudtam elolvasni őket, most ezen kár lovagolnod.


nekem kifejezetten egyetlen mondat ragadta meg a figyelmem, és arra írtam válaszként TÉNYEKET.


és aZÉRT annyira ne egyszerűsítsük ezt le, hogy barna szemű vagy kék szemű, mert a szex. orientáció azért nem igazán erről szól. mintha erősebben meghatározna egy személyiséget sztem, mint a szemek színe. Kár leegyszerűsíteni a problémát, azáltal nem lesz jobb egyik félnek se! igen, a szex. orient. hatalmas mértékben meghatározza a személyiséget, elvégre az ember egyik alapösszetevőjéről beszélünk, de tudod mit? én igazából örülnék, ha úgy lenne, ahogy te gondolod, azaz hogy csupán ez annyi, mint a szem színe vagy a kövérség.

Csak egy dolgot felejtesz el: én ezeket nem kitaláltam, hanem TÉNYEK.


na de bele se megyek jobban mert így tényleg kár, hogy csak futva tudok, és lehet hogy csak ismét 1 mondatot ragadtam ki, akkor bocs. De azért na ... kicsit ti is elgondolkodhatnátok! Ha csak szemszín-fontosságú kérdés lenne, akkor nem létezne homofóbia se, hiszem szemszín-fóbiáról még nem hallottam pl. és az összes többi problémát se magyarázza, azaz egy szemszín nem szokott meghatározni mentális problémákat se stb stb stb.


na nyugi van, lesz időm, és megígérem h részletesen elolvasok mindent! (engem vádolsz hmfb-val, amikor nekem meséli el nem egy srác ezeket az élményeit? azért ...)

2013. jún. 11. 18:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!