Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható-e h az erkölcsoktatás...

Várható-e h az erkölcsoktatás bevezetésével majd egyre kevesebb fiatalból lesz meleg?

Figyelt kérdés

már általánosban kezdik ahogy hallottam, egészséges párkapcsolat, a család és stb, azaz sztetek elképzelhető, h ezáltal majd kevesebb homó lesz?

(mert gondolom, párkapcsolat alatt nem 2 fiú kapcsolatát fogják tanítani ...)



#meleg #homoszexualitás #erkölcsoktatás
2013. jún. 9. 17:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/183 anonim ***** válasza:
100%

"egy férfinek dicsőség minél több nőt szedett fel"


Ja, hogyha egy hetero férfi minden jöttmenttel lefekszik, az azért simán összefér a becsülettel és a tisztelettel? Sőt az egyenesen a dícsőség!


Leszámítva, hogy az egész okfejtésed egy orbitális hülyeség, legalábbis egy kis ellentmondást nem érzel benne?

2013. jún. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/183 A kérdező kommentje:

hát hmm, izgalmas a dolog.


1,

Én tényleg maximálisan liberális vagyok, és felőlem aztán legyenek, viszont annyi igazságot mindenképpen el kell ismernünk az előttem szóló írásából, hogy bizony igenis a legtöbb meleg valamilyen (nem is jelentéktelen és sokszor nem is kevés) mentális deficit fedezhető fel.

És ezt senki nem mondta, hanem mivel ismerek én magam is melegeket, saját tapasztalatból mondom!


Tehát azért ne egyszerűsítsük le annyira ezt a kérdést, hogy márpedig természetes és kész, mert ha az volna, akkor mi magyarázza a hozzá társuló defekteket?


3,

Oké, az illető pszichológust én se nagyon tartom tiszta elméjűnek, mert ettől függetlenül is beszélt már sokszor zöldeket, na de az is tény, hogy nem egy és nem kettő fiatal járt már terápiára, és változott meg sikeresen. Tehát akkor valaminek lennie kell itt ... nem? Azt is nem egy szakembertől hallottam, hogy a mai fiatalok szexuális kultúrája borzalmas, és ezt is valahogy helyre kellene tenni.


4,

Az továbbra is fennmarad kérdésként, hogy az erkölcsoktatás során mennyire sikerül majd beléjük nevelni a "jó erkölcs" fogalmát, ami ugyan már nem új dolog, mégis eddig hiányzott a közéletből sajnos.


Ezekre tud valaki mondani valamit? Esetleg ha lesz valami statisztika mondjuk 5 év múlva, akkor nagyon kíváncsi leszek rá.

2013. jún. 10. 07:17
 33/183 A kérdező kommentje:

*

1, ---melegben (jhav.)

2013. jún. 10. 07:19
 34/183 A kérdező kommentje:
*-- jav. (csak nem sikerül a billentyűket eltalálnom, bocs)
2013. jún. 10. 07:19
 35/183 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a körömrágás a rossz szokás, nem a homoszexualitás.
2013. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/183 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz kevesebb meleg. esetleg több lesz az öngyilkos, a lelkileg megalázott, sérült, depressziós. meg a homofób szülő, a kirekesztés, a gúnyolódás, a kidobott gyerek. ez lesz.
2013. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/183 A kérdező kommentje:
jaj azért ne túlozzunk. ha belátják h mi az erkölcs egyáltalán,akkor ugyan miért lenne ez, amit írtál?
2013. jún. 10. 09:54
 38/183 anonim ***** válasza:
100%

"bizony igenis a legtöbb meleg valamilyen (nem is jelentéktelen és sokszor nem is kevés) mentális deficit fedezhető fel. És ezt senki nem mondta, hanem mivel ismerek én magam is melegeket, saját tapasztalatból mondom!"

Mégis, egészen pontosan hány meleget ismersz? Egyet? Tizet? Százat? Ezret? Még ha ezret is ismernél, és mind az ezer mentálisan defektes lenne, akkor sem vonhatnál le jogosan ilyen következtetést, mert ezer fő a melegeknek csak egy minimális része.


"És ezt senki nem mondta"

Talán nem véletlenül, illetve a tiédnél kicsit nagyobb mintát végeznek ilyen felméréseket, és nem véletlen, hogy rajtad kívül senki nem jutott erre a következtetésre.


"nem egy és nem kettő fiatal járt már terápiára, és változott meg sikeresen."

Elfojtani bármit el lehet (főleg gyógyszerekkel, de anélkül is), csak hosszútávon ez pszichésen tönkreteszi az embert. Csak azért, mert valaki kitalálta, hogy ez bizony nem erkölcsös.


"Azt is nem egy szakembertől hallottam, hogy a mai fiatalok szexuális kultúrája borzalmas"

Ja, lefekszenek fűvel-fával, és fiatalon kezdik a szexuális életet. Mi köze ennek a melegséghez?


"hogy az erkölcsoktatás során mennyire sikerül majd beléjük nevelni a "jó erkölcs" fogalmát"

Hát, ha ilyesmiről fog szólni, akkor semennyire.

De különben sincs sok esélyük. Gondolj bele, fiatalok, kire hallgatnak majd? A médiára, a sztárokra, a barátokra, a "menő" idősebb arcokra, vagy majd az iskolában heti 1 órában ilyesmikről beszélő tanárra. Már a biosz, kémia, földrajz stb. órán nem figyel senki, akkor egy ilyen abszolút nem tanulmányi órán ki fog mégis figyelni?


"ha belátják h mi az erkölcs"

És az erkölcsnek kardinális kérdése, hogy valaki hetero vagy homo? Én azt hittem az erkölcs például a tisztességről és a becsületről, mások segítéséről,a jóságról stb. szól.

2013. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/183 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ezzel az a gond, hogy a melegséget az ember nem választja. Ha bele van plántálva, hogy ő márpedig erkölcstelen, és szarul érzi magát, de közben az érzelmeit nem fogja tudni megváltoztatni, nem tudod, milyen lelki dilemmákkal és depresszióval tud járni. Simán lehet öngyilkosság az ilyennek az ára, ha nem tud mit kezdeni azzal, hogy olyanért, amit nem tudatosan választ, erkölcstelennek titulálják. Plusz ha ehhez még az is hozzájön, hogy a többiek kirekesztik meg vegzálják, mert a tanárnáni azt mondta, hogy melegnek lenni nem erkölcsös... gondolom, sosem voltál még olyan helyzetben, amikor nem a saját hibádból, de depressziós voltál ilyenek miatt. Könnyű ilyenkor beszélni, hogy jááááj, ez túlzás meg majd belátja - én megtapasztaltam ezt az érzést, mondjuk nem a melegség miatt, hanem másfajta kiközösítés miatt.

Ez egyébként sem "belátás" kérdése. Belátom azt, hogy nem illik/szabad lopni. De a melegség teljesen más kategória.

2013. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/183 A kérdező kommentje:

ahaa, nézd, egy meleg nyilván mindent úgy fog kiforgatni és megmagyarázni, hogy az számára kedvező legyen. attól még nem biztos h úgy is van. ezt csak heteroszexuális szakemberek tudnák objektíven felmérni, másképp nincs értelme. Egy időben ezért is volt igen necces pl pszichológia szakokra beengedni melegeket (sőt, ha kiderült, valamilyen okkal rövid úton el is távolították).


De hadd kérdezzek valamit? Tegyük fel hogy erkölcsös ... oké.


akkor csak mondok neked egy példát, és igazából ezret tudnék, de akkor regény lenne.


Egy sportegyesületbe át akart igazolni egy meleg srác, rögtön a legnagyobb természetességgel fogadták, persze hogy jöhet, nagyon örülnek neki és stb, aztán amikor kiderült a melegsége, akkor sorra jöttek az olyan dolgok, hogy "jaj mégis betelt már a hely bocs", miközben másokat továbbra is vettek oda, és hasonló húzások, na aztán még az eredeti helyére se tudott ezek után visszamenni, mert ők is úgy voltak vele, hogy na azért egy homó ne rontsa az ő hírnevüket és elismertségüket, míg aztán a srác a sok szék közül esett a földre, és sehova nem tudott igazolni (gondolj csak egy abszolút kézenfekvő gyakorlati okra: majd minden szponzor visszavonul, mondván ők nem fognak egy bu..it támogatni, csak pl, szóval rengeteg vonzata van). Pedig előtte még egyik évben OB-t is nyert! Erről mi a véleményed? Akkor mi a jobb neki? Ha erkölcsösen heteró lesz vagy ha marad meleg?


Na és akkor folytathatnám a hasonló jellegű példákat, nagyon sokat tudok, volt olyan is, ahol teljesen egyenesen megmondták neki, hogy bocs, de egy fiúközösségben semmi keresnivalója egy melegnek, sőt abszurdnak tartották, hogy mellettük tusoljon pl.


De felteszem fordítva is a kérdést akkor: szted mit kellene tenni ha a többiek közlik, hogy ők ugyan nem fognak egy meleggel se együtt öltözni se együtt tusolni se edzeni? Akkor mit tudnak szerencsétlenek csinálni? Ugye azt elismered, hogy nem lehet a többi 35 heteró edzőtársát kitenni az egyesületből, csak mert toleránsnak kell lenni? Akkor ő maradna egyedül?


Szóval rengeteg kérdést felvet ez, és végül mindig ott kötünk ki, hogy sehogy se jó ez ...


Nagyon találóan összefoglalták 1 mondatban egy filmben a realitást, amikor valakit postumus érdemrendre akartak felterjeszteni, és akik vizsgálódtak körülötte, igazából semmi más nem érdekelte őket, mint hogy első lépésként gyorsan derítsék ki róla, hogy nem volt-e meleg, mert akkor kár tovább erőltetni, veszett ügy az egész, a többi mindegy, h mit csinált és mit nem.

Erről mi a véleményed?


Vagy arról, hogy egy nagyobb üzletről akartak szerződést kötni, minden oké is volt, előkészítve stb, csak aláírásra várt, aztán amikor valaki megsúgta a másik félnek h az illető homó, akkor hops, rögtön jöttek az indokok,hogy mégis meggondolták magukat, és bocs de nem jó ez így, és elzárkóztak minden további tárgyalástól.


Ugye nem kell tovább sorolnom ... ezek csupán mind a való élet példái! Ezekre mit mondasz?


(ÉS gyorsan hozzá teszem, hogy pedig én se értek egyet ezekkel a húzásokkal, csak hát attól még megtörténnek, és semmit se tudsz ellenük tenni)

2013. jún. 10. 11:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!