Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melegség - mit szóltok ehhez?

Melegség - mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Egy hivatalos szervezet portálján jelent meg, cenzurázom kicsit, mert aztán még nekem lesz bajom belőle, egyébként azért kaptam a levelet én személyesen, mert pszichológusként a meleg dolgozók mellé álltam, na de ez a legtöbbeknek nem tetszett, íme:


"Hi!


Lezárták ezt a meleg topicot végre, jobban is tették mert izzott már ott minden...!

Ne vedd sértésnek, nem ismerlek, nem is itéllek meg, de öregem, ha te tényleg xxxxxx vagy a lehető legrosszabb volt, hogy a melegek mellé álltál a témában, ez nem az a világ ahol elviselik őket, akár küzdősport bajnokok akár mások, a lényeg nem ez, hanem, hogy együtt kell vele zuhanyozni, borotválkozni, és nem utólsó sorban 24 órát vele tölteni...!

Hogy mit akarok ezzel?

Az egyenlő bánásmód hatóság, a bíróságok, a polgármester, az Unió, vagy akár az atya úristen is mondhatja, hogy nekik joguk van velünk dolgozni, de ha nem képesek a csapat részévé vállni és gyorsan lerakni valamit az asztalra, akkor a xxxxxxxxxnál nincs semmi esélyük, már pedig ahány xxxxxxxxx én ismerek, elég sokat ismerek megjegyezném, sosem hagyná érvényesülni, mert természetellenesnek érzi a légkört, azért mert meleg az illető, persze joga van annak lennie, meg rá lehet verni azokra akik ezt így gondolják, hogy homofóbok, és följelentést érdemelnek, persze meg lehet tenni ezt is, de ettől a helyzetük nem fog változni sőt csak romlani fog egyre jobban!


üdv.: xxxx ""


Mi a vélemény? Tényleg ennyire balkáni a gondolkodás itt ebben az országban? Vagy csak fegyveres testületeknél nem tűrik meg a melegeket? És akkor ennél jóval durvább megnyilvánulások is voltak, ez csak olyan "baráti", közepesnek mondható ellenszenv.


Ki mit gondol ???


2009. szept. 25. 06:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
85%

Nem sok toleráns ismerősöm van.

Én azt vettem észre, javít a helyzeten, ha az illető ismer meleget személyesen, mert akkor rájön, hogy jé, ugyanolyan ember, nem erőszakoskodik velem, stb. stb. de akkor se fogja magával egynerangúnak tekinteni. Ugyanakkor ha intelligens valaki, nyíltan nem gyűlölködik, hanem szofisztikált érvekkel jön, és még a "homofóbia" szót is nyakatekert érvekkel elutasítja.


A pszichológusoknak több felvilágosító cikket kellene írniuk az újságokba.

2009. szept. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy jó meglátás sztem, én is úgy vélem, hogy az emberek nagyon kevés meleget ismernek személyesen, vagy nem is ismernek, és M?ónika-showból szedik a hülyeségeiket, de aztán ha valóban meglátnák, hogy jé ő is ugyan olyan, ahogy írtad te is, akkor elgondolkodnának. Én arra nem tudok rájönni, hogy ez miért csak nálunk ekkora probléma, míg láttam pl. egy francia tűzoltóállomásról szóló kis dokumentumfilmet, ott meg teljesen természetesen mutatták/mondták, hogy XY tűzoltó srác meleg, és ott miért nem okoz problémát az, hogy együtt tusolnak? Komolyan nem értem .... De egy az egyben én is az intelligenciával látom egyenesen arányosnak ennek kezelését.
2009. szept. 25. 07:40
 3/115 anonim ***** válasza:
86%
Buta emberek mindenhol vannak, ahogyan a cikkben szereplő egyén is azt hiszi, hogy mert együtt zuhanyozik a meleg férfival, akkor az már stírölni fogja meg megkívánja. A legtöbben olyanok kelnek ki a melegek ellen, akik amerikai filmeken szocializálódtak, és tényként veszik az ott elhangzottakat és történteket, miközben fogalmuk sincsen arról, milyen is egy valóban meleg ember. Arra viszont jól rámutattál, hogy ebben az országban még mindig nagyon gyerekcipőben jár a haladóbb gondolkodás, míg tőlünk nyugatabbra a melegek már teljesen elfogadottak. Most még rosszabb a helyzet, hiszen a szélsőségek előretörésével és az ilyen szervezetek egyre elfogadottabbá, nemzetiesebbé válásával a "meg nem tűrtek" elleni erőszak hangsúlyosabbá vált, sőt, a nemzetiséget egy bizonyos csoport elleni tiltakozás jelképévé változtatta, mint például a melegek. Szerencsére ez még csak egy elszigetelt csoport amely a népesség csak kis %-át adja, de ennek a csoportnak a legnagyobb a hangja, ezért tűnik úgy mintha az ország középkori szinten lenne.
2009. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok amit írtál, a "szélsőségek előretörése", na de ez is csakis nálunk ..... szóval itt mindig elakad a józan eszem, ill. már azon, ez hogyan lehet egyáltalán kérdés.
2009. szept. 25. 08:36
 5/115 A kérdező kommentje:
Mondjuk én a mostani tizen-huszon éves generáción látom itt nálunk is, hogy egy jó részük már nagyon nyitott, sőt még meleg haverja is van soknak, de még köztük is van sajnos szélsőség ahogy mondtad, és ő sem tudja miért, de kész, utálja, ennyi.
2009. szept. 25. 08:37
 6/115 anonim ***** válasza:
84%
Előítéletek mindig is lesznek. Ezt el kell sajnos fogadni. Nekem is van meleg haverom. Nagyon szeretem. Egyedül azt nem szeretem, amikor egy meleg erőteljesen nyomul egy heteróra úgy, hogy tudja, hogy heteró. Ez a barátom mondta, hogy a melegek 80%-ban be tudják lőni, hogy ki az és ki nem. És az a gusztustalan, amikor nem érti meg. A páromra már nyomultak így, majdhogynem félrelökött a srác a párom mellől. Szegény férjem meg se tudott szólalni. Na én megtudtam....! De ugyanúgy heteróban is utálom, ha valaki olyanra nyomul gátlástalanul, aki mellett ott áll a felesége vagy a férje.
2009. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez érdekes, mert átlagos szórakozóhelyeken le nem tudom magamról vakarni a sok részeg, szemtelen, taszító, gyakran házas, családos (ez a legundorítóbb...) hetero férfit, odaállok egyedül a pulthoz, 2 percen belül tuti akad nemkívánt társaságom, taszító modorral - de lementünk egy melegbárba, és ott nem viselkedett így velem egyetlen leszbikus nő sem, és a barátnőm pasiját sem érte semmiféle atrocitás. Haverjaimtól nagyon néha hallom, hogy kezdeményeztek náluk melegek, de a beszámolókból az jön le, hogy igazából el tudták intézni azzal, hogy közölték, ők heterók, nem votl semmi nyomulás, tiszteletlenség, amit a heteo nők kénytelenek elviselni a hetero férfiak bizonyos fajtájától, akik azt hiszik, hogy én azért vagyok ott és akkor, mert csak rá várok... :S
2009. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 A kérdező kommentje:

Igen éppen ez az, hogy aki kellően nyitott heteró úgymond, ajzt hiába környékezi meg egy meleg srác, mert egyszerűen tudja kezelni a helyzetet, és tud nemet mondani, de persz enem qqurvaanyázva, hanem erre már én magam is láttam jó példát, és ismét csak az intelligencia-szintet tudom előhozni magyarázatként, mert a srác teljesn "normális" szórakozóhelyen nagyon haláli volt, tudomásul vette a helyzetet, aztán mondta a srácnak, hogy bocsi de nekem barátnőm van és nem ... ennyi, csak erre legtöbben nem képesek sajnos.


Igaz amit valaki mondott, a melegek sztem nem 80 hanem 99 %-ban be tudják lőni egymást, ez amolyan 7-dik, 8-dik érzék, bár a pszichológia szerint nagyon egyszerűen a tekintet az ami elárulja őket, és ezt én is osztom, na meg egy meleg fiúnak nagyon sok mindenben más a megnyilvánulása, véleménye.

Itt csak az a kérdés, hogy valaki elkezd "kcsgözni" vagy tudomásul veszi és annyi, meg ytovább a dumaparty, de nincs ebből se sértődés se más. Hát valahogy ez lenne a normális sztem, de pont ez az amitől nagyon messze vagyunk.

2009. szept. 25. 09:55
 9/115 A kérdező kommentje:

09:28

Most komolyan mondod, hogy egy meleg srác ennyire erőszakosan nyomul egy hetero fiúra? Ez nekem meredek ...

2009. szept. 25. 09:55
 10/115 anonim ***** válasza:
41%
Ha férfi vagy, légy FÉRFI!
2009. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!