Van itt olyan, akinek valószínűleg idén sem sikerül bekerülni az orvosira?
Már egyre kevésbé bizakodom. Közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz és most lesz a negyedik év, hogy felvételizem az orvosira. Eddig mindig csak 1-2 pont híja volt, de mivel nagyon az orvosit akarom, B-tervet nem fogadok el.
Most kezdem észre venni, hogy ez már érzelmileg nagyon megterhelő számomra.
Szerintetek, ha most sem vesznek fel, akkor küzdjek tovább vagy érjem be "kevesebbel"?
28/N
„Alátámasztanatok ezt nekem %-os értékekben kifejezve, hogy mennyivel nagyobb esélye van annak elvégezni csúszás nélkül aki elsőre bekerült?”
Bocs, de a hat év orvosi egyetem alatt volt jobb dolgom is, mint gimnazista kiscsajoknak statisztikát kreálni…
„Vagyis akkor nekem és a kérdezőnek esélye sincs elvégezni.”
Őszintén? Nem sok van. Egyetlen ismerősöm sem volt a 120 fős végzős évfolyamomból, akit ne vettek volna fel legrosszabb esetben harmadik nekifutásra, de a társaság 95 százaléka elsőre, vagy másodikra került be.
„Ha véletlenül, valamilyen csoda folytán mégis sikerül akkor pedig kontárok leszünk.”
Komolyan gondoltam. Anno amíg 9 vizsga lehetőség volt bukdácsolva is el lehetett végezni az egyetemet. Van is pár olyan ismerősöm, aki sajnos végzett orvos, de inkább átmegyek másik kórházba, ha arról lenne szó, hogy ő kezeljen.
„Nehéz az orvosi, de nem is vesznek fel oda akárkit. Azért ezek az emelt érettségik nem gyengén szelektálnak.”
Ahogy te azt elképzeled. Egy csomó olyan embert felvesznek, akinek sem a mentalitása sem a képességei nem elég jók az orvosira, csak jó pontokat hozott egy könnyű gimiből, meg sikerült egy viszonylag normális érettségit összehoznia. Első két évben nagyon nagy a szelekció.
„Azt is pontosan jól tudom, hogy ott majd ezerszer többet kell tanulni, de azt sem egyszerre borítják az emberre. Azért van a szorgalmi időszak, hogy akkor tanuljon leginkább és vizsgaidőszakban így jóval kevesebb feladata van. Vagy tévedek?”
You no NOTHING, little girl!
Szorgalmi időszakban maximum kettő esetleg három tárgyra tudsz folyamatosan tanulni. A legnehezebbekre, amiket nem lehet szorgalmi időszakban megtanulni, ezzel kb. azt éred el, hogy plussz tanulással vizsgaidőszakban egyáltalán esélyed legyen átmenni belőlük. A maradék tárgyat szinte nulláról szoktuk vizsgaidőszakban megtanulni. Fül-orr-gége nulláról 6 nap, ortopédia szintén. Ki se nyitottam belőlük a könyvet szorgalmi időszakban, mert a gyógyszertan sokkal fontosabb volt, de még így is két hetet csak gyógyszertannal foglalkoztam vizsgaidőszakban szigorlat előtt.
„A titok szerintem a folyamatos tanulás és ismétlés.”
Első két-három évben nem igazán van idő ismételni. És igen, anatómiát, patoszt, gyógyszertant folyamatosan kell tanulni, de nem tudsz egyszerre 6-7 tárgyat folyamatosan tanulni.
„Ha minden áldott nap tanulok 2-3 órát és vizsgaidőszakban még vagy napi 5-6 órát, akkor egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy nem tudom megcsináli.”
Szorgalmi időszakban a 2-3 óra elég, de van olyan nap, amikor este nyolcig bent vagy az egyetemen. A vizsgaidőszak 5-6 óra meg egy vicc. Így csak azoknak ment, akik tényleg baromi könnyen és nagyon gyorsan tanultak. Az az 5-6 óra minimum 8 óra.
„Azt pedig, hogy tanultam és úgy húznak meg szinte elképzelhetetlennek tartom.”
Nem tudsz mindent megtanulni. Én szinte mindig minden tételt megtanultam, de egy olyan tételből is lazán meg lehet bukni, amiről azt hiszed, hogy tudod. Ez nem egy csumpi érettségi, ahol van 20 tételed, amit már ezerszer megtanultál. Egy kórélettan szigorlaton akár 140 tétel is lehet. Az anatómia tetemsétáról meg ne is beszéljünk. Ott bárki, bármikor megbukhat bármilyen tudással, akire ez nem igaz, abból pedig anatómus lesz.
„De ha úgy is lesz én akkor sem hatralok meg és kitartok.”
Ez nem így működik. Van három vizsgalehetőséged első tárgyfelvételkor egy tárgyból. Aztán a második felvételkor már csak kettő van. Ha az sem sikerül, akkor pá. Ki vagy rúgva, és lehet visszafizetni a tandíjat.
„Mert én már rengeteget szívtam életemben és igencsak ellenállóvá váltam.”
Fogalmad sincs, hogy mire vállalkoztál. Senkinek sincs.
„Akkor találkozunk szeptemberben kérdező! ;)”
Mindenesetre kívánom, hogy ne legyen igazam és legyen belőletek jó orvos.
"De nektem medikusoknak meg ezt szerintem alapból tudni kell. Szóval, van még kérdés? ;)"
Nem medikus vagyok. Már végeztem. Ami meg ezt az agy dolgot illeti, részben igaz, hosszútávon. Egy vizsgaidőszakban pont a fordítottja igaz. Mindenki a legnehezebb vizsgákat szokta előre rakni vizsgaidőszakban, mert a hét hetes vizsgaidőszak 6-7. hetére puding van az agyad helyén és ötször kell mindent elolvasni, annyira fáradt vagy.
Ami meg az érettségit illeti, éveitek voltak megtanulni azt a csumpi kis anyagot. Oda-vissza előre-hátra tudni kellene belőle bármit hajnali egykor felébresztve is. Még úgy is, ha dolgoztál is mellette és nem csak tanultál. Az érettségi egy nagy vicc az orvosihoz képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!