Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:

Nem, két hét alatt nem tudsz! Sajnálom, de ez az igazság! Két hét alatt nem lehet megtanulni egy nyelvet.

Ha megy az angol, kezdd el gyakorolni, mert szükséged lesz rá. A lány nagy valószínűséggel érteni fogja. Vagy beszéltek kevert nyelven, kézzel-lábbal, semmi gond azzal, csak ne add elő neki is, hogy milyen profi németes vagy...

2012. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 A kérdező kommentje:

Nem mondtam egyszer se, hogy profi néemtes vagyok... ismerek kb 1000 szót, és valamikor régen tanultuk a ragokat, amiket nem igazán tudok már ! Tudom fejből a nominatív akkusatív dativ genitives táblázatok, a szeméyleket, a meine deine, és az ich, mich, mir dolgokat is...

Szóval valamit csak tudnék fejlőni nem? azért tudok valamennyire németül, igaz, hogy jelenleg hibássan...

2012. ápr. 2. 17:03
 73/131 A kérdező kommentje:
A segítséget pedig köszönöm, megjegyeztem sok mindent már, le is írtam a füzetbe a ragozásokat, és hogy milyen esetbe kell tenni utánna a szavakat !
2012. ápr. 2. 17:05
 74/131 anonim ***** válasza:

Ha tudod a prepozíciókat /elöljáró szavak/ tárgyesetben és részes esetben és ismered a személyes névmás ragozásait mind a négy esetben,/mint ahogy írtad/ akkor nem értem, hogy egy olyan szót, hogy rólad, miért olyan nehéz összerakni.

Rólad más szóval felőled. Így már tudhatod, hogy nem az aus /ról, ről/ hanem az über /felől/ elöljáró szóval és a dich személyes névmással együtt tudod kifejezni, hogy rólad,. vagyis felőled.

über dich /tudod, hogy az über tárgyesetet vonz./

Ich würde gerne mehr über dich wissen.

Szeretnék többet megtudni rólad.


über mich rólam

über dich rólad

über ihn, sie, es róla

über uns rólunk

über euch rólatok

über sie róluk

über Sie Önökről


Érted? Ha azt akarod mondani, hogy mondjuk rajtam, akkor:

valamin - on-en -ön auf + Dativ

én részes esetben /dativ/ mir

tehát rajtam: auf mir

Ezek alapján:

rám: auf mich

tőlem: von mir /von -tól, -től és Dativ + ich Datívban

hozzám: zu mir /zu -hoz, -hez, -höz

datív + személyes névmás Datívban


Ezek alapján légy szíves írd le nekem, hogy van az, hogy:


hozzánk, tőlünk, veled, értünk, nálad.

2012. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 A kérdező kommentje:
zu uns az a hozzánk, Mit dir a veled, a tőlünk az ugye mi tőlünk, de fogalmam sincs így... azt hogy nálad azt megitn nem tudom sajnos ! valami+ dir gondolom.. :D
2012. ápr. 2. 17:54
 76/131 A kérdező kommentje:
Über uns a felőlünk akkor? de a nállatokat még mindig nem tudom...
2012. ápr. 2. 18:01
 77/131 A kérdező kommentje:
illetve nállad-ot
2012. ápr. 2. 18:01
 78/131 anonim ***** válasza:

Nál-nél németül bei /részes esetet vonz./

Tehát:

bei mir nálam

bei dir nálad

bei ihn, sie, es nála

bei uns nálunk

bei euch nálatok

bei sie náluk

bei Sie Önnél, Önöknél.


Nézd meg a magyar szavakat:

nál + a személynévmás ragozott alakja

bei + ich, du, er, sie, es, wir, ihr, sein ragozott alakjai./részes esetben./

Amit küldtem linket, okosító.hu, megnézted már?

Elég sok nyelvtani részt találhatsz.

Közben keresem, hátha találok erre a problémádra linket, de addig is próbáld gyakorolni. Üdv: Ági

2012. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! Pont ezek azok a dolgok, amik miatt írtam a gyakorikérdésekre! :) Leírom az összeset, és elkezdem tanulgatni, két hét múlva jön a lány, azalatt biztos sokat fejlődök, ha ezeket mind tudni fogom !
2012. ápr. 2. 18:28
 80/131 anonim ***** válasza:

Ezt itt érdemes lenne tanulgatnod, ha valamit nem értesz, akkor kérdezz!

Ha látják, hogy tényleg tanulni szeretnéd, akkor segíteni fognak.

Én nem vagyok olyan jó még németből, de a helyesírási szabályokat jól megtanultam, ezért sok mindenben tudok én is segíteni.


[link]

2012. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!