Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:

Ezek elöljáró szavak:


in: -ban, ben

an: -on, -en, -ön (függőleges felület, pl. a falon)

auf: -on, -en, -ön (vízszintes felület, pl. asztalon)

nach: után

mit: -val, -vel

von: -tól, -től


Az, hogy melyik milyen esettel jár, annak nézz utána :)

2012. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 A kérdező kommentje:

Oh köszi ! :D és hogy mondok olyasmit, hogy pl a házadon?

deine an das Hause? ez az amit pl nem értek ! vagy ha németül azt akarom írni neki, hogy MSN-en vagyok, azt hogy írom? Ich bin (valami) MSN ! :D

2012. márc. 28. 21:18
 3/131 anonim ***** válasza:

in: ba-be, ban-ben (ha a "hova" kérdésre válaszol, AKKUSATIV-val áll, ha a "hol" kérdésre, akkor DATIVVAL)

an: on-en-ön és rá (a fenti példa szerinti ragozással)

auf: on-en-ön és rá (ugyanaz)

nach: után, felé (DATIVVAL)

mit: val-vel (DATIVVAL)

von: tól-től (DATIVVAL)


Az egyforma jelentésűek közül: an-t akkor használunk általában, ha függőleges dologról van szó (an der Wand - a falON, an die Wand - a falRA), míg auf-ot vízszintesnél (auf den Tisch - az asztalRA, auf dem Tisch - az asztalON). Rögtön a DAT-AKK különbséget is megmutattam. :)


Annak, hogy a "házadon" magyarul sincs sok értelme, így nehéz eldöntenem, hogy itt az an vagy az auf lenne helyesebb. :P De mondjuk példának az an-nal:

an deinem Haus (a te házadON)

Amit te írtál, az azt jelenti, hogy a házRA.


Nyugodtan kérdezz, ha bármi nem világos!

2012. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de téged most itt nem tudunk megtanitani németül, márpedig amit irtál, abból az jön le, hogy nem tudsz, ebben az egy mondatodban volt kb. 5 hiba, a legkevesebb, hogy nem tudod, milyen elöljárószót használj.

Ne görcsölj ezen, hidd el, meg fogja érteni, nem baj, ha nem jól mondod. Maximum kijavit, ha megkéred rá.

2012. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim ***** válasza:

Ja, és az MSN-es:

azt ők ált. úgy fejezik ki, hogy "ich bin bei MSN angemeldet" (be vagyok jelentkezve az MSN-re magyarul, de ők a "bei" -nál-nél elöljárószót használják.)

2012. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim ***** válasza:

Igen, a 4. válaszolóval egyetértek abban, hogy ezt sajnos így gyorstalpalón nem igen lehet megtanulni. :s

De ne is törődj vele, mert a cserediákkal kézzel-lábban mutogatva is ellesztek. :) Ezek a dolgok nem fognak számítani.

2012. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 A kérdező kommentje:
igazából tanultam németet/tanulok, de sosem vettem komolyan, viszont az akkusativ dativ dolgokkal, és az ich mich mir dolgokkal tisztában vagyok, és a wohin+akk wo+dat al ! Egyedül a ragozással van a bajom, soskzor nem tudom (mert lusta voltam, és nem tanultam meg XD) hogy hogyan mondom, hogy pl budapestRE vagy az iskolában, mondjuk ezt konkrétan tudom, hogy in die schule... Csak átkell ismételnem ezeket a dolgokat, mert ha úgyvesszük tanultam már őket !
2012. márc. 28. 21:37
 8/131 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul tudod, mert az iskolában az in DER Schule!

Az in die Schule az az iskolába!

2012. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 A kérdező kommentje:
igen, mert akkor már +Datot kap, na ezért kell átnéznem! :)
2012. márc. 28. 21:43
 10/131 anonim ***** válasza:
Nézz németül filmeket, az segít.
2012. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!