Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 A kérdező kommentje:
igen teljesen igazad van ! De a netes szótárok is elég gagyik legtöbbször !
2012. márc. 31. 16:56
 32/131 anonim ***** válasza:

azért olyan alapszavakat, mint a 'vagy' és a különböző elöljárószavak, mind-mind megtalálhatók benne, legtöbbször vonzattal együtt. Talán rosszat használsz?

Ha van egy kis alapod, egy szótár sem zavarhat meg! Ebből szűrd le a lényeget.. :(

2012. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:

Én már irtam egyszer, hogy te nem igazán tudsz németül, de azóta csak még biztosabb vagyok benne. Lehet, hogy tanultál, de hogy abból semmi nem maradt meg, az biztos.Nem tudod a szavakat, és a nyelvtanról sincs fogalmad, minden mondatod hemzseg a hibáktól.

Ne érts félre, ez nem baj, de tényleg nem fogsz sokra menni, ha ennyire nem tudsz megszólalni, és ebből a pár hozzászólásból még nem tudsz megtanulni németül.

2012. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 A kérdező kommentje:

Tudok, de képtelen vagyok nyakatekert mondatokat összeállítani... de oylasmi még megy, hogy pl

ich möchte einen Kaffee Trinten... de oylasmit nem tudok írni, hogy például mi történt a macskád lábával...

2012. márc. 31. 17:45
 35/131 anonim ***** válasza:

Az, hogy el tudod mondani, hogy szeretnél egy kávét inni, még nem nyelvtudás.

De ha az egyszerű mondatok nagyjából mennek, akkor már meg tudod fogalmazni, mit szeretnél, tehát ellesztek, ne aggódj emiatt.

2012. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 A kérdező kommentje:
persze, csak vannak ilyen átkötések, amiket nem teljesen értek ! pl magyarul : azt szeretném kérdezni tőled, hogy ....... ... nem tudom mi a hogy szó, (dass és kati szórend követi?)
2012. márc. 31. 18:16
 37/131 .:Laci:. ***** válasza:

jók a netes szótárak is csak meg kell tanulni használni őket. a google fordítóba pl nem szabad beírni mondatokat csak szavakat és kifejezéseket, max szókapcsolatokat mert képtelen ragozni és olyan alakokat használni ami oda való. de 1-1 szót kitűnően lefordít neked. és ha van egy kis alaptudásod, ha régen tudtál valamit csak már elfelejtetted, akkor beírsz valamit és ha nem rémlik amit kiad, rákattintasz a fordított szóra és tudsz válogatni a fordítások között.


itt van néhány hasznos link, ami sokat segíthet neked


[link]

itt pont a kötőszavakat szedi táblázatba


[link]

ezt ne kérdezd mi, már én se tudom :D


[link]

itt van egy csomó feladatlap meg anyag ami sokat segíthet


[link] kreuzwortraetsel.html

itt keresztrejtvények vannak témakörökre bontva


[link]

itt leellenőrizheted a tudásodat naponta 1x


*****

itt azt hiszem, hogy filmeket lehet nézni


[link]

ez egy egész jó kis szótár


[link]

ez i szótár, a nyelvtanárom ajánlotta, és szerintem is nagyon jó



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 A kérdező kommentje:
Oh köszi! :) egyébként nem vettem túl komolyan idáig a néemt nyelv tanulást, szóval annyit tudok németül, amit felszedtem órán az évek során, és alap mondatokat vagyok kéeps összerakni csak ! még a präteritum az ami viszonylag megy, de azt még mindig nem tudtam meg, hog mikor melyik múlt időt kell használni ! a jövő időről fogalmam sincs, azt sosem tanultam, a többi az már megy nagyjából, de szerintem elkezdek komolyabban foglalkozni a nyelvvel !
2012. márc. 31. 20:29
 39/131 .:Laci:. ***** válasza:

tőled függ, hogy melyiket akarod használni. egy német sosem fog problémázni azért, mert I. múltat használsz vagy azért mert épp a II.at. csak nyelv vizsgán :D

a jövő időt én se tudom, de engem is érdekelne :D


präteriumot általában írásban használnak, perfektet pedig szóban, de mind a kettőt lehet használni írásban is és szóban is, tőled függ, hogy melyiket szeretnéd vagy melyiket tudod. csak ne keverd őket 1 szövegen belül, mert akkor ugrálsz az időben :D

2012. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 A kérdező kommentje:
értem :D Csak a lány, aki jönni fog (szerencsémre egy nagyon jó csaj XD ) soskzor megkérdezi, hogy mi történt ma velem, és elég nehezen beszélek präteritumban ! :D a másik múltat pedig már nem tudom hogy kell...
2012. márc. 31. 21:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!