Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 .:Laci:. ***** válasza:

hát ha így áll a helyzet, akkor inkább szerencsétlenségedre :P:D


perfekt múltat úgy képzel, hogy hozzá raksz az ige múlt idős alakjához hozzá raksz egy segédigét. ez a segédige vagy ist vagy hat(ragozva!!!). vagyis a mondat második helyén áll az ist vagy a hat és a mondat legvégén minden esetben a múlt idős alak.

azt ist-es igék mindig valami mozgást végeznek vagy állapotváltozásra utalnak. pl menni(i. gegangen), felkelni(i. aufgestanden), utazni(i. gefährt), szállni(i. gefliegt), utazni meszire( i. gereisen)

a hat-os igék pedig az összes többi, de általában cselekést végeznek. pl jönni(h. gekommen), csinálni(h. gemacht), telefonálni(h. telefoniert), felhívni(h. angerufen)...

sajnos ezt le kell ülni és megtanulni....

2012. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/131 anonim ***** válasza:

Laci válasza nem teljesen jó. Egyrészt a jönni, mivel ő is mondta, mozgást kifejező ige, ezért a múlt idejét a sein segédigével képezzük, tehát: ist gekommen.

Ich bin direkt zu dir gekommen. Egyenesen hozzád jöttem.

Ezeknek pedig nem jól képezte a múlt idejét: utazni(i. gefahren), szállni(i. geflogen), utazni "messzire"( i. gereist).

A jövő időt pedig kifejezhetjük egyszerű jelen idővel, plusz meg kell jelölni az időt, pl. Wir fahren im Sommer in die Schweiz. Nyáron Svájcba utazunk.

Vagy a werden segédigével, plusz az ige jelen idejű szótári alakja.

Wir werden in die Schweiz fahren. Svájcba fogunk utazni (valamikor).

De ez magyarul is valahogy igy van.

2012. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 A kérdező kommentje:

értem, köszi így már világos ! :) egyébként megit van amit nem tudok, szerintem nem is taultam még:

hogy mondom azt, hogy tőled? vagy tőlem stb..

pl én sokat tanultam tőled !

2012. ápr. 1. 13:34
 44/131 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező szórakozik velünk. De komolyan. Aki ennyire nem tud németül, az legalább nem írná le magáról folyton, hogy de ő tud. Még egy alapmondatot se írt le helyesen, még azt sem, amihez az volt a bevezető, hogy "ilyeneket tudok" - NEM TUDJA.

Nem tud németül, valószínűleg sosem tanult. Szórakozik, csak nem értem, miért.

A lényeg, hogy felesleges neki segíteni. Én legalábbis így látom. Aki ennyire nem tud egy nyelvet, az így úgysem fog tudni megtanulni, és a segítségnek is vannak határai.

2012. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 A kérdező kommentje:
alap mondatokat tudok írni... pl iylesmit, hogy én voltam az iskolában, de nem volt jó a mai nap... iylesmi mondatot tudok írni..
2012. ápr. 1. 14:03
 46/131 anonim ***** válasza:

Bocsi, de marhára nem nézem ki belőled, mivel még azt sem sikerült helyesen leírnod, hogy szeretek kávét inni, vagy mi volt a példamondatot...

Szerintem inkább ahelyett, hogy itt kérdezgetsz, nyiss ki egy német könyvet, és tanulj.

Mondjuk felőlem kérdezhetsz itt is, de garantálom, hogy a többieknek is hamar el fog fogyni a türelmük, úgy, mint nekem.

Ez olyan, mintha én oroszból kérnék így segítséget. Értelme semmi nem lenne, de cserébe jól fel tudnám idegesíteni a segítőkész embereket az újabb és újabb kérdéseimmel. Vagy szerinted valaki ingyen akar nyelvtanárod lenni?

2012. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 A kérdező kommentje:
Ha ennyire gondot okoz, hogy segíts, akkor nem kel lírni, ilyen egyszerű...
2012. ápr. 1. 14:19
 48/131 .:Laci:. ***** válasza:

Heute war ich in der Schule, aber diese Tag war mir ncht gut.

ma voltam iskolában, de ez a nap nekem nem volt jó.

2012. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 anonim ***** válasza:
Mindenkinek világos, hogy a kérdezőnek gőze sincs a németről, de hát mégis csak egy jó csaj a tét... :)
2012. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/131 anonim ***** válasza:

"Heute war ich in der Schule, aber diese Tag war mir ncht gut."

Ez helytelen.

Először is: der Tag, tehát dieser Tag.

Másrészt meg: "war mir nicht gut" - nem volt jó nekem? Miért?


Inkább: Heute war ich in der Schule, aber ich hatte einen furchtbaren Tag - vagy valami ilyesmi.

2012. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!