Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 anonim ***** válasza:

Ok, legyél büszke rá, hogy csak kb. 4 hiba volt egy összesen 7 szavas mondatban...


Amúgy semmi gond nem lenne ezzel, ha nem érezném, hogy csak szórakozol velünk.

Mindenesetre, ha tényleg szeretnél németet gyakorolni, akkor azt igazából nem itt kell tenni, hanem ajánlom a www.livemocha.com oldalt, ahol anyanyelviek segítenek, kijavítják, amit írsz, meghallgatják a felmondott szöveget, és tanácsokat adnak. Nagyon hasznos oldal!

Közben te meg segítesz azoknak, akik magyarul tanulnak. (Meglepően sokan vannak!)

2012. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/131 anonim ***** válasza:

...hm... obwoHl-lal még nem is találkoztam erőlködéseid során... :D

A németben a helyesírás is fontos, ugyanúgy, mint a ragozás, szórend vagy a helyes igeidő használata.

Persze, megértik hibásan is, de amit te produkálsz sokszor 'ez megy' címen, az ahhoz is kevés!

Nincs könyved, füzeted vagy egyéb más jegyzeted, amit előkaparhatnál ismétlés és tanulás céljából? Ideje lenne.

Hogy mehet így hozzád a német cserediák, nem értem... eddig úgy tudtam a legjobb németesekhez mennek ha nem kollégiumban szállnak meg. Te lennél a legjobb németes az osztályban?? Félve kérdezem meg, milyenek a többiek? :D


Nem hagylak békén, írj le 5 mondatot HIBÁTLANUL, mert az előzőkben mindben találtam hibát, ki is javítottam őket.

Értelmes, kerek, kötőszavas mondatok legyenek. Vagy mondok jobbat, írd le a mai napodat részletesen pár mondatban, mintha neki mesélnéd el... És magadtól!

2012. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/131 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Olvasom itt a kérdező válaszait, én azt gondolom, valóban szeretne megtanulni beszélni német nyelven.

Ha nem így lenne, akkor nem venné a fáradságot, hogy összeszedje azt a kis nyelvtudását, ami valljuk be, tényleg nem sok.

Én középhaladó vagyok, de ezeket a szabályokat, amiket te, kedves kérdező itt elrontottál, én megtanultam.

Ezek ismerete nélkül nem lehet összerakni német mondatokat.


Szeretnék neked segíteni, ezért elküldöm ezt a linket, ahol az alapvető szavakat, mondatokat, kifejezéseket megtalálhatod.

Talán hasznodra válnak.

[link]

2012. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/131 A kérdező kommentje:

Rendben, de nem vagyok a nyelv csúcsán, ezért is kértem segítséget, de azért megpróbálom ! De a múltidő elég nehezen megy, szóval könyebben menne jelen időben leírnom, de midnegy, megpróbálom...


Ich bin in die schule um 7 Uhr gegangen. Und ich habe mit dem Bus gefaren. (Egyébként most jut eszembe, hogy a ra-re ragot sem tudom ezért megpróbáltam úgy írni, hogy busszal utaztam el reggel...)

Meine erste stunde ist turnen stunde. (ezt múlt időben nem tudom leírni, hogy az első órám testnevelés óra volt... hiába tudom hozzá a szavakat...)

Ich bin seer müde, weil wir alle stunde laufen.

Mindegy, nem írom tovább, mert a múlt idő nem igazán megy nekem... Legalábbis ahol létige van...

2012. ápr. 2. 16:32
 65/131 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak a múltidő nem megy, hanem semmi más sem.


Mindent nem is állok neki kijavítani, úgyis reménytelen, de azért az nagy hiba: ist gefahren!!

2012. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/131 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, amit küldtél, igazából 3. osztályos korom óta tanulom a néemt nyelvet, de hog őszinte legyek, csak a figyelésemnek ksözönhetően tudom azt amit tudok, de most mivel jön a cserediák lány, így kedvet kaptam, hogy komolyabbra fordítsam a nyelvtanulást, és ne makogjak, ha itt lesz, és olyan 7. osztályig még stabil 3-4es jegyeim voltak (köszönhetően a nem tanulásomnak)

Az utóbbi 2,5 évben pedig abszolult nem tanultam, és elfelejtettem rengeteg alap ragozást ! Egyedül amik megmaradtak, azok a szavak, szóval szinte minden alap szavat ismerek, ami például nem ilyesmi szó, hogy közgazdász, vagy iylesmi ! :D Gondoltam, hogy házilag elkezdem tanulni a nyelvet, és megkérdezem a ragokat, csak rájöttem, hogy rengeteg dolog van még, ami nem tiszta, például, a rólad szó, vagy a rólam... pl a barátaid rólad beszélnek... Deine Freunde sprechen .....

És már így nem is tudom összerakni a mondatot, hiába tudom a szavak 90%ának a jelentését...

2012. ápr. 2. 16:37
 67/131 anonim ***** válasza:

Egy nyelv az nem csak a szavak ismeretéből áll (bár őszintén: nálad ezzel is vannak azért komoly gondok...).

Viszont az mindig jó, ha az ember tanul! Otthon is, minden gond nélkül tudsz haladni: nézd meg a kapott linkeket, olvass német könyveket, nézz német filmeket. Ezek nagyon sokat segítenek a fejlődésben. Esetleg keress német levelezőpartnert, vagy akár magyart, aki jól tud németül, és hajlandó neked segíteni. (Csak könyörgöm, neki ne mondd el minden percben, hogy mennyit tanultál már németül, és, hogy igazából milyen jól tudsz, mert az húzta fel itt is az embereket!)

2012. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/131 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó ! rengeteg szót ismerek, sok olyan szót is, ami nem alap szó, de nállam nem a szavakkal van főleg a hiány, hanem az alap nyelvtannal, tehát a ragozás, a val-vel ra-re igaz emlékszem iylesmire, hogy auf dem Tisch stb, és nagyjából emlékszem, de elég kevés a tudásom így !

mein ,dein stb, és a nominatív akkusatív datív, genitíves táblázatot is tudom fejből, de pl nem tudom azt leírni, hogy rólad beszélnek a lányok, mert a rólad-od nem tudom hogy kell kifejezni... vagy pl megvertek egy baseballütővel... igaz a val-velt már leírtátok, szóval azok a mondatok már mennek ! De sok minden van, ami alap dolog, és nem megy...

2012. ápr. 2. 16:49
 69/131 A kérdező kommentje:
Egyébként két hét alatt ha csak a német nyelvtanával foglalkozom, akkor "feltudok fejlődni" olyan szintre, hogy érdemben tudjak beszélgetni vele? Például, hogy komolyabb mondatokat is megértsek amit mondd stb... és ő is megértsen !
2012. ápr. 2. 16:55
 70/131 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon egyszerű a probléma: nem nyelvtani táblázatokkal kell a nyelvet magolni!! Olvass, nézz TV-t, levelezz, beszélgess. Csak így lehet, máshogy nem.


De mondjuk nem lehetsz nagyon okos, ha nem fogod fel, hogy mindenkinek az agyára mész azzal, hogy állítod, hogy tudsz valamit, pedig nem is! Ez butaságra és/vagy iszonyat nagyképűségre vall, és kizárólag ezért nem szívesen segít neked az ember!

NEM mennek a szavak sem, NEM tudsz alapmondatokat sem, és NEM csak a múltidővel van gondod. NEM TUDSZ NÉMETÜL. Amíg ezt nem látod be, addig semerre nem fogsz vele haladni, mert beképzelt vagy nagyon, a tanuláshoz pedig kell egy bizonyos alázat.


Én sem tudok spanyolul, ezért tanulok. Szép is lenne, ha közölném, hogy hát én már annyi, de annyi szót tudok, de nem tudnék egyet sem helyesen leírni...


Szóval nem azzal van a baj, hogy kérdezel, hanem a körítéssel és a hozzáállásoddal.

Pl. amikben segítettünk, arra is újra és újra rákérdezel. Nem is figyelsz az emberre. Akkor meg minek??

2012. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!