Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit jelentenek, és...

Németül mit jelentenek, és hogy használom az alábbi szavakat? (In, An, auf, nach, mit, von)

Figyelt kérdés
Jön hozzám egy cserediák, aki ugye német, és viszonylag tudok beszélni németül, de nem telejsen vagyok tisztában, hogy pl mikor an, mikor in, és a von-t pl mikor használom, stb, szóval minél egyszerűbben ha letudná valaki, azt megköszönném !
2012. márc. 28. 21:00
 121/131 anonim ***** válasza:

" csak azt hitem hogy itt is ra-re ugye az auf, és gondoltam, hogy +datívot kap, de ezek szerint akkor + akkusatívot, szóval igazad van ! tehát auf+mich"


az auf+DAT az a RAJTA

az auf+AKK az a RÁ.

Az összes többi hasonlónál is így van, de ezt pár oldallal előrébb már kifejtettük.

2012. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/131 A kérdező kommentje:

Egyébként rengeteget tanultam a legelső kommentem óta ! Csak amit sosem tudok, hogy honnan tudjam egy századmásodperc alatt, hogy pl: egy a fotel az apámé

hog a fotel der/die/das (oké megkell tanulni ezt is ) és hogy egyből tudjam, hogy meines fotel pl...

2012. ápr. 24. 20:30
 123/131 anonim ***** válasza:

Meines semmiképp, az már genitives alak...


Ezt pedig csak akkor tudod, ha nem nyelvtani táblázatokat magolsz, és nem fordítasz magadban, hanem - ahogy már korábban tanácsoltam - filmeket nézel, német könyveket olvasol... Ez nem egyik napról a másikra megy, de szép lassan így éred el a kívánt eredményt.

Vagy kinn élsz egy ideig. :)

2012. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/131 A kérdező kommentje:
A táblázatokat megtanultam, de akkor sem vagyok kéeps egy századmásodperc alatt végiggondolni, hogy msot hogy ragozzam, főleg hogy a szavak 40%ának nem tudom hogy das/die/der-es-e ha tudom akkor pedig elkezdem mondogatni magamban, hogy der den dem és akkor pl meinem Vater ... :D
2012. ápr. 25. 06:18
 125/131 A kérdező kommentje:
de egyébként a genitív az ami a meines nem?
2012. ápr. 25. 06:32
 126/131 anonim ***** válasza:

Pont azt mondtam, hogy ne táblázatból próbálj meg beszélni, mert az lehetetlen. Nekem legalábbis sosem menne.


Én is azt mondtam, hogy a meines a genitiv. :)

2012. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/131 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanultál te olyat, hogy gehören + Datív?

Ez azt jelenti, hogy valami valakinek a tulajdona. /valakihez tartozik valami./

Akié az a bizonyos dolog, az mindig részes esetbe kerül majd.

/Ezekben az esetekben a gehört az ige./

A fotel az apáé.

Der Sessel gehört dem Vater.

A fotel az apámé.

Der Sessel gehört meinem Vater.


Ha személyes névmással mondod, enyém, tiéd, övé...

gehört mir, gehört dir, gehört ihm...


A kutya a miénk.

Der Hund gehört uns.

A fotel az enyém.

Der Sessel gehört mir.


Ha azt mondod, hogy az apám fotelja:

Itt már a birtokos esetet használod, a németben megcseréled a birtokot a birtokossal: Genitiv


Fotelja az apámnak.

Der Sessel meines Vaters.


Az apám fotelja kényelmes.

Der Sessel meines Vaters ist bequem.


Ez a fotel az apámé. /Az apám tulajdona./

Dieser Sessel gehört meinem Vater.


A könyv a lányé.

Das Buch gehört dem Mädchen.

A könyv az apámé.

Das Buch gehört meinem Vater.


Ez az apám könyve:

Das ist Buches meines Vaters.

2012. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/131 anonim ***** válasza:

"Ez az apám könyve:

Das ist Buches meines Vaters."


helyett: Das ist das Buch meines Vaters.

vagy: Das ist mein Vaters Buch. (itt a "s" nem a genitiv, hanem a birtokos jele, mint az angolban, csak a német nem ír aposztrófot ilyenkor.)

2012. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/131 A kérdező kommentje:
Értem, így már világos ! de mi ez a gehören? sosem halottam róla, gehörent én csak úgy ismertem idáig, mint halottam, tehát a hallani múlt idejü alakja...
2012. ápr. 25. 14:35
 130/131 anonim ***** válasza:

etwas gehört mir - valami az enyém.

Azt jelenti a gehören, hogy tartozik valamihez/valakihez. Nézd meg szótárban.

És persze a gehört a hören múlt ideje is, de itt csak véletlen az egybeesés, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Tudod: vár-vár, stb.

2012. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!