Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/159 anonim ***** válasza:
68-as! Ezt azért szinte bárki elmondhatná magáról, aki rosszul tejesített most. Ennyiből én hivatkozhatok arra, hogy - a legtöbb időíróval ellentétben - dolgoztam nem is keveset, emiatt esélyem sem volt naponta 12 órákat tanulni. Mert engem a szüleim sajnos nem tartanak el, nem fizetik a kémia tanárt, semmit. És én is úgy érzem, hogy jó orvos lennék, nekem is mondják a barátaim. Épp csak annyi, hogy a felvételin ez a kutyát nem érdekli. És felesleges itt bármit is találgatni, mégpedig azért, mert én már tavaly hittem abban, hogy esetleg csökkennek a ponthatárok, akkor szinte mindenki lehurrogott, hogy ilyen hülyeséget, erre tessék! Abban én sem nagyon hiszek, hogy 400 alá menne, de nem azért, mert az egyetemek úgy döntenek, hogy még sem vesznek fel annyi embert, amennyit a kapacitásuk enged. Arról nem is beszélve, hogy nem egy biosz és kémia érettségi határozza meg, hogy később ki mennyire állja meg a helyét az egyetemen. De ezt már annyiszor körüljártok itt GYIK-en, nem értem, hogy miért kell mindig ebből kiindulni.
2013. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/159 anonim ***** válasza:
Azt azért megkérdezhetem, hogy akik azt mondogatják, h ennyi meg annyi az országos átlag, hol vannak erre adatok?
2013. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/159 anonim ***** válasza:
Figyi, én elmondtam, h nem mentegetem magam. Csak látni kéne, hogy megesik, hogy nem hóthülye a szerencsétlen jelölt, hanme valami rajta kívülálló oka van annak, ha pl adott évben nem veszik fel!
2013. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/159 anonim ***** válasza:
100%
Az országos átlagra én is kiváncsi vagyok, mert kerestem fél napot de nem találtam. Pláne, hogy most volt a megtekintés. Attól, hogy az osztályodba Marikának és Pityunak láttad, hogy 46 a kémia, a biológia meg 51, még az országos átlag nagyon nem ez. Volt több kérdés, ahol feltették kinek, hogy sikerült az érettségi, 10-ből 8-nak 65% fölötti lett.
2013. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/159 anonim ***** válasza:
73-mas! Ezzel egyet is értek és én is ki nem állhatom ,mikor jön valaki minket lehurrogni, hogy ha egy emelt kémiát nem tudunk megírni akkor mit akarunk orvosin, mert ez baromság. Viszont mentegetni mindenki tudja magát. Szerintem elég sok mindenkinek meg van itt a maga problémája, akár családi, akár tanulási, valakinek nem volt lehetősége tanárral készülni, valakinek az iskolájában nem volt megfelelő felkészítés, valaki épp mély depresszióban van stb. De ettől függetlenül csinálják és kész. Mert nincs más választásuk. Az olyan válaszolókkal meg nem kell törődni, akik jönnek okoskodni, hogy jaj de gáz, hogy nem tudjuk megírni a kémiát, nem vagyunk orvosira valók. Mert dehogynem. Amit Te is írtál, hogy az érettségi az egy alkalom, ha elrontod, akkor ugrott az egész felvételi. Egyetemen meg azért ha nincs meg egy vizsgád, akkor van 2. akár 3. próbálkozásod, de ha mégsem jön össze, addig is benn vagy. Egyébként most egy 4. éves orvostanhallgató szavait idézem, de mindjárt kikeresem azt a kérdést, ahova ezt leírta.
2013. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/159 anonim ***** válasza:
Ja, hülye vagyok, épp ez volt az a kérdés, amire válaszolt :D 3. oldal.
2013. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/159 anonim ***** válasza:

sztem tök hülyeség ezen gondolkodni m

ennyit emelkedik vagy csökken a ponthatár mert ezt rohadtul nem lehet megjósolni... nekem is sok ismerősöm van, aki elrontotta a két emeltet, de most nem ezen gondolkodik hanem próbálja a legtöbbet kihozni a szóbelikből aztán majd elválik mi lesz :)

egyébként a sima írásbelikből nemis lehet következtetni arra h végül mennyi lesz a végeredménye, mert sokat javíthat de ronthaz is..

mindenesetre én sem hinném h 400 alatt lenne a ponthatár, de majd elválik :)

2013. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/159 anonim ***** válasza:
utolsónak nagyon igaza van amúgy..:D
2013. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/159 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem továbbra is az, hogy akinek nem lesz legalább 410 pontja, az ne ringassa magát hiú ábrándokba.

Ha mg véletlen mégis 410 alá megy a ponthatár, akkor lesz egy nagyon pozitív meglepetés.


Akinek meg ennyire borzasztóan sikerült az emelt (elnézést, de azért 30-50% tényleg nem éppen fényes), az ne kifogásokat keressen, hanem gondolkodjon el, hogy hol hibázott.

Mi nem ment? Nem volt meg a megfelelő háttértudás? Vagy nem tudta megfelelően értelmezni a feladatokat? Esetleg nem a megfelelő könyvből tanult? Vagy a számításokkal nem boldogult? Esetleg leblokkolt?

Végig kell gondolni, és célzottan azon a problémán javítani.


Én nem mondom azt, hogy akinek rosszul sikerült, az nem való orvosira. Vagyis ebben az évben tényleg nem való, de attól még simán felzárkózhat, és következő évben teljesíthet úgy, hogy bekerüljön.

Attól, hogy vkit nem elsőre vesznek fel, még egyáltalán nem biztos, hogy nem fog boldogulni, vagy szar orvos lesz.

Nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki tök magas ponttal került be elsőre, mégis második évben kiszórták a francba.

Olyan is van, akit meg csak harmadára vettek fel (akkor is "csak" vidékre), mégsem csúszott, pedig már a negyedévet tapossuk.


A tanulmányi eredmény meg nem feltétlen függ össze azzal, hogy ki milyen orvos lesz. Van olyan, aki tök penge, de emberileg borzasztó.

Viszont a kedvesség és az empátia sem elég sajnos, ha nincs mellette háttértudás. Hiába szeretnek a betegek, ha közben nem tudod őket meggyógyítani...

(Pl. egyetemen van olyan, aki már 8. éve jár egyetemre, és még mindig csak negyedéves. El fogja végezni előbb-utóbb, de kérdem én, ki menne hozzá? Mert én nem, az biztos.)


A keretszám mizériához pedig:

Hiába van orvoshiány, egy bizonyos kereten túl nem lehet növelni a felvehető emberek számát. Mi még 200-an kezdtünk, de most negyedéven egy csomó előadóban el se férünk. (Na nem mintha mindenki bejárna....., de ha véletlen eszébe jutna az egész évfolyamnak bemennie órára, nem lenne hely).

Elsőben is igen kellemetlen, mikor 30-an próbáltok egy tetemet nézegetni.

Gyakorlaton meg hagy ne mondjam mennyire örülnek a betegek, mikor 5 ember tapizza őket végig egymás után. Sokszor már nincs pofánk azt mondani, hogy "még én is szeretném megvizsgálni", mert már kellemetlenül érezzük magunkat.

Szóval a ti érdeketek is, hogy ne vegyenek fel több embert, mint akinek a képzése normálisan megvalósítható.

(És ehhez sajnos már a 200 ember is sok....)


Ui.: Ha esetleg vkinek a biosz érettségivel (főként az embertani résszel) kapcsolatban vannak problémái, nem ért dolgokat, de nem tudja kitől megkérdezni, az nyugodtan írjon, ha tudok, szívesen segítek.

2013. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/159 anonim ***** válasza:
Na, ma voltam biosz emelt szóbelin Debrecenben, egy tanár azt mondta a H-B Megyei átlaga biosz emelteknek 62,5%
2013. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!