Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/159 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem sikeredhetett olyan rosszra. Egyébként ne haragudj, de ha egy ilyen akadályon nem tudsz átjutni, akkor nem vagy az orvosira való. Nem elég csak a szorgalom.
2013. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/159 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a biosz 51 pont a kémia meg 38 lett ahogy a megoldókulcs alapján néztem. gyógyszerészetire jelentkeztem,de szerintem nekem is ugrott migint.
2013. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/159 anonim válasza:
100%

Emelt kémiát 80% körül számoltam, de számolásoktól függ, mert nem mindenre emlékeztem. Próbaérettségik jobbak lettek, de lényeg, hogy felvegyenek. :D

Tavaly nem sikerült bejutnom oda, ahova szerettem volna, nagyon sokat gyakoroltam, számoltam, kb 1000számolás, 42emelt próbaérettségi. Szerintem ez a kulcsa az egésznek. :)

És ezért érzem h lehetett volna jobb is. :)

Ha mindent megtettél biztos jó lett !! :) Milyenre számoltad?

Én ősszel megcsináltam a biosz emeltet, ami nagy könnyebbség volt. :) Az 82% lett összesen.

2013. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/159 anonim ***** válasza:
100%

30-40 pont között lesz. Remélem jól sikerül a szóbelim. Én nem orvosira készülök, szóval 45% elég lenne.

(még csak nem is olyan helyre, ahol különösebb hangsúly lenne a kémián).

2013. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/159 A kérdező kommentje:

Kedves első, arról már nem tehetek, hogy nem gimnáziumba jártam, és anno nem ez volt a célom. Ahova jártam semmilyen felkészítő nem volt, és mindenkitől elég nagy lenézést kaptam, hogy ilyen pályára készülök, ergo nem igazán segített senki. Egyedül kémiából számolt velem a magántanárom, viszont a kísérletek és eredményeit csak hírből ismerem. A középiskolai kémia meg bioszóráim hát valljuk be, elég messze voltak a gimnáziumi szinttől. Azt se tudtam már milyen könyvből tanuljak, hogy idén ne valljak kudarcot, mert amiből tavaly készültem mondjuk a bioszra az egy nagy rakás szart ér emeltre. Idén azt hittem jól választottam, de 1 hónappal előtte rájöttem, hogy ez sem elég. Mindig is szidni fogom magam, hogy miért nem gimibe mentem, ahol az emberre a különórákon akarva akaratlanul is ráragad egy-két dolog, pláne ha ezerrel tanul, akkor nagyon kiváló lehet. Nekem viszont nagyon sehova nem volt nyúlnom, ha valamit nem értettem senki se magyarázta el, hogy könnyebb legyen. Persze az is lehet, hogy még így se vagyok elég az orvosira, de legalább megpróbáltam. Tavaly esélytelen volt a bejutásom, idén láttam rá lehetőséget, de elszúrtam. Talán majd egyszer. Mindenesetre viccesnek tartom, hogy középiskolába nem bírnak felkészítőt indítani ezer tárgyból, vagy valami. Na mindegy, ez már más dolog.

Bioszt 50 valamennyinek számoltam, kémiát 40 valamennyinek, bár lehet ennél több is, kevesebb is, attól függ egy-két dolgot elfogadnak-e, meg milyen lett az a néhány dolog amire már nem emlékszem mit írtam.

2013. máj. 16. 11:23
 6/159 A kérdező kommentje:
*a többi tárgyakból, elírtam.
2013. máj. 16. 11:24
 7/159 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló! Ha azt hiszed, hogy az az orvosira való, aki meg tud oldani jól egy emelt kémia érettségit, akkor nagyon el vagy tévedve. De erre majd rájössz akkor, ha bejutottál. Különben meg nem az volt a kérdés, hogy odavaló e kérdező vagy sem...


Kérdező: a kémiám nekem is nagyon rossz lett, de úgy vagyok vele, hogy nincs minden veszve. Szóbelivel sokat tudok javítani, bioszom meg elvileg nem lett rossz (nem néztem megoldókulcsot és nem is fogok, mert az ember csak agyvérzést kap, hogy mi mindent elrontott, holott ki tudja). Szóval meglátjuk. Ne írd le most, majd leírod júliusban, amikor biztos leszel benne, hogy nem sikerül, de addig is próbálkozz, hátha szóbelivel még sokat tudsz javítani, a ponthatárok biztosan nem fognak növekedni idén, sőt jó eséllyel ismét pár pontot lejjebb mennek, úgyhogy kitartás! Az első válaszoló megjegyzéseivel meg ne foglalkozz, kap az még az élettől pár pofont és mindjárt nem lesz ekkora arca ;)

2013. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/159 anonim ***** válasza:
100%
80 a kémia is meg a biosz is.. Egyébként első hozzászóló, ne haragudj, valamelyest egyetértek veled, de nem gondolom, hogy megvan ahhoz a jogod, hogy te döntsd el helyette, hogy neki az orvosin van-e a helye.
2013. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/159 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, aranyos vagy!:) Igazából azt kihagytam az előző kommentbe, hogy az előző évekből amit megcsináltam kémiából 70% körüliek lettek, szóval azért a tavaly évhez képest fejlődtem, de az idei feladatsor nem a szerencsések közé tartozott számomra. :S No mindegy...

Szóbelire igyekszem minél jobban felkészülni, hajrá neked is, és mindenkinek aki emeltezik! :)

2013. máj. 16. 11:56
 10/159 A kérdező kommentje:
Jaj, én ezt a 11:52-es válaszolónak írtam, hogy ne legyen félreértés.
2013. máj. 16. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!