Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/159 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :) én is itthon teljesen jókra írtam a feladatsorokat, szintén ilyen 70-80 körüliekre, emiatt nem féltem tegnap. Úgy voltam vele, hogy ha 65-re sikerül még az is jó. Ehhez képest nagyon elrontottam. Én sem értem miért. Az elméletet nagyon nehéznek találtam, pedig azt nagyon tudtam, számolásoknál épp kedden csináltam még kristályvizes feladatokat, akkor mentek, tegnap meg nem. Hát sajnos ez van. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az ember orvosira való e vagy sem. Mindenkinek lehet egy rossz napja, vagy járhat úgy, mint Te is, hogy rossz középsulit választott (különben én is, se biosz se kémia fakton nem voltam), nem is értem különben, hogy ennyi alapján hogy képes valaki megítélni, hogy ki hova való. Tényleg az a lényeg, hogy ne add fel és próbálkozz, mert ha ennyire akarod, akkor menni fog az. Remélhetőleg már idén is! Drukkolok Neked mindenképpen :)
2013. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/159 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Én is így voltam vele, szinte teljesen. Kémiából úgy voltam, hogy már annyiszor átnéztem az évek során a könyvet, hogy már egyes részeket álmomból felkeltve is tudok, inkább a számolásra figyeltem, erre tessék, pont az volt benne, amit át se néztem annyira, mondom ezek nem szoktak benne lenni sose. Egyébként én is pont kristályvizes sós feladatot csináltam előző nap a tanárommal, tényleg egész jól ment, erre 50féleképpen próbáltam megcsinálni, de akkor se jött ki 7-re. Mert hát azt ugye tudtam, hogy a keserűsó képletének kell lennie, de nem igazán tudtam kiszámolni. Kíváncsi leszek, hogy mit fogadnak el, és mit nem részpontoknak úgymond.
2013. máj. 16. 12:07
 13/159 anonim ***** válasza:
100%
Nekem biológia kb. 67, a kémia pedig kb. 66. SE-GYTK-ra jelentkeztem. Szerintem felvesznek.
2013. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/159 anonim ***** válasza:
100%
"Nem elég csak a szorgalom". Bizony-bizony, nem. Szerencse is kell hozzá, és nem is olyan kicsi. Ez az, ami tegnap nemcsak Neked nem adatott meg, hanem Nekem sem igazán. (Bár ahogy így olvasom, 1. válaszoló, Te egyáltalán nem erre gondoltál...)
2013. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/159 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként az oké, ha valaki elsőre nem kerül be, mert nem tudta megírni. Na de másodjára 35-45-öt produkálni, úgy hogy, volt 1 éve készülni, szerintem az elég gáz, mikor más úgy ér el 70-et, hogy mellette még 4 érettségi tárgya van.
2013. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/159 A kérdező kommentje:
Elsőre nem azért nem tudtam megírni, mert készültem és nem jött be. Hanem mert, ahogy már írtam, nem olyan suliba jártam, és második nyelvből is akartam nyelvvizsgát, hogy legyen elég pontom (mellesleg a nyelvoktatás szart se ért a sulimban, mert az egész órát eldumálta a tanár, akik meg semmit se akartak tanulni azoknak ez rohadt jó volt, nekem nagyon nem), másrészről ezerféle különórára jártam, hogy meg tudjam valósítani az elképzeléseimet, és stb, meg persze az iskolára is kellett tanulni, mert a jegy is fontos. Emellett az időm a bioszra meg a kémiára kb. a nullával volt egyenlő. Remélem érhető, hogy elsőre miért volt teljesen kizárva a bekerülés. És nem volt egy évem, mert fél évig jártam még a suliba vissza OKJ-ra, mert nem engedték, hogy itthon maradjak. Csakhogy a lenézés, meg a lekezelés, és egyéb undorítóság abban az iskolában, amit azért kaptam mert fikarcnyi érdeklődésem se volt az iránt amint tanultunk, az lelkileg teljesen tönkrevágott, és jobbnak látták itthon ha kivesznek, mert semmi értelme odajárni. Ezután kezdtem el komolyan készülni, és nem bohóckodtam el, bár az itthoni körülmények sem a legjobbak voltak, az mindegy, hogy miért magánügy. Igazából sokáig el se hittem azután a fél év borzalom után, hogy orvos vagy akármi is lehetek, ami eléggé lehúzott. De nem adtam fel, csináltam, a végére megjött az önbizalmam, minden adottnak tűnt, meg akartam mutatni, hogy képes vagyok normálisan megírni. És jól is ment itthon, mert ahogy már ezt is leírtam 70%-osra sikerültek az előző éviek. Szóval nem hinném, hogy annyira hülye lennék, mert akkor az is csak olyan lett volna, mint amilyet most írtam. De látom itt van egy-két ember aki remek orvos lesz, pont olyanok akiket marhára csíptem, mikor a gyomorproblémáim miatt hülyének néztem. Nem kell mindenkit megítélni azért mert valami nem megy neki egyből, nem jelenti azt, hogy nem próbálkozott. Mit nem adnék érte, ha emberek életét menthetném meg. Engem nem érdekel a pénz, meg hogy sokat kell tanulni, sokat kell dolgozni. Nekem többet ér ha valakin tudok segíteni. De persze nyilván sose fogom elérni a célom, de ez van, így jártam.
2013. máj. 16. 12:46
 17/159 A kérdező kommentje:
* néztek
2013. máj. 16. 12:48
 18/159 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, bárki is bármit mond ;) Nekem is ez volt a 2 próbálkozásom bár én gytk-ra szeretnék menni.
2013. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/159 anonim ***** válasza:
100%

Jahj, hagyjátok már ezt az ítélkezést.

Mi alapján mondod meg, hogy nem odavaló vki?

Van olyan évfolyamtársam, akit HARMADSZORRA vettek fel, akkor is "csak" vidékre (mert Pest volt neki a cél), mégis tök jól teljesít. Nem bukott, nincsenek is rossz jegyei.

Ezzel szemben van olyan volt osztálytársam, aki vagy 450 ponttal került be, mégis másodévben elcsúszott.


Sőt, olyan is van, akinek tök jól megy a suli, tök jó jegye vannak, de még egy szobanövényt se bíznék rá, nemhogy egy embert.


Kérdező: Ha orvos akarsz lenni, akkor ne add fel, hanem harcolj. Nem szégyen másodszorra, sőt harmadszorra sem próbálkozni!


Szerintem itt neten is lehet olyan embereket találni, akik esetleg a tanulásban is segíthetnek.

2013. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/159 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 19-es! Sógorom 3x próbálkozott az orvosival, mire felvették. Most neurológus szakorvos, csúszás nélkül végezte anno az egyetemet, és imádja, amit csinál. Ha ő is úgy állt volna ehhez az egészhez, mint az a bizonyos első válaszoló, hogy hát nem tudta a felvételit, nem oda való, akkor most egy kiváló neurológussal lenne kevesebb Magyarország. Ami a jelenlegi orvoshiányban nem elhanyagolható. Előfordulhat bárkivel olyan, hogy rossz napja van, fáradt (én speciel hetek óta alig aludtam, nem csak mert tanultam, hanem itt a legtöbb válaszolóval ellentétben én dolgozom is, már csak emiatt is hibás az a tézis, hogy itten 1 évünk volt felkészülni, na mind1), vagy egyszerűen beijed az ember és ezért nem tudja. Egyetemen egy vizsgára akár 2-3 próbálkozása is van az embernek, érettségin 1 dobásod van, ha elrontod, akkor majd jövőre. Úgyhogy ezért sem szabad egyetemi vizsgákat összehasonlítani az érettségivel, mert ég és föld. Lehet, hogy az orvosin 6x annyit kell tanulni, mint egy kémia emeltre, de egyrészről nem hiszem, hogy orvosin olyanokat kéne számolni, hogy mennyi kristályvíz válik ki, ha 20 fokra hűtöm az oldatot, másrészről az érettségin az ember felvételije múlik, ezáltal jóval nagyon nyomás is nehezedik rá. Főleg, ha olyan családban is él, ahol egy forinttal nem támogatják, de azért elvárják, hogy tanuld meg, hogy készülj fel. Na mind1, nem ez a lényeg, csak felháborít, mikor jön valaki okoskodni, mikor sehol sincs igaza...
2013. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!