Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/159 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, nagyon kedves vagy!:) Próbálkozom, de fogy az idő, és nehéz. :S
2013. jún. 2. 12:08
 42/159 anonim ***** válasza:
100%
Na fiúk, lányok hogy sikerült? Megnéztétek az írásbeli eredményét?
2013. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/159 anonim ***** válasza:
100%

biosz 61

kémia 44

Max pontos szóbelivel lesz 402 pontom. Reménykedek még h felvesznek gyógyszerészetire.

2013. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/159 anonim ***** válasza:
100%
Biosz 78 kémia 59. Maxos szóbelivel van egy pici esélyem, de tényleg pici.:'(
2013. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/159 anonim ***** válasza:
100%

Biológia: 73 pont

Kémia: 66 pont


Annyira örülök. A biológiámat 68 körülinek számoltam, de rosszul emlékeztem. Maximális pontszámú szóbelivel, kb. 425 pontom lenne, így ha szóbelivel nem rontok, kb. 415. Gyógyszerészetire jelentkeztem. :))

2013. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/159 anonim ***** válasza:
100%
kémia 71, biosz 79 :) reménykedek a maxos szóbelikben...
2013. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/159 anonim ***** válasza:
100%
Minden maxos szóbelivel 403 pontom lehet, eléggé húzós, én is gyógyszerész..
2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/159 anonim ***** válasza:

Itt gyakori kérdéseken szinte mindenhol azt olvastam, hogy milyen rosszak lettek az érettségik főleg kémiából, de bioszból is! Ha ez így van, és tényleg ennyien elrontották (én is ezt hallottam az én sulimban, pedig ez egy elég jó gimi, majdhogynem 'elit', legalábbis a reál tantárgyak oktatását figyelembe véve), akkor szerintem jó esélyeink vannak, hogy felvegyenek orvosira!

Tegyük fel, 1/3 rész írt jobbat pl kémiából, mint 60%. A maradék 2/3 rész pedig 60%-nál rosszabbat. (Tegyük fel, hogy biológiából is ezek az arányok!) Akkor ez (számomra legalábbis) azt jelentené, hogy a jobbik 1/3 részt felveszik pl Budapestre, hiszen oda kell a legtöbb pont. De a 'maradék' 2/3 rész szerintem 'szét lesz szórva' a másik 3 orvosin. Mármint attól, mert a jobb érettségivel rendelkezőket Pestre felvették, attól még a vidéki egyetemeknek is kell indítaniuk orvosi képzést, ezért végülis 'kénytelenek felvenni' azokat is, akik esetleg nem írtak most annyira jó érettségiket!

De cáfoljatok meg, ha nem így van, ez csak az én gondolatmenetem, próbálom magamat valamivel vígasztalni..

Ugyanis én se írtam valami szuper kémiát... A biosz 61 lett ( hülyeségek elrontása miatt...), a kémia 30. Iszonyat kétségbe vagyok esve én is, rengeteg időt fecöltem ebbe bele! Magántanár, 4 év szorgalmas, alapos tanulás... Mégis, mikor megláttam a feladatsort, teljesen kétségbe estem... Még egy maximális szóbelivel is csak 54%-ra tudom felhozni a kémiát. Össze kell valahogy jönnie, én így próbálok hozzá állni...

Kitartást és sok sikert kívánok mindenkinek!!!

18/L

2013. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/159 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó:

És maxos szóbelikkel hány pontod lenne?


Nem akarlak megbántani, meg elkeseríteni, de minden évben azt mondják, hogy "az idei érettségik nagyon rossza kellett". Az orvosi ponthatárok még is évek óta stagnálnak.

Mert igazából általában akik annyira ramatyul írják meg az érettségit, azok nem orvosnak készülnek...

Szerintem vmennyit csökkenni fog a ponthatár, de azért 5, nagyon maximum 10 pontnál nagyobb csökkenésre szerintem nem kell számítani.

2013. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/159 anonim ***** válasza:

lehet h igazad van... csak az a gond h mostanában egyre többen nem Pestet jelölik meg elsőnek, mert nem mindenki vágyik a SOTE-ra... és ezért nemtuti h az összes jó érettségizőt oda veszik fel ugyh erre sztem nem lehet alapozni :S

de örülnék ha igazatok lenne :)

2013. jún. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!