Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/159 anonim ***** válasza:
100%
Na majd meglátjuk..ált. orvosi 100%, hogy 390 körül lesz, egészen biztos, nem reménykedem benne, ha egy kicsit komolyabban utánanéznél, akkor nem mondanál 410-et, ami elég nagy hülyeség a tavalyi 14 pontos csökkenés után..
2013. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/159 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... Az a baj, srácok, hogy hasonló cipőben járok, szintén ÁOK, de egyik írásbelim sem lett meg 60%. A helyzet az, h tavaly ugye mindenki nyígott az emeltkémia miatt, mert nehéz volt. Az OK, de ugye tavaly elvileg 1800 embert KELLETT VOLNA felvenni orvosira mert annyi volt a keretszám. De az érettségik is rosszabbak lettek, meg ugye pl debrecenbe 640 embert, amennyi a keret volt fel se lehet venni, mert nincs neki hely így végül 1135 embert vettek fel 1800 helyett a 2800 jelentkezőből. Idén úgy tudom 1947-en jelentkeztek első helyen orvosira, 1600 körüli a keretszám. Eddig azzal nyugtattam magam, hogy OK, abban benne lehet menni. Azzal nem számoltam, hogy arról nem szól a törvény, hogy az egyetemnek fel is kell venni annyi embert, amennyi a keretszám, hanem csak annál többet nem lehet. Ergó mondhatják azt az orvosi egyeteemk, hogy azt mégsem engedhetik meg, h 400 pontnál lejjebb menjen a dolog, hogy felveszik azt a saccra 500 embert, akinek nagyon jól ment az érettségi, legfeljebb 3-5 pontot még megy le a ponthatár és a többség lemarad. Ez rondán hangzik de sajnos megteheteik. Mert arra nem lehet őket kötelezni, hogy ha 1900ból 1500 rosszul teljesít akkor is felvegyen 1600at vagy akár csak 1200-at. Szóva én sajnos attól félek, h idén egyszerűen csak sokkal kevesebbet vesznek majd fel, és sokakkal fogok pl én is összefutni őszi érettségin, felvételi előkészítő tanfolyamon, illetve tavasszal.. :(
2013. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/159 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem minden egyes hallgató után kemény kis pénzt kap, szóval azért nem fognak elesni a bevételtől, hogy nevesebbek maradjanak. Amúgy orvosi képzésre 1500 körül jelentkeztek ( a többi nem ÁOK)
2013. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/159 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt nézd meg, hogy az egyes egyetemeken hányan jelentkeztek ÁOK-ra van ahol majdnem 300-zal kevesebben, mint tavaly..
2013. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/159 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyi. Én egyetemista vagyok, csak nem az orvosin, de azt pl látom, h itt nálunk, ahol a kutatásból meg a nukleáris medicinából annyi pénze van az egyetemnek, hogy bőven túl sok, illetve itt vannak a főleg külföldi TOK-os diákok, sajnos azt kell mondjam, nincsen ám rászorulva az egyetemünk (DE) arra, hogy csak a fejpénzért felvegye a rosszabbul teljesítőket :( Amúgy mit tudtok utolsók, milyenek lettek ismerőseitek/osztálytársaitok/megyei átlagok eredményei? Amúgy eduline közölte le, h idén orvosi első hely 1947 jelentkező, ti az 1500-at honnan veszitek?
2013. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/159 anonim ***** válasza:
23%

El kell, hogy szomorítsalak benneteket, biztosan nem lesz 390 körül a ponthatár. Legalábbis állami támogatott képzésre nem. Még szegedre is 421 volt tavaly. Mi a bánatért esne 20 pontot???


1) Azért az orvosi egyetem nem sétagalopp. Aki még 400 pontot sem képes összeszedni az érettségin, az ki fog szóródni már az első (két) évben.

2) Még ha kell is az egyetemnek a pénz, felvesznek egy csomó embert, de aztán életbe lép az 1)-es pont: később leszanálják a gyengéket, hiszen a következő évben úgyis jön a frissítés.


Első éves ÁOK hallgató

2013. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/159 anonim ***** válasza:
100%
ha a felvi.hu friss statisztikáit nézem, s a 4 orvosi egyetemnék összeadom az első helyen jelentkezettek számát, nekem eléggé 1941 a végeredményem..
2013. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/159 anonim ***** válasza:
54%
Na, pont ezért mondom, h tökre nem is érdekük felvenni sok embert, szerintem idén tök keveset vesznek fel, azokat, akiknek a (tavalyi) 415-ös ponthatár agy afölött van, mert a fejpénzért nem éri meg a rosszabbakat felvenni, hiszen megesik, hogy kihull az elején. Bár az utolsónak mondanám, h én sem vagyok pl hülye, de nekem is csak a duplázás az opció és úgy sajnos jeleleg elég gáz a dolog. OK, nekem nem volt mákom az érettségivel meg nálam van olyan is, h elvállalt egy felkészítőtanár aki végül csak lehúzott pénzzel aztáne l si tűnt és konkrétan ha még 2 feladatot megoldok rendesen pl kémiából akkor bent vagyok. Nem menteni akarom magam, de attól még, h engem idén pl átkúrtak nem biztos, hogy rossz orvos lennék, sőt. Orvosis kb az összes barátom és mindnek az a véleménye, hogy biztosan jó orvos lennék mert tudják példával igazolni hogy nálam ezerszer hülyébbek is végzik az orvosit. Nyilván én újrapróbálom ha nem sikerül mert ismerek nem egy nagyon híres orvost akit pl negyedjére vettek fel, az nem a világ. Egyetemen valami nem OK, elmegyek B vizsgára 5 nap múlva de érettségin 1 dobás vanm és én pl buktam olyanon is pontot, h 2 lehetséges jó válasz volt a kérdésre de nem azt írtam le amelyiket a megoldókulcs gondolta és így nem fogadhatják el, pedig az is jó válasz. Úgyhogy szerintem az érettségi pont nem mérvadó mert pl növényélettan nincsen az orvosin és még orvosi kémiából se kell pl villányi attila feladatgyűjteménye. nem gondolom, hogy akinek szar lett a kémia emelt az az elméleti kérdésekkel lett volna bajban... de arról meg nem tudok, hogy aki orvos akar lenni annak kötelessége jó matekosnak is lenni mellé.
2013. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/159 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok tényleg én nézhettem el valamit, az edulineosat nem is olvastam, de akkor is, ha megnézitek egyes egyetemekre lényegesen csökkent a jelentkezők száma.

Itt ne azt vegyétek kérlek, hogy mondjuk egy tavalyi érettségit (közép kémiát) megírva nem éri el a 400 pontot. Mert az iskolák nem adtak elég óraszámot az emeltre, nagyon kevés helyen voltak megfelelő eszközök a felkészülésre, úgyhogy vagy önerőből rengeteg tanulással és utánajárással sikerült az érettségije az embereknek, ráadásul igen nehéz volt, ami sokaknál teljesen lehetetlenné tette a továbbtanulást.. azért az nem véletlen, hogy országos szinten a kémia átlag 40 körül van, jóindulattal, ha 50-nel számolsz, akkor is legalább 15%-kal rosszabb, mint közép érettséginél volt. úgyhogy mindenkinek sokat csökken a pontszáma, aki 70-re írta meg, a középből simán lehetett volna neki 90, úgy pedig sokkal több pontot kapott volna. (Amúgy engem ez az egész nem érint, mert bőven 400 fölött vagyok, meg nem is ált.orvosira szeretnék menni, de tudom, hogy milyen rossz eredmények születtek és nem azért, mert hülye a gyerek (legtöbb esetben), hanem mert EGYSZERŰEN MAGYARORSZÁG GIMNÁZIUMAINAK 70%-a NEM KÉPEST FELKÉSZÍTENI EMELT KÉMIÁRA! (van olyan gimi (a jobbak közé tartozik, ahol nem is tanítanak kémiát, mert nincsen tanár..)

2013. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/159 anonim ***** válasza:

68-as válaszoló:

Akkor te nem vagy képben. Van szervetlen, szerves és általános kémia is, melynek alapja a Villányi feladatgyűjtemény. Az lehet, hogy 3.-ik évben már nem kell tudnod, de attól első évben a kémia elég szóró tantárgy.

2013. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!