Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/159 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ne keseredj el, én tudom milyen dolog sz*r gimibe járni. Nekem úgy lesz meg TALÁN elsőre az egyetem, hogy csak kémiát és biológiát tanultam két évig, minden másból 3-asra számítok az érettségin, de csak így volt megoldható, hogy egyáltalán esélyem legyen (természetesen mindenki utált, lenézett miatta, undorító az a gyűlölködés a tanárok és diákok részéről ami megy, de hátha meglesz..)
2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/159 A kérdező kommentje:
30. válaszoló, ne aggódj, nekem is eléggé megcsappant a kedvem, most főleg attól, hogy jövő héten szóbeli, és nagyon nem ott tartok ahogy kéne. Ehhez mondjuk közrejátszott az is, hogy némi gondom volt egy-két dolog beszerzéséhez, de már minden megvan, csak az idő megy túl gyorsan. :S Én sem akarom feladni, mert egész életemben bánnám, ha nem próbálom meg annyiszor, ahányszor csak lehet. :)
2013. máj. 31. 15:17
 33/159 A kérdező kommentje:
31.válaszoló, akkor egy csónakban evezünk!:) Teljesen megértelek, én még életemben nem kaptam annyi gyűlöletet, meg lenézést, amit az iskolámban, csak mert nem az érdekelt, ami az iskola "profilja" volt... De nem érdekel, nem akarok ilyen szennyezett lelkű ember lenni, mint ők, akik csak bántani tudják a másikat. Én a békét szeretem, meg az ilyen alakokat jó messze tudni magamtól. :) Egyszer talán elérem a céljaim, talán nem, de még nem akarom feladni!:)
2013. máj. 31. 15:19
 34/159 anonim ***** válasza:
Azért elég ciki, hogy a tanároknak a feladata a tanítás lenne (sajnos erre sokan nem képesek TISZTELET A KIVÉTELNEK!! a mi iskolánkban nem sok kivétel volt) Ehelyett inkább csak szekálják azt aki a céljai elérésével foglalkozik esetlegesen bizonyos tantárgyak árán. Nekem volt egy osztálytársam, aki orvos szeretett volna lenni. Hát elég buta volt szegény, a kémiát állandóan tanulta fakton, ennek ellenére csak 3-as volt. (Végül év végén ott is hagyta, ez nem idén volt) Mindenből tanult állandóan, majdnem jeles volt a bizonyítványa, csak a kémia, a matek és a biosz hibádzott. A matek tanárunk rettenetesen buta, nagyon rosszul tanít, a füzetünk teli van hibás feladatmegoldásokkal, mert állandóan elrontotta a feladatokat(érettségi előtti utolsó matek órán magyarázta el Thales-tételét, témazárókra elvárta, hogy bemagoljuk a feladatokat, úgyhogy képzelhetitek a színvonalat) Szóval különösebben soha nem foglalkoztatott a matek, amennyire szükségem volt a kémiához, azt mindig tudtam. Év végén 3,5-re álltam (van akinek 3,2-től fölfelé kerekít) A másik illető majdnem ugyanúgy állt, mint én, csak neki az egyik TZ-je egy jeggyel rosszabb volt, mint nekem, egyébként egyforma jegyeink voltak. Végignézte a naplóban a jegyeit, meglátta, hogy a lap alján oda van írva, hogy orvosira készül, jó akkor neki négyes. Nekem azt mondta, hogy hármas, aztán odamentem megkérdezni, hogy már mégis miért, hiszen 5 tizedesjegytől mindenkinek fölfelé kerekít, ráadásul az illetőnek kicsit rosszabb átlagra is megadta a jobb jegyet. Erre azt mondta, hogy nem szereti, ha másokhoz hasonlítják magukat az emberek és gúnyosan elmosolyodott azon, hogy orvosira készülök. Nagyon bántott akkor, mert, ha azt mondja, hogy ez nem négyes, mert erre még nem adja meg senkinek akkor azt mondom ok, mert azért ha nem tanulok semmit nem várok csodákat, de nagyon rosszul esett, hogy másnak megadta, ráadásul azért, mert ő kitűnőként készült orvosira én meg nem voltam az (persze a kémia, biosz D-es ötös nem érdekelte..) Egy másik tanárom állandóan azt hangoztatta, hogy nyelvvizsga nélkül az ember semmire se megy, mert nem fognak fölvenni..szegénykém nem értette meg, hogy nem számít bele a pontjaimba és akkor inkább a kémiát tanulom, mert annak kell jobbnak mennie. Szinte minden órán elmondta, hogy ismer egy gyereket, akit 2 pont híján nem vettek fel és nem volt nyelvvizsgája, úgyhogy ezért tegyük le, és mindig ezt mondta utána "két pont híján, nem pedig 100 pont hiányzott neki" Szóval 2 éven keresztül állandóan piszkáltak, ehhez képest az egész gimnáziumban szinte csak nekem van esélyem a bekerülésre, a többiek nagyon elrontották a kémiát, meg a biosz se lett valami fényes nekik..
2013. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/159 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sokat készültem mindkét emeltre, de szerintem nekem sem fog sikerülni idén az orvosi. Nem mondanám magam nagyon okosnak, de amit lehetett, én megtettem...nagyon sokat készültem én is és elrontottam mindkettőt, szóval megértelek...

Kiskoromban döntöttem el, hogy orvos leszek. Aki ezt a hivatást választja, számolnia kell azzal, hogy sok akadályba fog ütközni és ide sajnos nehéz bekerülni elsőre. Ismered Zacher Gábor toxikológust? Kiadott egy könyvet, a TV-ben is többször nyilatkozott már, harmadjára vették fel orvosira és most egy elismert orvos. Ha ez az álmod ne add fel és ne törődj másokkal!

2013. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/159 A kérdező kommentje:
34-es válaszoló, egyetértek veled, és egyszerűen el se tudom képzelni, hogy egyes emberek miért a tanári pályát választják. Főleg az olyanok, akik semmit se tanítanak, értelmetlen dolgokkal beszélik el az órát, és azt tartják magukról, hogy keményen dolgoznak, vagy az olyanok, akik ordítanak a diákokkal, és totál hülyének nézik őket, amit egyértelműen ki is nyilvánítanak. Ehhez is kell elhivatottság, ahogy még sok más pályához is. Régebben én is egy darabig tanár akartam lenni, de ilyen eszembe se jutott volna, ha megtartom ezt a pályatervet, hogy kiröhögjem a diákot, meg abszolut ne segítsek rajta, ha el akarja érni a célját. Mindenkit más dolog érdekel, mindenki más akar lenni, és ezért nem kell elítélni senkit se. Én így gondolom. :) Velem nagyon éreztették azt a sok gyűlöletet, én pocsékul éreztem magam, egyszerűen utálom az olyan embereket, akik csak lenézik a másikat, és az én sulimban csak ez ment... Tanítás meg, óh hát azt minek. Fizethettük a magántanárt, mert az iskolában még emelt óra sem volt. És mondjuk azért nekem sokat jelentett volna, ha hallom előtte az anyagot mástól, és úgy ülök le megtanulni, mert az órán sok ragad az emberre, ha az adott tárgy érdekli. Most meg ha nem értek valamit, akkor magamnak kell mindenre rájönnöm, mert senkihez se tudok fordulni, hogy magyarázza el. Nem egy szerencsés helyzet. :S
2013. máj. 31. 21:47
 37/159 A kérdező kommentje:

35-ös válaszoló, én is teljesen így vagyok. Nem tartom magam egy zseninek, többször át kell néznem a tanultakat rövid időn belül, hogy rendesen megmaradjanak. Ezt nem igazán szeretem magamban, más első tanulás után mindent hosszútávra megjegyez, hát én sajnos nem ilyen vagyok. Ennek ellenére minden vizsgákon szinte szó szerint mondtam el minden tételt. Mondjuk most kétlem, hogy ez lenne, nagyon félek, hogy nem végzek az anyaggal, mert ahogy korábbi kommentben is írtam, bizonyos dolgok hiányoztak a tanuláshoz, és az nagyon belassított. Mellesleg olyanok mint a fotoszintézis, eléggé elvonják az ember idejét, mivel ha orvosira készülsz valószínűleg nem a fotoszintézis ragad meg benned két perc alatt. :D

Életemben először attól félek, hogy nem fogok végigérni az anyagon, és ott égek majd a vizsgáztatók, meg a többi vizsgázó előtt, mint a rongy, mert pont olyat húzok, amire nem volt időm, vagy ilyesmi. Most nagyon úgy érzem, hogy nagy rajtam a nyomás. Persze nyilván ezzel egyedül vagyok, mert a többieknek volt annyi eszük, hogy időben kezdjék el a tanulást, és jobban tudnak haladni. Hát ezt most sajna elszúrtam.

Egyébként még nem igazán hallottam, az előttem említett orvosról. :) De ez valahogy megnyugtató hír, hogy azért mert valaki nem jutott be elsőre, attól még lehet belőle nagyon jó orvos. :))

2013. máj. 31. 21:53
 38/159 anonim ***** válasza:
hú..ha emelt fakt se volt, akkor el se tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehetett Neked! Nekem nagyon jó volt a kémia-biológia tanárom, lelkes, mindenben segített és majdnem az egyetlen olyan tanár a suliban, aki mindent megtett azért, hogy bennünket felvegyenek az orvosira:-) Rengeteget magyarázott órán, nagyon sok hibára hívta fel a figyelmünket, amibe a diákok gyakran beleesnek, nem is tudom..szerintem, ha nem kapok ilyen jó tanárt, akkor az egész esélytelen lett volna.
2013. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/159 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég nehéz így, ráadásul még barátom sincs olyan, aki valamelyikből emeltezik. (Még középszintűző se igen.) Így nehezebb jóval, mert nem tudják felhívni a figyelmem sok dolgokra, meg hát ahogy írtam előző kommentekbe, senki sem mondta el a leckét, mielőtt megtanultam volna. És én ezt eléggé hiányoltam, és hiányolom most is. De sajnos nem tudok mit tenni. :S
2013. máj. 31. 22:34
 40/159 anonim válasza:
100%

Nekem van ismerősöm aki TÍZSZER futott neki. Most orvos. Jó pár orvos ismerősöm van (anyukám ápolónő, én segédápolónőként kezdek dolgozni júliustól) és nagy részüknek a harmadik próbálkozás volt eredményes.

Nem adták fel. :)


Én idén érettségizem, nálunk is röhejes volt a biosz-kémia oktatás. Jártam előkészítőre, és olyan alap dolgokat is ott tanultam meg, mint pl. redoxireakció, fehérjeszintézis stb.


Kb 30-45% lett a kémiám, biosz kb 50-60%. De egész nap mást sem csinálok, csak a szóbelire készülök, hátha sikerül :)


Te se add fel! Én hiszek benne, hogy kitartással mindent el lehet érni :)

18/L

2013. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!