Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/159 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok. Igen, én is utálom ezt a "az érettségi lósz.r az egyetemi vizsgákhoz képest" szöveget.


Nyilván egyetemi vizsgára jóval több az anyag, meg persze nehezebb is, mint gimiben.


DE:

- Érettségi félévente van, orvosin pedig nincs keresztfélév. Azaz ha lecsúszol, akkor bizony szórakoztathatod magad otthon egy évig.

Ezzel szemben egyetemen már pár nap múlva elmehetsz még egyszer, sőt, még harmadik lehetőséged is van.

Ha még az sem jön össze, akkor valamelyik tárgyat még csúsztatni is tudod. Ha buksz is egy évet, még akkor is legalább bent vagy.


- A legtöbb vizsga szóbeli, ahol van tételsor. Biztos lesz, aki megcáfol, de engem azért az egyetemi éveim alatt még olyan kirívó igazságtalanság nem ért (pedig már negyedéves vagyok). Persze előfordult, hogy húztam egy tételt, és a végén más tételnél is kilyukadtunk, de azért olyan dolgokat kértek számon, amire fel lehetett készülni.

Érettségin oké, hogy meg van adva a követelmény, de ahhoz aztán tényleg olyan feladatot raknak, amilyet akarnak. Tökéletesen nem lehet rá felkészülni.


Szóval igen, nehéz az orvosi. De megmondom őszintén, inkább 3 vizsgaidőszak, mint újra egy érettségi!

2013. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/159 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolók, köszönöm a biztató soraitokat, nagyon kedvesek vagytok!:) Mellesleg teljesen egyetértek. Épp az elmúlt pár hétben két olyat is hallottam, gyógyszerészhallgatóktól (nem ismerem őket, csak mesélték nekem), hogy ha most felvételiznének biztos nem kerülnének be. Mert anno is nehéz volt, de most jobban.

Mindegy, ki kell tartani, hátha lesz valami. Ha nem idén, hát máskor. :)

2013. máj. 16. 15:41
 23/159 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne add föl, nekem biológia írásbelin max 60 pontom lesz, kémiáról meg ne is beszéljünk (30 nak is örülnék) Ha nem jutok be gyógyszerészre, akkor októberben megpróbálom vagy májusban, mivel ott sincs keresztfélév...
2013. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/159 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!:) Csak az a baj, hogy az önbizalmam, ami eddig se volt sok (bár az utóbbi pár hétben mégis csodával határos módon a remény miatt megemelkedett), most főleg nincs. És ez elég hátráltató, főleg, hogy annyira akartam ezt az egészet. De remélem, ha máshova is, de felvesznek, és talán amellett a szak mellett majd újrapróbálkozom, és egyszer meglesz az eredménye.
2013. máj. 16. 20:27
 25/159 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! :) én is olyan helyzetben vagyok mint te.. sokat tanultam, de mégis elrontottam. Megtudtam volna csinálni jobbra is, de úgy izgultam,, hogy leblokkolt az agyam. Ennyire még soha nem izgultam, mint ahogy a vizsgákon a héten. Megnéztem újra a feladatlapot és egy csomó minden most ugrott be hogy hogyan kellett volna :S

Mindenesetre, úgy vagyok vele, hogy megtapasztaltam, hogy milyen az emelt érettségi, legközelebb sikerülni fog! :)

Én most max a gyógyszerészeti ponthatárt tudom úgy nagyjából elérni.

De az orvosi az álmom és nem adom fel csak úgy, mert most nem sikerült. Tudom, hogy sokkal többre is képes vagyok. Te se add fel ! :)

Egyébként én már amiatt aggódok, hogy nehogy "öreg" legyek a többiekhez képest, amire felvesznek. :S:D

2013. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/159 anonim ***** válasza:
100%
27 éves csoporttársam is van. Hidd el, nem leszel "öreg" a többiekhez képest.
2013. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/159 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Én csak amiatt aggódok, hogy mire bejutnék, és elvégezném az ne legyen túl kései időpont a gyerekvállalásra. :S Mert az egyértelmű, hogy 30 éves kor felett lenne, csak nem mindegy mennyivel. :S De nekem is ez az álmom, hogy orvos legyek és segíthessek. :) Ennél szebb hivatást el se tudok képzelni. Na meg érdekesebbet se. :)
2013. máj. 17. 13:07
 28/159 anonim ***** válasza:

Hát, egyetem alatt is lehet szülni. Na meg a rezidensképzés alatt is.

Persze ha arra vársz, hogy segítség nélkül fel tudd nevelni, akkor 40 évesen se biztos, hogy fogsz szülni, hacsak nem mész külföldre...

2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/159 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam arra, hogy segítség nélkül, orvosi mellett szerintem az elég nehezen lenne kivitelezhető. A rezidensképzés egész jó lenne még, talán az az időpont megfelelő lenne, de egyetem alatt nem biztos, hogy be merném vállalni.
2013. máj. 18. 07:52
 30/159 anonim válasza:
100%
Annyira örülök, hogy rábukkantam erre a kérdésre. Totál padlón vagyok írásbelik óta. És igazából, pont emiatt mert vannak azok az okos emberek akik igazából nem tudnák végig csinálni azt amit mi, de ítélkeznek hogy nem vagyunk orvosnak valók, csak mert nem sikerült az érettségi. Holott olyanokat is be kell nyalnunk aminek semmi köze az orvosihoz pl: ökológia... Ezek a kommentek amiket írtatok kicsit erőd ad ahhoz, hogy jobban rákoncentráljak a szóbelikre és még ne adjam fel :( Egyébként én is most próbálom másodjára. Annyira féltem, hogy hülyének néznek az emberek amiért még ezek után se fogom feladni... Nincs más amire jobban vágynék. Mondjuk a gyerek kérdés nálam is fontolóba van, hogy vajon mikor lenne a megfelelő. Azért minél hamarabb lenne jobb. De hát először vegyenek fel :)
2013. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!