Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
 111/159 anonim ***** válasza:
100%

Akit érdekel:


Tételem biológiából:

A rész:

- Milyen öröklésmeneteket ismer? Mutassa be példákkal!

- Milyenek lehetnek a szülők genotípusai, ha az első utódnemzedék tagjainak vérplazmájában nincs antitest AB0-vércsoport rendszer esetében? Milyenek lehetnek az utódok genotípusai? Mi történik, ha az utódokat keresztezzük?

- Miért nem szabad rokonok közt utódot létrehozni?

B rész: Már a nevére se emlékszem, ami a feladattal kapcsolatba volt... Valami telomár, de nem tudom. Kromoszómák végén található dolog, amiről nem történik fehérjeszintézis. Volt hozzá egy elég gagyi szöveg, amit lámpalázamban fel se fogtam. A kérdések hozzá:

- Miben különbözik az említett kromoszóma szakasz a szabályozó illetve struktúrgének régiójától?

- Miért káros, ha rákos sejteken jelen van ez?

- A DNS-bioszintézis a sejtciklus melyik szakaszába történik? Hogyan?

- Mi a szívinfarktus?

- Vélemény a genomok kísérleteiről meg mittudomén

2013. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/159 anonim ***** válasza:

Te mázlista vagy, legalább érdekes tétel kaptál, (ami mellesleg nincs benne a követelmény rendszerben), én holnap megyek.

Amőgy a tételed a teloméra régiórol szólt, ami megakadályozza a sejtek öregedését. És a többi kérdés meg hülyeség!!! Ezért biztos szoltam volna :DD

Mivel a teloméra minden rákos sejtben jelen van, illetve termelődik a telomeráz enzim ami megújítja, ez a kulcsa a rákos sejtek "végtelen" osztódásának. Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy ha tájékozott vagy a témában (erről órákat lehet beszélni) akkor mit szolnak hozzá hogy kérdés rossz, illetve helytelen.

Na mind1, én holnap megyek, remélem nem lesz nehéz :P

Azért aki hazaért a holnapirol az tolhatná fel, hogy mik voltak, mert én csak du. megyek :D

Thx., am idei biosz nem is volt nehéz szerencsére :)

2013. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/159 anonim ***** válasza:

A másik meg, hogy a szivinfarktusnak mi köze hozzá? :D

Még ha egy apoptozisos kérdés lenne, de az meg nekrozisos sejtelhalás... faxa :D

2013. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/159 anonim ***** válasza:
Hát én tudom. És oda szólt az egyik vizsgabiztos a másiknak: A telomerek benne vannak a követelményben? Erre azt mondja a jobb könyvek írnak róla! Hát nagyon nem!!!!! És nem volt időm felfogni sajnos a leírtakat sem.... A szívinfarktusnak meg örültem, mert kb. csak azt tudtam meg a DNS-szintézis folyamatát. Elég csúf tétel. Nekem nem jött be. Örültem volna bárminek, ami ember, növény, állat, sejtbiológia (DNS-bioszintézis oké volt). A genetikát pont nem akartam húzni.
2013. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/159 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ez tényleg szívatás volt... El fogja rontani a felvételit?
2013. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/159 anonim ***** válasza:
100%
Pár pontot biztos levisz. Most alapból 415 pontom van. GYTK-ra készülök. A szóbeli miatt lemehet 405-410 közé, ami pont olyan, hogy nem lehet nyugalmam, mert az elmúlt 4 évben is eközött ingázik. Örültem volna, ha javítok és felviszem kb. 420 pontra. Akkor most nyugodtabb szívvel ülnék itt.
2013. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/159 anonim ***** válasza:
100%
Melyik GYTK-ra jelentkeztél?? Én Pécsre szeretnék menni illetve Szegedre de én örülök ha lesz 390 pontom. Bár én csak jövő héten megyek szóbelizni.
2013. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/159 anonim ***** válasza:
Tőlem Szeged és Pécs is fél napra van, így nálam az nem játszik. Első helyen Semmelweist jelöltem be, második helyen Debrecent (1-1 óra út mindkettő:D). Azonban szívesebben mennék Pestre, mert már korábban laktam ott félévet.
2013. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/159 anonim ***** válasza:
Sikerülni fog nyugi, ha nem pest , akkor Debrecen. Amúgy most mész először?
2013. jún. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/159 anonim ***** válasza:
Igen. Most jelentkeztem gyógyszerészetre, de remélem, hogy marad a tavalyi pont (403) +-5 és akkor felvesznek:D
2013. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!