Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
 131/159 anonim ***** válasza:
Volt ma valaki biosz szóbelin? Ha igen akkor mit húztál? én holnap megyek és iszonyúan félek. 38pontot kéne összeszednem de egy csomo mindent elfelejtettem már. genetikábol és kiokémiàból semmit se tudok meg egy csomo olyan van amit nem akarok húzni :-/ eddig a kémiára tanultam az ugy érzem jol sikerült de a holnapi biosztol rettegek :'(
2013. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/159 anonim ***** válasza:
Én hétfőn voltam, holnap megyek kémiára és én is nagyon félek ://// az tartja bennem a lelket, hogy kijövök és vége és nyár és pénteken utazom Olaszországba :) de ilyenkor mindig rájövök arra is, hogy még egy kémiát túl kell élnem... ahj, tényleg nagyon félek. Az a baj, hogy nekem abszolút nincs logikus gondolkodásom, megtanultam, amit meg lehetett, de nem tudom összekapcsolni a dolgokat... tiszta hülye vagyok.
2013. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/159 anonim ***** válasza:
A kémia nagyon könnyű, nyugodjatok meg :) A tanárok közül legalább egy általában nagyon rendes, még ha valami nem is jut eszedbe olyan jól kérdez, hogy menni fog. :) Én mondjuk eléggé féltem közben, mert volt két nő, akik végig fapofával bámultak, de a pasi még segített is szóval összességében nem volt olyan szörnyű, ahogy azt előtte képzeltem.
2013. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/159 anonim ***** válasza:
de az a baj h bioszból sokkal nagyobb az anygagrész és en annyi mindent nem tudok. am a kémia tenyleg sokkal konnyebb, attol ne félj. de en ahogy neztem a biosz teteleket rohadt sok genetika meg biokemia tetel van es rn abbol szo szerint semmit nem tudok. pedig nagyon kéne az a 38 pont :'(:'(:'( ugy felek
2013. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/159 anonim ***** válasza:
Hiszed vagy sem, én is úgy voltam, hogy hát genetikát csak nem kéne húzni, erre mégis kikaptam és jól ment! Nem kellett semmit sem számolni, meg ábrán rajzolgatni, hanem tényleg gyakorlatilag a józan paraszti eszedre hagyatkozni. Pl annál a kérdésnél, hogy miért gyakoribb a férfiaknál a kopaszság, mikor a kopaszságot kialakító allél a nők és férfiak körében 50-50%, először megijedtem, hogy mi a sz@r van, mert én aztán pont a kopaszságról nem tanultam, de akkor beugrott egy logikusnak tűnő válasz, mégpedig, hogy a férfiaknál heterozigóta, míg a nőknél csak homozigóta formában alakítja ki a jelenséget. Nem kötöttek bele :) szóval vannak részek, ahol csak tényleg a megérzéseinkre kell hagyatkozni.
2013. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/159 anonim ***** válasza:

Most értem haza. Katasztrófa lett. A tételem ozmózis fogalma, gázcsrenyílások mükődése az ozmózissal egybekötve, nyirok, nefron vízvisszaszívása és a tejcukor érzékenység

B tételem: a Szimbiózis fogalma 3 példa, endoszimbionta elmélet, meg a bacik mért tudnak olyan jól alkalmazkodni.

Elöször nagyon örültem a tételnek, úgy éreztem tök jól ki is dolgoztam de aztán odamentem elmondtam amit leírtam de alig pipáltak valamit. Meg mindenre visszakérdeztek és be is szólt az egyik nő h erre is találjon ki valami okosságot :( A gázcsrenyílásokat tényleg nem tudtam annyira de a nefronnál nem tudom mit kellett volna még elmondanom. Nagyon rossznak érzem örülök ha 30pontot kapok erre:((( Iszonyatosan elvagyok keseredve.

2013. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/159 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt húztam én is tavaly..legalábbis nagyon úgy tűnik..

"A tétel: ozmózis (fogalma, mechanizmusa(pl energetikai szempontból), biológiai jelentősége: növények gázcserenyílásainak működése, emberben szöveti nedv keletkezése, nefronban visszaszívás, tejcukorérzékenység, oka)

B tétel: szimbiózis (fogalma, 3 példa, endoszimbióta elmélet 2 bizonyítékkal, emberben hol vannak bélbaktériumok, mi a jelentőségük, meg a szöveggel kapcsolatban volt kérdés, ami a bélbaktériumokról szólt,és még hogy miért tudnak jól alkalmazkodni a baktériumok, milyen problémát jelent ez a gyógyászatban)"


gondolom ezt húztad akkor te is. Én is így voltam mint te, először megörültem, de velem nagyon kötözködősek voltak, össze is zavartak, így nincs sok jó emlékem ezzel kapcsolatban..remélem te szerencsésebb leszel vele, mint én voltam :)

2013. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/159 anonim ***** válasza:
Igen pontosan ezt a tételt húztam, és velem is ilyenek voltak, teljesen összezavartak. Annyira szomorú vagyok, 38 pontot szerettem volna összeszedni de ez már esélytelen, Tavaly Te hány pontot kaptál erre??
2013. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/159 anonim ***** válasza:
100%
Hát már nem emlékszek de huszon valamennyit..:S Pedig ennyire rossz biztos nem voltam és nem is éreztem annak. Viszont ősszel meg majdnem sírva jöttem ki, pont azt a tételt húztam amit legjobban utáltam, akkor sem voltak valami segítőkészek a vizsgáztatók sem, teljesen el voltam keseredve, majd mikor kiderült az eredmény annyira meglepődtem, negyven valahány pontot kaptam rá..:) Szóval sosem lehet tudni, ne idegeskedj előre, mert egyáltalán nem biztos hogy olyan rossz lett, mint amilyennek érzed :)
2013. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/159 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elkeseredni! Mindenki rossznak szokta érezni, akinek belekérdeznek a feleletébe! Előttem egy csomót kérdeztek a diákoktól, meg sok mindent nem is tudtak, de ahogy néztem utána alig vontak le tőlük pontot!
2013. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!