Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
 121/159 anonim ***** válasza:
Megvolt a kémia :3
2013. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/159 anonim ***** válasza:

És hogy sikerült???

Én ma voltam bioszon, bitang jó tételt húztam, olyan 45-46 pontosra sikerülhetett, ha jól számolom (ettől rosszabbra nem hiszem). Az első részben a női és férfi nemi hormonok voltak, betegségek öröklődése, X kromoszómához kötött betegségek stb, a 2. részben a dohányzás hatásai, 5 betegség felsorolása és miért a dohányzás váltja ki azokat stb. Nagyon jó volt. Kémiára csütörtökön megyek.

2013. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/159 anonim ***** válasza:
100%

Ma voltam kémián. :) Szerintem jól sikerült. :D Huh... Jó túl lenni rajta. :D Én bioszra szerdán megyek. :D


Kémiából a tételem:


A rész:

Oxigén és elemekkel alkotott vegyületei

Oxigén allotróp módosulatainak jellemzése, összehasonlítása. Peroxidok. Oxidok csoportosítása rácsszerkezet, vízoldhatóság alapján és savakkal és bázisokkal történő reakcióik.


B rész:

Aceton vagy formalin azonosítása


C rész:

A kálium és az argon első és második ionizációs energiájának összehasonlítása és a különbségek, változások magyarázata

2013. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/159 anonim ***** válasza:
Vicnix! Ehhez a káliumos argonoshoz mit kellett elmondani? Illetőleg az oxidoknál pontosan mely oxidok? Ezek nem is voltak megadva? Nekem ez így nagyon nehéznek tűnik :(
2013. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/159 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt olyan vészes, nyugi. :)


Az oxidokról semmi nem volt megadva. Igazából én példákat vettem minden megállapításomnak az alátámasztásához és nem kötöttek bele. :D

A sárga függvénytáblázatban a rácsszerkezetek pl. elég jól benne vannak, aztán csak keresni kell mindegyikhez pár példát. Pl.: hogy atomrácsos a SiO2, molekularácsos az SO2, esetlegesen alacsony EN-ú fémekkel ionrácsos is lehet stb. A vízoldhatóság meg ugye függ a rácsszerkezettől, polaritástól és ott is mindenre 1-2 példa. Ugyanígy a savakkal, bázisokkal való reakcióknál is fémoxidok és nemfémoxidok reakció savakkal, bázisokkal néhány példa reakcióval alátámasztva, egyenletek felírása stb. :)


A káliumos, argonos meg:


Először is ugye definiálni kell az ionizációs energiát, de az is benne van a függvény táblázatban. :D Utána, ha kikeresed a pontos értékeket, akkor az argon 1. ionizációs energiája jóval nagyobb, mint a káliumé.

Ennek az az oka, hogy az argon nemesgáz, ezért a vegyértékelektron szerkezete az ns2 np6-nak felel meg, ami a nemesgázszerkezet. Ez az egyik legstabilabb állapot, így a megbontásához nagyon nagy energia szükséges. Míg a kálium pedig alkálifém, 1 vegyértékelektronja van, ami miatt az alkálifémek az egyik legreakcióképesebb elemek. Ha ezt a 1 elektront leszakítjuk, akkor a kálium eléri a nemesgázszerkezetet, ami jóval stabilabb állapot, így ennek az elektronnak a leszakításához kevés energia is elég.

Viszont a kálium 2. ionizációs energiája már jelentősen magasabb az 1. ionizációs energiájánál, mivel az 1 elektron leszakításával elérte a nemesgázszerkezetet, így egy újabb elektron leszakításához jóval nagyobb energia szükséges, mivel akkor megbontanád a stabilis állapotot. :)

2013. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/159 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen köszönöm a kifejtést :) hiszed vagy sem, de van pár dolog, amit most sikerült megértenem, illetve rendbe tennem magamban. Úgyhogy nem csak azzal a gondolattal fekhetsz ma le, hogy jó kémiát produkáltál, de egy másik embernek is sokat segítettél :)
2013. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/159 anonim ***** válasza:

Vicnix én is ugyanezt a tételt húztam! :D :)

Nekem nem ment olyan jól...:(:(

2013. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/159 anonim ***** válasza:
Én már a bioszon és a kémián is túlvagyok, végre :D bioszból a légzésről kellett elmondanom kb mindent, de a sok alkérdés irányitott. a szöveg pedig az influenzáról szólt meg aztán annak apropóján a baktériumokról, virusokról volt szó. kémiából az A részben az aromás szénhidrogének jellemzése, benzol és a naftalin tul-i stbstbstb. a kisérletben el kellett döntenem NaOh-val hogy Mg vagy Al port kaptam e. a C rész gondolkodós volt, de csak Avogadro-törvényét kellett tudni használni :) összeségében nem volt vészes, remélem felhúzzák a százalékom :) fogorvosira jelentkezem, szerintetek 51 kémiával és 62 biosz irásbelivel, plusz kb jól sikerült szóbelikkel sikerülhet valamelyik? :)
2013. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/159 anonim ***** válasza:
hát, ha nem vagy túl optimista és 45 pontos szóbelikkel számolva 62 és 72 körüli lesz a dolog vége, akkor hozott pontokkal mindenképp, de megtudjuk úgyis kb 43 nap múlva...
2013. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/159 anonim ***** válasza:
kérdés: az eredményhirdetés 21én lesz, és pontban 16:oo kor, ahogy a behivólevélen irja? itt nincs hogy pl reggel 8tól d.u-ig lehet bemenni megtekinteni az eredményt és elkapni a bizonyitványt? nem sokat tudok erről
2013. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!