Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz/kémia. Ki hogy...

Emelt biosz/kémia. Ki hogy ítéli a megoldókulcs alapján?

Figyelt kérdés
Nekem idén is ugrott az orvosi, a rengeteg tanulás ellenére is...

2013. máj. 16. 10:47
 141/159 anonim ***** válasza:

Megvolt a kémia! Inkább annak örülök, hogy túl vagyok rajta, mert sajnos nem lett olyan hű de jó. Mondjuk azért rossz sem lett ,ráadásul sztem a legkönnyebb tételt kaptam, ettől biztos csak nehezebbek lettek volna.

Ott kezdődik, hogy én délre voltam kiírva, összesen ketten jelentek meg a vizsgán, mármint velem együtt. A másik srác 10-kor végzett, úgyhogy szegény tanároknak már nagyon elegük lehetett, hogy nincs mit csinálni :D

Tételem:

Ammónia molekula-és halmazszerkezete, fizikai tulajdonságok, kémiai reakciók, előállítás laboratóriumban, iparban, felhasználás.

Kísérlet: réz-szulfát oldatba vaslemez, vas-szulfát oldatba rézlemez.

Probléma: acetaldehid előállítása etanolból, acetilénből.


Hát megmondom őszintén, kicsit elbohóckodtam a dolgot :D Mondjuk alapból ilyen vagyok, mindenen mosolygok, meg úgy mentem be, hogy na toljuk le gyorsan, mert én sietek ám, meg amúgy se húzzuk egymás idejét :D A problémánál az acetilénes előállítás nem jutott eszembe, viszont kihúzták belőlem, mert mikor mondták, hogy írjam fel konstitúciós képlettel, akkor beugrott :) azért pár dolgot harapófogóval kellett kihúzni belőlem, pl ammónia komplexképző tulajdonsága. Hát nem tudom. Legalább 40 pont kéne, kétséges, hogy meg lesz e. Talán. Pedig tényleg nem volt nehéz, csak sok mindent nem jutott úgy hirtelen eszembe, hogy azt is el kéne mondani. Egyébként nagyon aranyosak voltak, segítőkészek, türelmesek :)

2013. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/159 anonim ***** válasza:
Ketten? Az kemény :D
2013. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/159 anonim ***** válasza:
Na igen :D őszintén remélem, hogy a pontszámokon is meg fog látszódni, hogy sokaknak ez az idei kémia nem jött össze!
2013. jún. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/159 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak olyanok kémián, akik el se mentek és hallottam olyat, hogy egy gimiben csak 15 pont alatti eredményeket produkáltak. Azért közép szintűn ilyen nem volt.
2013. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/159 anonim ***** válasza:
100%
Hát, idén mindennel 391. Semmire nem elég..
2013. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/159 anonim ***** válasza:
az e-felvi-re melyik kategóriába kell feltölteni az emelt szintűs papirt? érettségi tanúsitványba?
2013. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/159 anonim ***** válasza:
77%
470 :) Na kinek hogy ment?
2013. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/159 anonim ***** válasza:
77%
486 :) Azt hittem elrontottam a szóbelit
2013. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/159 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nem semmi miket összehoztatok itt. Nagyon ügyesek vagytok :) én nem tudom milyen pontjaim lesznek, csak jövő hét végén kapom kézhez a tanúsítványokat, de erős a gyanúm, hogy kb egy 100-assal kevesebb... de Ti azért büszkék lehettek magatokra .)
2013. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/159 anonim ***** válasza:
Hogy zajlik az érettségi bizonyítvány átadása? Ugye nem mindenki előtt fogják felolvasni az eredményeket?
2013. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!