Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:

Jövő hét elején vizsgázok, nagyon parázok, és rákerestem gyorsan, hogy "forgalmi vizsga tippek". Így találtam ide. Szerintem ezt a maradék pár éjszakát már ébren töltöm, aznap kora reggel 7-re megyek vezetni. Első vizsgám lesz, és hamarosan letelik nekem a két év...Borzalmas oktatóm volt ezelőtt(azóta váltottam), 30 óra után azt mondta, hogy nem hajlandó engem kiírni vizsgázni, vegyek még minimum 20-30 pótórát. Kimaradt rengeteg idő, mert elfogyott a pénzem, váltottam, és 80 ezer forintért vettem pótórákat az új oktatónál, rengetegben van már ez a jogsi, és a KRESZ, meg az elsősegély elsőre lett meg. Ha lejár a két év, és nem lesz jogsim biztos, hogy felakasztom magamat, mert akkor elúszik több, mint 300 ezer forintom. Parkolni a napokban kezdtünk el, ezerrel mondom magamban kb óránként, hogy melyik parkolást, hogy kell csinálni. Az utolsó hajrában vagyok. Még a családom, és a párom sem tudja, hogy pontosan mikor lesz a vizsgám, annyit tudnak, hogy a napokban valamikor, egyszerűen megbolondulok. Ma vezettem, és nem stresszeltem annyira(előző órán borzasztó voltam, nagyon remegett a kezem-lábam, mert leesett a hó, és eddig soha nem vezettem hóban, ráadásul parkolós órám volt, és ezelőtt soha nem parkoltam). Ja, és szemüveges vagyok, és maszkban kell majd vizsgáznom, ez plusz stressz számomra.

Örülök, hogy kiírhattam magamból ezeket, kicsit így lenyugodtam!

Egyébként nem tartom magamat totál analfabéta sofőrnek, szóval nagyon bízok abban, hogy sikerülni fog. Talán nem ez jön az írásomból, de ha nagyon béna lennék az oktatóm nem biztatna, mert egy elég kemény nőről van szó, aki 30 éve a pályán van, és simán oda mond mindent minden tanulójának(nekem is mondott az elején olyan dolgokat, amik elég kellemetlenek voltak, de igaza volt).

2021. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ne parázz rá. Tudom, hogy ez egy sząr tanács, de ez miatt buknak sokan (köztük én is anno). Próbálj ellazulni, vegyél egy fürdőt, szívj el egy gandzsát stb. Ne mondd el senkinek se, hogy mikor vizsgázol, mert ahogy nyugtatnak úgy paráztatnak be.


Nekem harmadjára sikerült (elsőnél jogosan húztak meg, másodiknál azért, mert nem fizettem, harmadiknál simán átmentem) úgyhigy tudom mib mész keresztül, mert nekem is sok pénzbe került. Hiszem, hogy te már tudsz vezetni csak a stressz az ami miatt nem sikerül.


Sok sikert Neked!

2021. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Most találtam meg a kérdést, mert tippek után keresgélek a csütörtöki forgalmi vizsgámra.

Eddig mindig tök jól ment, de az elmúlt két órán csináltunk egy-egy próbavizsgát és hibát hibára halmozok. Elég rosszul esik, próbálok koncentrálni. Ettől még ugye sikerülhet a vizsga? :(

2021. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
Sikerült a vizsga utolsó? :)
2021. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
Igen, összekaptam magam a vizsgára. :)
2021. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
100%
71-es vagyok, ugyan nem elsőre, de nekem is meglett. Elsőre egy nagyon szigorú, rossz vizsgabiztost kaptam, mindenbe belekötött(oktatómba is), és emiatt nagyon ideges voltam, remegett a lábam is, emiatt pedig le is fulladtam nem egyszer. Másodjára elnéztem az útvonalat, és ez okozta a bukást. Harmadjára halál lazàn mentem, és nagyon jó vizsgabiztost kaptam, már három hónapos múlt a jogsim. Hamarosan veszem az autót. :D Sok sikert minden ide tévedő forgalmi vizsgára készülőnek!
2021. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Holnap vizsgázok, gondoltam én is kiírom magamból a stresszt, hátha segít. :D

Az én történetem se hétköznapi az már biztos. Az első oktatóm egy nagyon bunkó, ordibálós férfi volt, minden alkalommal sírva mentem haza a vezetésből. Nem akartam oktatót váltani, mert féltem hogy az összes ilyen, ezért maradtam nála. 2019. júniusában kezdtem vezetni. Július végén egy műtéten kellett átesnem, de szeptemberben már folytathattam volna az egészet,csakhogy időközben eltört az oktatóm bokája, ami miatt novemberig tanuló kocsi közelében nem voltam (plusz covid időszak, 3 hetente egyszeri vezetés) . Már akkor gondolkodtam, hogy váltani kellene, de nem akartam leváltani az oktatót, mert biztam abban, hogy idővel jobb lesz. HOGY ÉN MEKKORA NAIV EMBER VOLTAM!

Semmit nem változott, 3 hetente adott egy időpontot. Ha nem jól csináltam valamit, ordított. Sokszor a többi tanuló előtt. :) Az 50.(!!!!) óra után meguntam, hogy csak levitte az önbizalmam, belém táplálta azt, hogy ha tanuló autót látok, akkor gyomorgörcsöm lesz és elsírom magam. Váltottam.

Az új oktatóm egy álom. Kedves, aranyos és minden rendben is van vele. Nagyon sok órámba került nála is, mire levetkőztettem a stresszt és a gyomorgörcsöt vezetés terén. Szombaton vezettem utoljára, akkor a jobbra előre parkoláson kívül (sajnos nekem azaz egy nem megy) kitűnő vezetést csináltam, azt mondta, ha vizsgán is ilyen leszek, akkor simán meglesz. Ma megyek délután még egyet vezetni, hogy így vizsga előtt kicsit rá gyakoroljak a dolgokra, utána pedig holnap 9.10-kor vizsga. :)

Tanácsként azt javaslom, ha az oktató az első pár óránál egy k*cs*gnek tűnik, VÁLTS! Nekem 50 órámba került a hülyesége, a második oktatómnál konkrétan a nulláról kellett kezdenem, mert mint kiderült, nem is úgy oktatott az előző, ahogyan kellett volna, (parkolásokat teljesen máshogy mutatta, a vizsga előtti ellenőrzést is teljesen máshogy adta elő, mint ahogyan elvárják) valamint ő közölte, 70 óra szokott lenni az átlag óraszám, ami után vizsgáznak az emberek. Én pedig naívan elhittem neki. 50 óra összege ment ki a semmiért. A jelenlegi oktatóm viszont mindent megtanított helyesen ahogy csak lehetett. :)

Mindenkinek nagyon drukkolok, aki vizsga előtt van, ha az első mégse sikerülne (én bele kalkuláltam magamba az esetleg bukást), akkor majd a következő menni fog. Én azt a tanácsot kaptam a páromtól, hogy Ne parázzak rá, mivel nem minden múlik rajtam. Fontos, hogy fejben ott legyek, de a forgalmat, a vizsgabiztos kedvét nem én irányítom. Hallottam én is sztorikat, páromat például 2 súlyos hiba ellenére se buktattak meg, a barátnőmet meg meghúzták egy olyan hibáért, ami az oktató szerint is csak egy hibavonal lett volna.

Úgyhogy hajrá fiúk és lányok, én is nagyom drukkolok magamnak, hogy sikerüljön és letudjam végre ezt az egészet. :)

2021. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim válasza:

Utolsó, végül sikerült a vizsga?


Nem tudom, hogy van-e még valaki, aki olvassa ezt a topikot. :D

Én még nem állok teljesen a vizsga kapujában, a jövő heti teljesítményemtől függ, hogy bejelentet-e az oktatóm a vizsgára. Szerencsére nagyon kedves és normális oktatóm van, családi ismerős, így tudtam, hogy nagyjából mire számíthatok vele. Szerintem ő jobban szeretné, hogy menjek már vizsgára, mint én... ×D

Már 50 óra felett vagyok, de még mindig eléggé bizonytalannak érzem magam sokszor, az oktatóm is mondta, hogy önbizalomra kellene gyúrni nálam. A szüleim kerek-perec kijelentették, hogy nem vagyok képes megszerezni a jogsit, mert ők ismernek, és tudják, milyen béna vagyok :') Még múlt héten is kérdezték, hogy miért nem hagyom inkább abba... Hát, innen szép nyerni, azt hiszem! :D Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, amikor olvastam az első néhány hozzászólásban, hogy 2500 ft volt egy óra... manapság már majdnem a háromszorosába kerül, és én még szerintem egy viszonylag olcsóbb autós iskolánál vagyok. Ha már ennyi fizum benne van, akkor szeretném megkapni azt a nyamvadt kártyát, és bízom benne, hogy ha nem is elsőre, de sikerülni fog. A valószínűségszámítás mellettem van, egyszer meg kell lennie ×D Mindenesetre, biztos hogy főzök a vizsga előtt egy kancsónyi citromfű teát, ahogy egyikőtök javasolta :D

Mindenkinek egy kalappal, aki éppen most készül a vizsgára! :D

2022. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim válasza:
100%
Én most szeptember 6-án megyek vizsgázni. Az oktatóm szólt a 28. órán, hogy a 29-30. óra próbavizsga lesz (ez volt aug. 8-án). Meg is volt, sajnos nem mentem volna át rajta, de nem keseredtem el, mondta, hogy legközelebb ( aug. 16-án) csinálunk még egy próbavizsgát, ez lesz a sorsdöntő. Délután kettőre mentem vezetni, délelőtt 11-kor írt nekem Messengeren, hogy szeptember 6-ára beírt vizsgára, mert aug. 30-ra akart, de sajnos elfogytak az időpontok. Jó, mondom akkor ezt is tudom. Szüleimen kívül senkinek nem szóltam, se barátoknak, se ismerősöknek, nem szeretek előre inni a medve bőrére. 16-án megcsináltuk a próbavizsgát, pár hibával amit figyelmetlenségből okoztam, sajnos ezen is megbukhattam volna. Az oktatóm szerint nagyon jól vezetek az óraszámomhoz képest, de a tudatalatti stressz az ami befolyásol engem. Amitől parázok az a jobbra előre merőleges parkolás és az országutas tételek, mert nekem van 2 is (nemtudom, hogy máshol mennyi van, vagy egyáltalán van-e). Igaz, elmentünk és megnéztük mind a kettőt, de nem érzem magam biztonságban, amikor azt az utasítást hallom, hogy "fordulj meg". Mondjuk még 6-ig van időm, ezt megpróbálom majd jobban kiküszöbölni. Nem vagyok egy gyakran izgulós típus, de ha izgulok akkor nagyon tudok. A jelenlegi oktatómat édesanyám ajánlotta, ő "kitaposta" az utat előttem. Ugyanúgy járt ő is, mint ahogy a kommentelők egy része, hogy egy k.cs.g oktatóval kezdett, akivel 60 óra után 2 vizsgán se jutott át. Miután oktatót váltott, érdekes elsőre átment 6 pótóra után. Megbeszéltük, hogyha én is elkezdem, akkor én is az új oktatójához kerülök. Így is lett. Aki éppen vizsga előtt áll, vagy nemsokára vizsgázik és látja ezt a kérdést, KITARTÁST! A legfontosabb, hogy próbáld kikapcsolni az agyad, hogy tényleg csak egy ismerőst viszel, hidd el, sokkal könnyebben fog menni a vezetés. Én amikor vezetek, az a 2 óra nagyon gyorsan elröppen, hohó még az az 50perc! A próbavizsgák is gyorsan elteltek, a másodikon már nem is stresszeltem, az elsőn is csak "tudat alatt". Remélem, hogy mindenki minél hamarabb sikeres vizsgát tesz, sok sikert, és balesetmentes vezetést kívánok! :)
2022. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim válasza:

3,5 óra múlva vizsgázok. Most negyedjére, és most át fogok menni. Az első három alkalommal nagyon rossz oktatóm volt, és én sem fogtam fel rendesen, hogy mit kell csinálnom. Nem jártam elég rendszeresen, voltak kihagyások, és nem éreztem azt, mint most, hogy tudnék vezetni, de elküldtek vizsgázni. A begyakorolt útvonalak mentek, nem volt sok hibám, de rengeteg szituáció volt, amit nem tudtam volna megoldani. Az első vizsgámon egy olyan helyen buktam meg, amit az oktató nem magyarázott el. Egy nagyon nehéz kereszteződés volt, de mi nem voltunk előtte arra(ha voltunk is, nagyon az elején, én nem emlékeztem rá). A következő két vizsgán sem voltam jobb, azon kívül, hogy azt a keresztezősést már ismertem. Mindkét alkalommal sokkal jobban izgultam, remegtem, és olyan hibákat vétettem, amiket előtte kb. soha. Mintha üres lett volna az agyam, és amikor gondolkozni akartam, hogy egy helyen mit kell csinálni, nem ment. A harmadik után kihagytam egy évet, már majdnem feladtam, míg végül ajánlottak egy nagyon jó oktatót egy másik városban, és rávettem magam, hogy megint megpróbáljam. Vettem 32 plusz órát nála, mindent elmagyarázott rendesen(már az elején rögtön elmondott dolgokat, amiket az előző oktatóm még kérdezés után sem. Például, hogy hogy emeljem a lábam a kuplungról. Előbb utóbb magamtól is rájöttem, de az előző oktató, ha elmondta volna, az könnyebb lett volna). Most úgy érzem, hogy tudok vezetni. Voltak próbavizsgák is oktatóval. Először izgultam, és ismét benéztem olyan dolgokat, amiket tudtam, de a következőnél már sikerült lenyugtatnom magam, és úgy vezetni, hogy ez egy sima óra. Néhány hibát vétek még, de már érzem azt, hogy egyedül is(eleinte valakivel magam mellett) megállnám a helyem az utakon, és tényleg nem vétek nagyon súlyos hibákat. Szóval hamarosan elindulok, és amikor a vizsga előtt leszek, beülök az autóba, elfordítom az agyamban azt a kart, hogy ez most csak egy vezetés, megy nekem, és 45 perc múlva, már mehetek is egy sikeres vizsgával. Igen, nem 100%, történhet valami váratlan esemény, vagy lehet, hogy nem sikerül teljesen elfordítani a kart, de tudom, hogy mindent megtettem, és még egy próbám lesz, ha nem sikerülne. Majd megírom, hogy milyen volt.

Tényleg, ha tudod, hogy megy ez neked, akkor a vizsgán se gondold túl. Ha alapból megtanultál koncentrálni, figyelni a környezetedre, a táblákra, akkor az hogy próbálsz nagyon koncentrálni, szerintem csak rontani fog. Legalábbis az én esetemben.

Sok sikert mindenkinek, ügyesek vagytok, ne adjátok fel!

2022. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!