Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 cicwarek ***** válasza:
88%

Gyakori trükk a vizsgabiztos részéről, hogy azt mondja, hogy a következő lehetőségnél forduljon jobbra. És a következő utca behajtani tilos, a kövekező lehetőség valójában a második, ott kell behajtani, nem az egyirányúnál szembe a forgalommal.


Szóval használd az eszedet és a tanultakat.


Ha megvan a jogsi, utána még pár hónapig úgy vezess, hogy egy régi motoros üljön az anyósülésen, és segítsen.

2014. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan és dinamikusan vezess, ahol lehet ott menjél gyorsan. A jobbkezes utcákra meg az egyirányúból balra kihajtásra figyelj nagyon. Tervezz előre és próbálj nyugodt maradni mert azt hihetik hogy a forgalomtól félsz.
2014. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
100%

Én februárba megyek vizsgázni, összesen 10 pótórát kellett kötelezően vegyek az 580 km miatt, emellett még egy alkalommal szeretnék menni, mert a parkolás nekem sem megy, sőőőt mi alig gyakoroltuk. Kb 3szor kellett beparkolnom összesen.

Én eleinte jártam gyakorolni egy ismerősömmel , pl ő tanította meg az y fordulatot, kb 3 perc alatt. Az okatómnak nem sikerült. Nem akarom bántani, de az ismerősöm elmagyarázta, hogy mikor h tekerjem a kormányt és miért, az oktatóm semmit sem magyarázott, csak benavigált. A vizsga 50 perces, de gondolom ebből elfog menni 10 perc legalább beszélgetéssel, stb.... én úgy tudom h 40 percet vezet a diák kb.

Nekem nagy problémám, hogy ha egyszer elszúrok valamit, akkor az oktató elkezd alázni, és ott leblokkolok, vagy inkább kezdem megutaláni az egész vezetést, és ilyenkor jön h nem veszem észre, hogy egy csoport áll a zebránál és átakar menni. Na akkor megint jön a hideg zuhany, stb.... Amiket mondtak, arra figyelni kell nagyon, hogy az első lámpás kereszteződésnél, vagy az első leehtőségnél jobbra, balra. A jobbkezes utcákra kell nagyon figyelni, én pesten vezetek, és van egy rész ahol van egy utca amit sose veszek észre h ott van annyira kicsi, olyan, mintha kocsi kiálló lenne, pedig nem. Na ott mindig benézem, hogy nem lassítok le.

Nem tudom hogy kenő pénzről volt e szó nálatok, nálunk feljött a téma...

2014. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!


3. válaszoló!


Szinte ugyanazt érzem amit te, hidegzuhany egy elrontott lépésnél, pl parkolás, későn veszem észre hogy nem jó, igaz lehet korigálni, de attól félek nekem sosem lesz jogsim mert bepánikolok egy elcseszett lépésnél, pénteken megyek, majd írok mi lett. Köszönöm a válaszokat! .))

2014. jan. 27. 19:17
 5/89 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert péntekre! Szorítok! Majd meg írod , hogy hogy sikerült? És ne parázz, bár könnyű mondani, én majd csak jövőhét kedden fogok vizsgázni, de már most izgulok!!!


(utolsó válaszoló voltam :) )

2014. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:
Mindenképpen írok! :) Neked már előre is sok sikert keddre, ha nekem esetleg nem akkor neked azért sikerüljön, ha nekem sikerül akkor pedig kötelező neked is meglennie! :D
2014. jan. 28. 14:09
 7/89 anonim válasza:
100%

Átérzem mindazt, amit leírtál illetve leírtatok.Többszöri nekifutásra sikerült a forgalmi vizsgám, mivel nagyon ideges voltam. Volt olyan, amikor túl szűk parkolóhelyet választottam.Nem szabad egyből elhamarkodottan lecsapni egy parkolóhelyre. Inkább nézz szét, azért nem buksz meg. A lényeg,hogy a vizsga ideje alatt végezd el az összes feladatot. Ha kell korrigálj inkább, szép lassan parkolj, ne hamarkodd el, ne akarj minél gyorsabban beállni.Az idő neked dolgozik.Figyelj oda,hogy ne legyél közel egyik autóhoz se, és persze a padkához se.Nekem is ez volt a vizsga legnehezebb része, a parkolás.Én átgondoltam azokat a helyzeteket,amelyek azonnali bukást eredményeznek.

Nyugodtnak kell lenned, még ha nehéz is!Sok sikert, és szerencsét kívánok!

2014. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, Én is negyedszerre mentem át,nagyon ideges voltam a vizsgákon. Figyelj oda amire kell aztán meglesz az! :)
2014. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én csütörtökön vizsgázok, és úgy parázok, hogy azt elmondani nem lehet.


Még nyár elején kezdtem az egészet, az elmélet elsőre csonk nélkül meg lett, az egészségügyi szintén, és így mentem is vezetni augusztus elején. Soha előtte nem ültem volán mögött, ezt ezért tegyük hozzá. :)


Nagyon rendes oktatóm van. Ha az elején elrontottam valamit, nem kiabált, hanem elmagyarázta hogy hogy kell megcsinálni. Persze, ha valami ordító hülyeséget csinálok, persze rám szól, de semmi baj nincs vele. Jól el tudok dumálni óra közben. Emellett tisztességes faszi, szóval kenőpénz az szóba se jött!


A negyven-valahanyadik órám táján mentem el az első vizsgámra, még Október végén. Biztos voltam a zakóban, de nem görcsöltem, gondoltam mindent bele adok és jó lesz, annak ellenére hogy éreztem, hogy nem vagyok elég jó még.

A 10. perc környékén egy elrontott párhuzamos parkoláson meg is buktam. Nincs annál rosszabb érzés, mint amikor a vizsgabiztos megszólal: ,,Akkor kérem cseréljenek helyet."

Ekkor kezdtem parázni.


Utána egy hónap kimaradt, szalagavató, tablóbál miatt. Olyan sűrűek lettek a délutánjaim, hogy lehet le se tudtuk volna normálisan vezetni a plusz órákat.

December elején kezdtem neki újra. Szerencsétlenségemre az oktató közben lecserélte a kocsit. Már megszoktam, hogy a tompítottat nem a kormány melletti karon kell bekapcsolni, hanem a műszerfalon, de a kuplunggal, még mindig vannak néha problémák. Valahogy nekem túl érzékeny.

December 19-én reggel elsőként vizsgáztam. Minden passzolt: Az nem csúsztak az utak, jól lehetett látni, késtek a vizsgabiztosok, ezért elengedték az útvonal egy részét, és még emellett a szerintem legjobb útvonalat húztam, az y-megfordulással, ami nagyon megy, és a legnagyobb parkolóval. Szóval minden meg volt kivéve én. Mindent kipróbáltam, hogy ne parázzak: Rágóztam előtte, teát ittam, gyalog mentem vizsgázni, hogy kiszellőztessem a fejem, egyszóval mindent. Beültem a kocsiba, próbáltam nyugodt lenni, de abban a pillanatban ahogy beült a vizsgabiztos, rögtön remegni kezdetem mint a nyárfalevél. Nálunk az induló pontról egy kis emelkedőn át jobbra fel kell kanyarodni egy lakott területen kívüli főútra. Úgy remegett a lában, hogy az elindulásnál le is fulladtam. A vizsgabiztos viszont nagyon rendes volt. Mondta hogy nyugodjak meg, nem buktat meg érte, és nem ír fel semmit, és ha rendben vagyok akkor menjünk. Mire beértem a városközpontba már meg is nyugodtam, kezdtem élvezni, és nem érdekelt, hogy egy vizsgabiztos ül hátul, aki történetesen a disznósajtról beszélget az oktatóval.

Minden jól ment egészen egy balra kanyarodásig, amikor leblokkoltam, és nem adtam meg az elsőbbséget egy bringásnak és belefékezett az oktató. Nem hibáztatok senkit, én rontottam el. Én hibáztam, és egyértelműen az izgulás miatt. Azon a helyen pár százszor végig mentem már, és még soha nem volt baj. Ez előtt olyan természetesen mentem át rajta, mintha csak egyenesen kéne menni. A lényegen nem változtat, megbuktam.


10 pót órát vettem, szerdán, azaz holnap még vezetek egyet, de nagyon be vagyok szarva. A történethez hozzá tartozik, hogy erre felé 10 centis hó van, és csütörtökre ónos esőt mond, amiben még egy percet nem vezettem.

Van valami ötlet, jó tanács, kívánság a számomra, hogy hogy könnyítsem meg a dolgom?


Az oktató azt mondta, mostanra a vezetési képességeim bőven elegendőek, és ő bízik bennem, hogy meg tudom csinálni.


Bocsi, hogy így leírtam a történetemet, de ha kiadom magamból akár az is segíthet, és minden választ megköszönök.


A kérdezőnek pedig azt üzenném, amit nekem is mondtak mindig, hogy csak figyelj oda, koncentrálj, és majd írd le hogy hogy ment. :)

2014. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Előző Hozzászóló!

Teljesen át tudom érerni a problémáidat, én már ugyanezen keresztülmentem, negyedszerre lett csak meg a vizsgám. Én is nagyon féltem a vizsgától, a parkolóba a bal lában centiket ugrált a kuplungon. Sajnos ezzel sokmindent nem lehet kezdeni, csak hogy próbálj meg nyugodtan a feladatra koncentrálni. Nehéz dolog de ez fejben dől el, hogy kizárd a fejedből a vizsgahelyzetet. Higyj magadban, a tudásodban, mindent úgy csinálj mintha egy sima óra lenne és akkor meglesz a jogosítványod.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

2014. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!