Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ha még olvasod a posztot... sikerült végül? :)

2016. jún. 23. 08:37
 52/89 anonim válasza:
100%
Igen sikerült még szeptemberben a második próbálkozással. :)
2016. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Hát nem tudom hogy valaki olvassa-e még ezt a posztot, de hátha van még valaki aki végső elkeseredésében olvasgatja a hasonló témákat. Fellelkesedtem hogy én is leírjam a történetemet, ha más nem is,talán ez segít!:D (2 óra múlva kezdődik a forgalmi vizsgám) Kezdetben leszögezném, hogy nagyon stresszes típus vagyok, és nevetséges, mit meg nem teszek annak érdekében hogy ez ne így legyen! (Nade erről majd később). Én is úgy jártam,mint egy elöttem nem rég válaszoló is. A legolcsóbb iskolát választottam, örültem is a fejemnek amiért az ígért 110ezerből majd megúszom az egészet. Aha,csak arról elfelejtettek tájékoztatni hogy pluszba rádtukmálnak majd még 30 órát ha nem többet.. Az első oktatóm picit idős volt, emiatt számítottam az ősrégi módszerekre, dehát ő volt a legmosolygósabb és úgy gondoltam, régebben amúgyis minden jobb volt, talán a vezetési módszerrel is ez a helyzet. Az első 10 vezetés után tudtam,hogy rossz választás volt. Az órák úgy teltek el, hogy alig magyarázott, csak utasított,mint egy ebet. 36 óra után mentem el az első vizsgámra. Amire történetesen nagyon is felkészültem, éreztem,hogy menni fog, szabadulnom kell az oktatómtól. Időben felkeltem, takarítottam (abban bízva,hogy Isten majd megsegít eddig nem gyakran látott jótettem végett:DD), átgondoltam mindent,még kresz feladatokat is csináltam. A vizsgára ingben érkeztem, a jó benyomás miatt. Az utolsó 5 percben buktam meg, amiért parkolásból kijövet nem néztem el balra. Ez tényleg nagy hiba, tekintve hogy bárki jöhetett volna.. No, nem gond, gondoltam, sokszor hallottam hogy a jobbak másodszorra mennek át. Az oktatóváltás nem maradhatott el természetesen, hiszen addigra teljesen megromlott a viszonyunk. Sírva tértem haza az óráiról,annyira húzta le az önbizalmam (Ez bukta, ezen is meg fogsz bukni). Ráadásul minden órán a legújabb közuti balesetekről is beszámolt. Köszi a nyugtatást így utólag is öreg!:DD Aztán az új oktatóm, aki nagyon jó hírnévvel büszkélkedhetett, tényleg nagyon rendes volt. Kezdetben. Mindent elmagyarázott,fiatalos trükköket mutatott. Kezdett megváltozni a vezetéshez való hozzáállásom,imsételten élveztem. Azonban heti egy alkalmat tudtam vezetni, volt hogy még annyit sem.. Kb a 15 pótórámnál felvetettem, hogy szeretnék elmenni vizsgázni, végtére is én nem előről kezdtem a tanulást. (Ekkorra má rettentően zavart,hogy a szüleimet fejik pénzzel..) Na, hangulatváltozás következett be. Onnantól kezdve új emebr fogadott. Mindenbe belekötött,olyanokba is, amibe (szerintem) nem kellett volna, állandóan kijavított, olyat is, amit addig elfogadott. Nem tudtam neki megfelelni, annak ellenére hogy előtte agyon dícsért. Hozzám nem szólt, pedig elötte minsif beszédes volt. A telefonbeszélgetéseket persze jókedvűen bonyolította,mellettem, miközben vezettem. Mondta hogy rendben,ő beír engem vizsgázni, de hogy készüljek a legrosszabbakra. Hát az agyamat kitekertem a helyéről, hogy na most aztán nekivágom. Felhívott, és beakart iktatni még HAT PLUSZ ÓRÁT. Egybe mentem bele, mert akkorra már amúgyis elfogyott a keret.. Nem tetszett neki, és a vizsga elötti órán meg is mondta,hogy ebből bukta lesz. Persze így is lett. Erre a vizsgára is felkészültem ám!:D Reggel felkeltem, mondom, na akkor ma leszek amolyan laza figura. A kedvenc reggelimet készítettem el, maxra tekertem a hangerőt és táncra perdültem, relaxáltam (olvastam), majd egy pólót felkapva megindultam. Persze a leghírhedtebb vizsgabiztossal találtam szembe magam. Nem lepett meg, mégis alább vett a lendületem. Az oktatóm utalt rá,hogy el tudja intézni,hogy őt kapjam, szóval fel voltam rá készülve. Legalábbis, azt hittem.. amíg be nem ültünk hármasban, és el nem kezdett remegni a lábikóm. Mindent benéztem, az én hibám volt teljesen a bukás. Rettentően stresszeltem,lehullott a laza leányzó álarcom. Az oktatóm pedig nagyokat sóhajtott mindenegyes hibánál, amolyan jelzésszerűen, ha esetleg a vb nem vette volna észre. Ez csak tovább húzott. Szóval kb 20 perc után beletörődtem, hogy '3 a magyar igazság'. El is rontottam az első parkolást, de a vb hagyott végigvezetni,csak hogy szórakozzon egy jót az addig soha nem látott vezetési stíluson. Utólag visszagondolva, tényleg röhejes volt az egész.. És hát, itt ülök most, várva a végítéletet, a történetemet mesélve, plusz hat órával bővelkedve. Ma nem vagyok a kis szorgos, se nem a nagyon laza leányzó. Csak vagyok. Én. Csupán annyi a változás, hogy nem mondtam el senkinek, még a szüleimnek sem hogy ma megyek. Lesz ami lesz, ha nem jön össze, várok, ismételten oktatót váltok, még azis meglehet hogy iskolát, és a fizetésemből majd jöhet a negyedik. DE! Ne is gondoljunk ilyesmire, ezúttal nem leszek magabiztos, de tekintve,hogy megint csak keddre, ugyanarra az időpontra szervezte az oktatóm a vizsgát, mint ezelőtt, megkocsikáztathatom a hírhedt vb-t másodszorra is.:D Jippiáé!! Nem tudok mást tenni,mint sok szeretettel fogadni,és a végén győzelemittasan távozni. Fel a fejjel, mindenkinek!!! Már csak azért is,mert nekem már nem lesz erre lehetőségemha esetleg megbukok és a szüleim tuttára jut (márha értitek mire célzok..:DD)

HAJRÁ! És ne engedd, hogy az oktatód,vagy bárki elbizonytalanítson, vagy azt mondja 'ez még nem elég jó'. Úgy érzed képes vagy rá? Naná! Hát akkor? Kell ennél tőbb?:) Persze hogy nem. Csapj bele és csináld végig azt a rohadt 40 percet! Mert igenis,képes vagy rá és ezt te is nagyon jól udod!:)

2016. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 zsazsa8912 válasza:
100%

Sziasztok!!

Igen...van aki olvassa,mert az utosló "hajrában" nem tudja h h kezdjen neki a holnapi forgalmivizsgájának.....

Én ahogy elkezdtem olvasni az egészet az elejétől, már attól ideges lettem..de látom legalább h nem csak én vagyok így ezzel. ;)

Nekem eddig csupa pozitív "minden"...mármint az oktatómmal kapcsolatban :)

Aranyos, kedves idős férfi. Türelmes, nagyon jól (józan paraszti ésszel) magyaráz mindent, hogy azt még a legszőkébbek is felfogják sztem xDD

EÜ elsőre ment, KRESZ 3.alkalommal..előző 2nél 1-1pont híján.

Én 32órát vezettem le, ahogy féltem először a parkolástól, most talán az jobban megy mint a forgalom....nármint minden jó ott is...csak az a ki..tt index...na azt mindig elfelejtem...a legegyszerűbb dolgot.

De holnap igyekszem nem "beleugrani" a feladatokba, hanem előtte átgondolni h mit -hogy és akkor nem marad el semmi!! :)

Kicsi az esélye...de nagyon remélem h elsőre sikerül. A kokeganőmön és az oktatómon kívül senki nem tudja h megyek vizsgázni. /ez a KRESZ-nél bejött, remélem most is/

Így nincs aki szirítson nekem, remélem holnal reggelig ( 7:30kor vizsgázok) lesz aki olvassa és egy picit szorít nekem h sikerüljön.

Az előző kommentelőt kérdezném, hogy sikerült e neked?? Remélem igen!! :)

Sok sikert mindenkinek aki hasonló cipőben jár!!! Egy kalappal!!! ;)

By.: Zsani

2016. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:
Na meséljetek! Sikerült? :) :)
2016. júl. 25. 20:13
 56/89 anonim válasza:
100%

Én jövőhét kedden (2016.09.04) megyek vizsgázni, már most tökre parázok...


A vezetés nekem eddig mindig úgy volt, hogy szerdán és csütörtökön 2-2 óra. 50 órába fáj az egész, de nem bánom, csak legyen meg elsőre.


Sajnos még most is vétek apróbb hibákat... hihetetlen :(

tegnap már izgultam, és a kötelező csekkolásokon pl annyira rezeltem, hogy behúzott kézifékkel indultam el. eddig ilyet egyszer se csináltam.. :D


Az a baj, hogy eddig mindig a szerda ment jobban, és csütörtökön "bénázgattam", de most tegnap is gyalázat voltam.


Az oktatóm pedig tök jó fej, de mégis valami miatt mindig történik valami ami miatt bénázok...

Hát remélem azóta sikerült itt mindenkinek, hajrá :)

2016. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, olvassa-e még bárki, holnap reggel vizsgázok, rákerestem így az utolsó órám előtt hogy "forgalmi vizsga tanácsok" :D Hát, nekem szerencsére nagyon jó fej az oktatóm, elmagyarázza, mit miért kell csinálni, ha még mindig akadékoskodok, akkor megcsináltatja velem rosszul a gyakorlatot, hogy lássam, miért rossz, stb. Órák alatt beszélget velem, hogy ne tojjak be attól, ha nincs tökéletes síri csend az autóban.

A parkolástól nagyon félek, meg attól, hogy benézek valami apróságot (pl egyirányú utcából balra kanyarodás, stb), mással szerintem nem lesz gond, de az összes ismerősöm ilyesmik miatt bukott, meg nekem is ezek a gyengéim.

Meg még az autópályás útvonaltól félek, az oktatóautóban rendesen halálfélelmem van 70 fölött, pedig soha nem féltem még kocsiban 160 körül se, de nem bízok a kis papírtigris suzukiban, ráadásul irritál, hogy 80-ról 130-ra olyan 10 perc alatt gyorsul fel :D

Holnap én kezdek, meglátjuk, mi lesz.

2016. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! ;)
2016. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
100%
Átmentem, 4 hibaponttal, kicsit lassabban mentem, mint kellett volna néha (parkolóban, kanyarba, rossz minőségű úton), meg egyszer bementem balra, mikor jobbra kellett volna a kereszteződésben :D
2016. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 merhabal ***** válasza:
100%
Negyedikén vizsgázok én is. Tele a gatya, de azért küzdeni fogok becsülettel. A parkolások jól mennek, de mégis attól parázok, mert azt elég látványosan el lehet rontani. A helyismeret nagyjából megvan, szóval a jobbkezes utcák szerintem (igazából remélem) nem fognak ki rajtam.
2016. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!