Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
95%

Nekem harmadjára lett meg. Elsőnél több hibát is vétettem. Egyirányú utcából kellett balra kanyarodnom, de én jobb oldalról kanyarodtam. Elengedtem két autót is pedig nekem volt elsőbbségem és pont ekkor betalált egy kerékpáros is. Erre lefulladt az autó is. Ez a 40. percnél volt.

A másodiknál 2 percet vezettem, az oktatóm se érti, hogy miért buktam meg. Egyszerűen csak megbuktatott.

A harmadik sima volt. Lassan mentem, tükröket akkor is használtam mikor nem volt rá szükség stb.


De ne csüggedj! Bátyám egyik haverja 18-szor bukott meg (:

2014. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:
Holnap vizsgázom.. bár sanszos hogy megfogok bukni, így hogy kimaradt 1 hónap.. de holnap reggel előtte megyek 45 percet még gyakorolni, aztán meglátjuk :)
2014. febr. 26. 16:22
 33/89 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha így állsz hozzá,hogy meg fogsz bukni akkor meg is fogsz. Úgy menj oda,hogy magabiztos vagy és bízol magadban! Abba az 50 percbe pedig szedd össze magad a lehető legjobban és figyelj. Menni fog az :)

Sok sikert!

2014. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 A kérdező kommentje:
40. percben buktam, mert átmentem egy körforgalomban a sárgán, mert annyira közel voltam ha megállok a mögöttem lévő belénk jön.. vizsgabiztos szerint meglehetett volna, ezért megrántott, de nem csüggedek, 2.ra tuti lesz :) Minden ment, ha ezt nem cseszem el, mondta hogy megadta volna... :)
2014. febr. 27. 21:39
 35/89 anonim ***** válasza:
87%
Mikor mész legközelebb??? Nekem is 2-jára lett meg. De akkor már úgy mentem oda hogy ennek meg kell lennie, mert nem bírom tovább nézni az oktatóm fejét, és képes vagyok arra hogy vezessek a forgalomban. Igaz, még a második alkalommal is izgultam, de 2 hiba ponttal meglett, az is a parkolásnál volt , nem sikerült annyira jól az előre és hátra menetben parkolást. De a járda mellé pedig nagyon szépen sikerült, pedig attól féltem a legjobban. De hozzá teszem egy nagyon aranyos vizsga biztosom volt. És 2szer lefulladtam, az első fogalmam sincs h sikerült, a második pedig megálláskor. Megálltam de nem raktam vissza üresbe a váltót és lefulladtam. az volt a szerencsém h nyomtam a féket közben, így még én is alig vettem észre h mi van. :) nyugi, csak bízz magadban!!! :) irj majd h hogy sikerült :)
2014. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 A kérdező kommentje:
Március 10.-én megyek legközelebb :) Írok mindenképpen :)
2014. márc. 3. 19:04
 37/89 anonim ***** válasza:
100%

/írtam már régebben is, volt két bukásom és egyszer csúszott a vizsga a kocsi papírjai miatt. /


Azóta két hete volt mégegy bukásom. Magabiztisan,mentem neki, és a végén elrontottam, mert kifordultam egy záróvonalra. Ez van.

Fél háromkor kezdem ma a vizsgát. Szurkoljatok. :D



Ha nem lesz meg akkor itt a vége, nincs keret több vizsgára. Lassan kocsit vehetnék abból amennyit fizettem az első vizsgám óta.

2014. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
37-es szorítok neked! Nekem negyedjére lett,de a lényeg ,hogy meglett. Hajrá !! :D
2014. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
100%
Hibapont nélkül megvan. :D Drukkolok a többiekenek is. Negyedjére épp ideje volt. :D
2014. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
100%

Még valami a vizsgázóknak.


Abszolút nem hiszek a meséknek. Se a nyugtató teákban és pirulákban, szerintem hülyeség. Éppen ezért kizárható a tiszta placebo hatás.


Mindig magamat buktattam meg vizsgán azzal, hogy stresszeztem, és ettől nem tudtam koncentrálni, és elszúrtam valamit, vagy remegett a lábam a kuplungon.

Tegnap az oktatóm javasolta, hogy szerezzek citromfű teát, mert az természetes stressz oldó hatással bír, és nem álmosít. Nem igazán hittem benne, de ma vizsga előtt fél órával találtam itthon és ebéd előtt megittam 1 bögrével, aztán egy másikkal, mert egyébként nagyon bejön a citromos ízvilág. (ízlések és pofonok)


Komolyan, ezt a cuccot csak ajánlani tudom. Izgultam vizsga előtt, de mintha nem lett volna olyan drasztikus hatása. Nem ment a pulzusom az egekbe, nem remegett a lábam, semmi.


És ezt abszolút nem reklám célzattal írom, csak jó tanács, nekem komolyan bejött. Persze nem ettől fog levizsgázni senki, de akinek a stresszel van problémája annak szerintem egy próbát simán megér. :d


Sok sikert mindenkinek!

2014. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!