Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:
2.-jára is bukta, ugyanazt a vizsgabiztost kaptam, jobbra hátra tolatást csináltam, 1-et javítottam próbáltam tovább tolatni erre belenyomott a fékbe az oktatóm hogy túl közel voltunk, hozzáteszem 1 ideg voltam abban a 25 percben is, amikor megláttam hogy ugyanazt az embert kaptam aki a sárga lámpán megbuktatott, kilátástalannak látom az egészet, ami tuti hogy oktatót váltok, mert már legutoljára is zsebbe kellett fizetnem, mert nincs helye így nem tudok menni vezetni, nevetséges amúgy, mivel több mint 50 ezer forint van a pótóráimban, megy is a vezetés, de a vizsgadrukk elviszi az egészet, legalábbis mindig ezt mondja az oktatóm.. kezdek lemondani róla pedig még 20 éves sem vagyok..
2014. márc. 10. 20:19
 42/89 anonim ***** válasza:
Ha már eddig eljutottál ne add fel! Én is harmadjára mentem át, velem is köcsög volt a vizsgabiztos, és nekem is ráment a gatyám erre, de hidd el jól fogsz járni, ha meglesz a jogsid! Drukkolok, hogy harmadjára sikerüljön és ne csüggedj! :)
2014. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Én holnap reggel 7:40kor kezdem a vizsgát. Ha még olvassátok, szorítsatok! Az egyetlen motivációm, hogy több pótórára nincs keretem és persze hogy magam mögött hagyjam az immár 2. oktatómat. Az elsőt miattam rúgták ki és megmondta, hogy az életben nem lesz jogsim ha egy módja van rá. A mostani oktatóm meg túlparáztat mindenen... folyton belenyúlkál a kormányba, nem időben szól és akkor már persze, hogy hirtelen kell fékezni ("itt forduljon"), parkolásnál folyamatosan navigál. Gyakorlatilag egy pillanatnyi önállóságom nincs. Félórákat várok rá a megbeszélt helyen, de az én időm persze nem érdekli, az a fontos, hogy várjam meg míg megebédel a családjával, a lányát vagy az éppen aktuális fűalatti nőcskéjét hurcoljam A-ból B-be...

Tegnap beült mögém párom (persze az oktató húzta a száját mert a lányát kellett vinnem edzésre), szerinte jól megy, csak figyeljek oda a látványos forgolódásra és minden tök logikátlan egyéb szabályra (a tök pucér kihalt utcán vasárnap délben nézzek balra, nehogy jöjjön valami a forgalomtól elzárt részen... ne tükörből tolassak, inkább vakon mert nem látok ki hátul, de az a szabályos... figyeljek a folyamatosan kikattanó irányjelzőre vagy tartsam az ujjammal...). A KRESZ-em 3.adjára lett meg, az első kettő 64ponttal, mindkétszer ugyan azon a kérdésen hasaltam el (le kell-e takarítani a traktor kerekét ha ráhajt a főútra? első vizsgámon helytelen volt az igen, másodikon a nem), harmadjára maxponttal átmentem. Az eü megvolt elsőre. A vezetéssel lassan 1 éve szenvedek, 10 zsebbe fizetett pótórán vagyok túl és mivel az előző oktatóm elkeverte az első befizetésről a nyilatkozatot és semmit nem írt a kartonomra, ott is buktam 25000-et.

Már tudnék autót venni abból, amibe eddig a jogsim lenne. Nagyon félek, hogy holnap megbukok, mert ugyan a kis kártya kéne, nem tudok többet költeni rá, egyszerűen nem engedi a fizetésem és az időből is ki fogok lassan futni.

Szorítsatok nagyon!

2014. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 A kérdező kommentje:
Nem tudom idenéz-e még valaki, de remélem kedves előző sikered volt! Mert nekem igen! :) 4 hibaponttal sikerült! .) A kulcs az oktató váltás volt, 2 sikertelen után váltottam, és láss csodát 3.ra sikerült :)
2014. ápr. 16. 20:57
 45/89 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! :)
2014. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim válasza:
82%

Gratulálok! Nekem nem sikerült... Én oktatót kb 2 hónap után váltottam, amikor is sikerült kínszenvedve levezetnem 5-7 órát, ami alatt soha még csak a kartonommal sem találkoztam. És az oktató (az elvileg 2x 50, gyakorlatilag kb 70perces) óráim alatt folyamatosan telefonált és nem figyelt rám, nem mondott semmit, viszont ha valamit elrontottam befékezett és megállt az út közepén ordítozni velem. Váltottam. Eleinte nagyon kedvesnek, aranyosnak tűnt az új oktatóm, pontos volt, kedvesen magyarázott, mindent megmutatott és dicsérte ha valamit jól csináltam. Menet közben kiderült, hogy az előző oktatóm a kartonba úgy vezette (az aláírásom nélkül) az órákat, hogy jócskán túl vagyok a 10en... Hosszú huzavona után végül, mivel nem hasonlított az aláírásom a kartonon levőhöz, abban egyeztünk az új oktatóval, hogy azt a 10órát buktam, ennyit tud segíteni, hogy a következő 20at fizessem be, annyit fogunk vezetni. Még így is jobb volt, mintha csak 15 maradt volna...na mindegy.

Egészen addig nagyon aranyos volt a mostani oktatóm, míg el nem értünk a 30. órához és mondtam neki, hogy vizsgáznék. Onnantól kezdve mintha kicserélték volna. Kérdezte, hogy mégis mire fel akarok én vizsgázni, mikor még a vizsgafeladatokat sem gyakoroltuk és egyébként is, korábban kellett volna szólni, mert akkor úgy igazította volna az órákat. Nekem már ez fura volt, mert végülis miért vezetget az ember óránként 2500Ft-ért, ha nem azért, hogy levizsgázzon... Teltek múltak a hetek és végül fehívott, hogy mivel nem vizsgáztam a 30.órámon, van 6 kötelező plusz óra, meg arra a hétfői napra szerzett vizsgaidőpontot, úgyhogy jólenne, ha végre mennék vezetni. Addig sem rajtam múlt, mert 1 hónapot nyilván nem hagytam volna ki önként és dalolva... Elkezdtük venni a pótórákat, amiket már persze neki fizettem. Természetesen nem kaptam róla papírt...meg se nézte a pénzt, csak elrakta.

Ezeken az órákon bunkó volt, félórákat késett, smsezett, a családját meg az éppen aktuális barátnőjét fuvarozgattam, meg persze őt kajálni, ami az én időmből ment és fel volt háborodva, ha mennem kellett időre valahova és szóltam neki. Ezek az órák úgy teltek, hogy mindig siettünk valahova...vagy a lányáért, vagy akárkiért... parkolásnál türelmetlenkedett, hogy elkésik, belepiszkált a kormányba, ő nyomkodta a pedálokat, mert "siessünk már". Ha szóltam neki, hogy nehogymár én fizessek, hogy taxisat játszok, semmit nem reagált, még több pluszóra lett az egészből. Végül 10 órával "megúsztam" a kötelező 6on felül.

A vizsga napján már 7kor itt volt értem, viszont ült mögötte egy srác. Mikor beszálltam, megkérdezte, hogy nem adom-e át a vizsgahelyemet. Mondtam, hogy nem. Erre az volt a válasz, hogy akkor menjek haza és tegyek oda legalább 15000et ha nem akarok megbukni. Mondtam, hogy én nem fogok lefizetni senkit. Végül nagynehezen kiraktuk a srácot otthon,aki végig dühöngött.

A vizsgabiztos 10percet késett, 10percet beszélgetett az oktatómmal, ami alatt én a kocsiban ültem. Már a személyimen elkezdődött a huzavona (más színű a hajam, azon sötét). Kért a vb útlevelet, mert a személyi nem volt neki elég. Nem vittem. Fejből kellett mondanom a személyim számát, hogy végre mehessünk. Ellenőríztem amit kellett, elindultunk. Egy olyan útvonalon, ahol még sosem jártam...tele egyirányú utcákkal meg jobbkézszabályokkal. És nem az oktató, hanem a vb motyogta az útvonalat...hátulról...halkan... 20 percig keringtem egy gimnázium és egy általános iskola közötti bérháztengerben parkoló után kutatva reggel 8kor... végül azon buktam meg, hogy az egyirányú utcában mind2 oldalon parkoltak és a parkoló autók közül kijött egy biciklis és hirtelen fékeztem. Az értékelő lapra az került, hogy veszélyhelyzetet okoztam és megsértettem a kresz szabályait. A mai napig nem tudom, mit kellett volna csinálnom, és akárkit kérdezek, mindenki ugyan így tett volna. Én megbuktam...

Jövőhét csütörtökön vizsgázok újra, már most megy a huzavona... tegnap leordítottam az oktatót, hogy akkor mostmár vizsgaüzemmódban vezetnék, ha pedig nem, akkor besétálok az illetékes szervhez egy hangfelvétellel arról, hogy kenőpénzt akar kisajtolni a vizsgára. Azóta nem vezettem. Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége, de már tejesen lemondtam a jogsiról. Ha ez nem sikerül, kimerül rá a keretem és ott vége a dalnak...

Egy jótanácsot azért adnék mindenkinek: SOHA NE MENJETEK OLYAN AUTÓSISKOLÁHOZ, AKI HIRDETI MAGÁT! NE MENJETEK A LEGNAGYOBB, LEGOLCSÓBB HELYRE, MERT LEHÚZNAK! OLYAN HELYRE MENJETEK VEZETNI, AHONNAN LEGALÁBB 10 EMBER UGYANOLYAN VÉLEMÉNNYEL JÖN KI ÉS LEHETŐLEG KICSI. Sajnos más esetben úgy jártok, mint én, és fizethetitek a tervezett ár majdnem dupláját, miközben azt nézitek, hogy valami savanyú k.csög mikor kap melletted dührohamot vagy félórákat-órákat várhatsz valahol a városban mert ő éppen vagy elfelejti, vagy valami fontosabb dolga van...

2014. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 A kérdező kommentje:
Jézusom... az óra lehúzás az én első oktatómnál is nagy sláger volt... mézes mázas hangon magyarázott, és 30 perceket késett, undorító egy alak volt vizsgákon, mintha nem is ismernénk egymást, a mostani full lazára vette próbált segíteni amiben csak tudott.. nagyon sok múlik az oktatón! Ne add fel, menni fog az! Törvényszerű hogy sikerüjön, én ezt mondogattam magamnak :D :D
2014. ápr. 17. 18:36
 48/89 anonim válasza:
100%

Törvényszerű lenne, mert akárhányszor mondjuk hazahozom a saját autót, mindenki el van ájulva, hogy olyan, mintha évek óta vezetnék, tök lazán megy minden (simán beállok a szűk kapubeállón, megfordulok a kapu előtt y-nal)...

Mondjuk már tudom, hogy én csesztem el, eleve az autósiskola kiválasztásánál...108ezerért senki nem kap jogsit...

Egy dolog biztos... ha megkapom azt a szemét kis rózsaszín kártyát, bekeretezem és kirakom a falra...

2014. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok elájulva az oktatómtól, de ezeket a horrortörténeteket olvasva kezdek rájönni, hogy azért szerencsém volt vele :)
2015. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim válasza:
100%

Nyáron kezdtem a vezetést egy olyan oktatónál akinél több családtag/rokon is volt. Hallottam róla, hogy hangos beszédű, na de azt nem gondoltam, hogy annyira.

Mindenért lecseszett, veszekedett, beszólt.. összesen 3 alkalmat bírtam ki nála. Mind a 3 alkalommal sírtam és teljesen összeszakadva jöttem haza. Aztán oktatót váltottam. Sokkal jobb fej, türelmes, ha valamit elrontok, akkor nem veszekszik, hanem elmondja mit hogyan kellett volna.

Kreszem, eü-m elsőre meglett. Viszont a héten volt a forgalmim, de az nem sikerült. Alapvetően nekem az a legnagyobb problémám, hogy sokszor lefulladok. Olyan vb-t kaptam, akinek elég jó híre volt. Valamennyire örültem is, és párszor lefulladtam, parkolásnál is túl nagy helyet választottam először, sávváltáskor is lassú voltam, megszólta de nem buktatott.(Hacsak nem a végén akart) Viszont lámpánál, lejtős részen lefulladtam elinduláskor és visszagurultam. Ezt már nem nézte el.

Sajnálom a dolgot, ugyanis másik városban tanulok mint ahol vezetek így fogalmam sincs, hogy hogy tudom majd megoldani, mert nem akarom hogy az egész hétvégémet vezetéssel töltsem, amikor itthon lehetnék. Reméltem, a nyáron sikerül megcsinálnom. Elég csalódott vagyok.

2015. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!