Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hét múlva forgalmi vizsga,...

1 hét múlva forgalmi vizsga, tippek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálom a jogosítványt, sajnos egy műtét miatt kikellett hagynom 4 hónapot, miután levezettem 20 órát.. jelenleg 8 pótórát vettem, és még 4-et szeretnék a vizsga előtt. Ami nem nagyon megy az a parkolás, bepánikolok ha 1 helyet elszalasztok, valamint az első 40-50 percet élvezem a vezetésben, de a további 40-et ( ugye másfél órás egy alkalom) már stresszelem, hogy ne szúrjak el semmit. Ha jól tudom a vizsga 50 perces. Adnátok tippeket, mit érdemes vizsga előtt csinálni, illetve vizsgán mire figyeltetek ti a legjobban, és azon kívül hogy jártatok órákra, vezetést gyakoroltatok-e otthon, saját autóval? Elég hosszúra sikerült, de minden értelmes választ nagyon szívesen fogadnék! Előre is köszönöm! :)

2014. jan. 22. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
100%

Én ma volta vezetni (nekem lesz jövőhét kedden a vizsgám). Pesten vezetek, és hát elég nagy hó van, nem takarítják az utakat, már karambolt is láttunk az utakon, nem mondom, kicsit megrémisztet. Viszont ma azt mondta nekem az oktató és egy másik is akivel találkoztunk az irodánál, hogy imádkozzak, hogy szakadó hóesésbe vizsgázzak. Fura volt, mert tényleg nagyon csúszott az út, a kormányt olyan könnyedén tekertem ah még soha. Figyelni kellett h időbe fékezzek, de egyszer sem volt bennem feszkó h melyik autó jön bele a fenekünkbe és próbál megelőzni. Szóval mindenki lassan ment, (1-2 kivétellel) nem előzgettek, nem voltak türelmetlenek. Esküszöm jobban ment ez a vezetés mint száraz úton, ráadásul csizmába vezettem, aminek tök vastag a talpa.....na olyat soha többet nem veszek fel amíg tanulok. Egyáltalán nem éreztem a gáz pedált, a kuplungot sem :(

szóval szerintem csak örüljünk h ha hóesésbe kell vezetni, mert így több időnk van körbe nézni, lehet lassan menni, sőőt kötelező lassan menni. Fogalmam sincs h mennyire lehet izgulni egy vizsgán, és lehet mondani h ne izgulj, úgyis fogsz. Csak mondogasd magadban a vizsga előtti nap folyamatosan, hogy ez úgyis meg lesz, menni fog, és röhögve megcsinálod még ha izgulsz is. És akkor sikerülni fog!!!! :) :) Megírod majd hogy miylen élmény volt? Na meg h sikerült max ponttal :) :)

2014. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 A kérdező kommentje:

Kedves 9. válaszoló!


Na hogy sikerült? Bár bolond kérdés, biztosan megvan! :) Mindenkinek nagyon köszönöm a szurkolást, ma voltam utoljára vezetni, a merőleges parkolások fordulok úgy érzem mennek, vezetés szintén, a párhuzamossal szenvedek, tudni kell hogy már 2 napja nem alszom, egy ideg vagyok, és az éjjelt konkrétan végig hánytam az idegességtől, nagyon szenvedek a vizsgadrukktól, minden vizsga előtt, az oktatóm szerint ha megnyugszom minden menni fog, csak a stressz rontja a teljesítményem... :(

2014. jan. 29. 13:40
 13/89 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, nekem az oktatóm mondta hogy a stressz 30%-ot levesz a teljesítményből, tehát a vizsgán 130%-ot kellene teljesíteni. Ha ez még az első vizsgád akkor ne aggódj, csak csinálj mindent úgy ahogy órákon :)
2014. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%

(Én vagyok a nagyon hosszú hozzászólással)


Sziasztok!

Nekem is meg volt ma az utolsó vezetésem. Két órát vezettünk, minden jól ment az utolsó negyed óráig, amikor már hazafelé mentem, és nem adtam meg egy elsőbbséget. Egyébként valós vizsgaútvonalat csináltunk végig, és mire hibáztam, már régen vége volt az útvonalnak, és csak a kritikusabb helyekre mentünk vissza.

Jó dolog a hóban parkolás, főleg 90 fokban, mert nem számítanak a vonalak, és akkora helyre is beállhatsz ahova beférne három haverod, és maradna hely a csajoknak is. :P Akkor viszont nehezebb a történet amikor egy kisvárosban laksz -mint én- és egy hely van a városban ahol párhuzamos parkolást lehet csinálni, és ott is a hó rá van tolva a helyekre, és valami cefet nehéz egy lepkefing-gyenge Szuzukival lefulladás nélkül jól beállni. Szóval azon még korrigálnom kellett, de más baj nem volt.


Holnap reggel kilenckor én kezdek. Megfogadom a tanácsotokat, és bele adok mindent, azt majd meglátjuk mi lesz.


Ha végeztem leírom az eredményt. :) Mindent bele!

2014. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én fél éve ültem be nagy duzzogva az első KRESZ-órámra, mivel nem akartam jogsit életem első 25 évében, és most sem nagyon.... Azóta megkedveltem a dolgot, főleg a KRESZ- és az elsősegély-vizsga után, mivel azok "csont nélkül" sikerültek, DE...

Holnap forgalmi, és én napok óta gyomorgörccsel ülök volán mögé. A teljesítményem hullámzó, jobb pillanataimban elhiszem, hogy menni fog, de gyakrabban vagyok pesszimista.

Körbekérdeztem mindenkit, szóval a tippek kis csokorba szedve:

- ha még van pár órád vizsga előtt, beszélj az oktatóddal, hogy menjetek pár kört "vizsga üzemmódban", tehát ő csak navigáljon. Ezzel elméletileg szokod az önállóságot.

- ismét oktatóval megbeszélendő: kérd meg, hogy az egyik órádra beülhessen melléd a pasid/csajod, vagy valamelyik szülő, vagy egy haverod. Így elméletileg nem fog feszélyezni az sem, ha valaki a hátad mögött ül.

- vizsgára kipihenten, tiszta fejjel menj. Egy elegánsabb ruha jó benyomást kelt, persze nem kell szmoking vagy nagyestélyi. Tiszteld meg a vizsgáztatót annyival, hogy a legjobb formádban jelensz meg előtte.

- a legnehezebb - a kisugárzásod. Tűnj udvariasnak, de nem alázatosnak, önbizalommal telinek, de ne legyél se túl öntudatos, se gőgös. Ha valami csoda folytán totál nyugodtan mész oda (ilyen ember szerintem a földön nincs), próbálj meg kissé idegesnek tűnni - a kisebb hibáidat esetleg betudják a stressznek.

- amint indultok, gondolj arra, hogy ez csak egy normális óra, ahol a tanárod előtt nem akarsz beégni. Ha végig az zakatol a fejedben, hogy el ne szúrd valahol, nem tudsz a forgalomra koncentrálni.

- ha a vizsga során ismeretlen terepre kerülsz, nagyon figyelj a környezetre, és a többi közlekedőre. Kisebb utakon az út menti parkoló autók mellett az oldaltávolságra. Nálunk az egyik vizsgaútvonal pont ilyen gonoszdi - ha van egy szembejövő autó, meg kell állnom, mert csak úgy férnénk el egymás mellett, ha nem tartom be az ajtónyitásnyi távolságot.

- parkolásnál ha bizonytalan vagy, hogy tényleg jól álltál be, inkább javíts. Nem ciki, és nem fognak mazsolának titulálni fejben, mert tudják, hogy az vagy.

- a dinamikus vezetés nem egyenlő a meggondolatlannal, szóval ne parázz, ha egy helyi vagány úgy zúg el melletted, hogy majdnem letol az útról. Ne vedd fel a tempóját.

- a tükröket egyenes szakaszon is használd, főleg a párhuzamos közlekedésre alkalmas szakaszokon. Ha tudod, hogy ki vagy mi kerülhet a közeledbe, nem lepődsz meg annyira.

- ha az oldalsó tükrökbe pillantasz, kicsit fordítsd arra a fejed is. Így a vizsgáztató is látja, hogy ellenőrizted. Főleg a bal oldali tükörre érvényes!

- ismert útvonalakon is figyelj a táblákra, ismeretlenen meg fokozottan. Az előjelző táblák baromi sokat segítenek a sávválasztásban.

És persze a legaktuálisabb - a hó. Lassabban, megfontoltabban. Parkolásnál tök jó, mert nem látszanak a vonalak, de a hó alá feltolt jégtömbök miatt a párhuzamos parkolásnál szívás. Mivel egy jégbuckáról lecsúszva az autó 10 cm-t is kitérhet nem várt irányba, ne menj túl közel semmihez, és tényleg lassan csináld.

És persze sok sikert. :)

2014. jan. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én vizsgáztam ma reggel és az történt amire nem számítottam.


Magabiztos voltam, megnyugodtam, jól is ment a vezetés az induló pont felé, az utak is jól le voltak fagyva, így nem kellett gyorsan menni, szóval megint majdnem minden klappolt.


Egy morcos fejű vizsgabiztos lépett a kocsihoz, meg voltak a szokásos körök, aláírás meg minden. Utána átnézte az autó papírjait, és belekötött valamibe. /Hülye vagyok az ilyesmihez, nem tudom mibe./ Az oktató elmondása szerint tízből kilenc és fél vizsgabiztos el enged ezzel. Nekem azonban sikerült ezt az egy félembert megkapnom, aki megtagadta a vizsgát, még az előtt, hogy elkezdődött volna. Ha minden igaz ez nem számít bukásnak, de a lényegen nem változtat: Még mindig nincs meg a forgalmi vizsgám.


Gyűjthetem újra a vizsga díjat, és találkozunk 20-án.

2014. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim válasza:
100%

Kedves utolsó hozzászóló!


Sajnálom, ami veled történt ma, de miért te fizeted ki a vizsgadíjat? Semmi közöd nincs az autó állapotához és ahhoz, hogy nem vizsgázhattál.


Tegnap este találtam meg ezt a kérdést végső elkeseredésemben, mert eléggé ideges voltam, hiszen én is ma vizsgáztam.

Az oktatóm késett, mert az előző vizsgáján összetört a kocsi. Nem voltak túl jó kilátásaim, de meglett :)

2014. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Még így is jobban jöttél ki belőle mint én. :P Úgy érzem valaki nagyon nem akarja, hogy nekem jogosítványom legyen. :(
2014. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad így felfogni. Minden sikerül csak próbálkozni kell. Meg kell mutatni a vizsgabiztosnak hogy Te aztán egy dinamikus, figyelmes jó vezető vagy. Ha magabiztos vagy és hiszel magadban semmi baj nem lehet.
2014. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
100%
14-es voltam, megvolt ma a vizsga, isteni oktatóm volt, vizsga előtt próbált megnyugtatni. VB előttem buktatott meg egy másik csajt. Para ezerrel induláskor, aztán az oktatóm nekiállt csevegni a VB-vel, és lenyugodtam. Szóval egy hibavonallal sikerült elsőre a forgalmi.
2014. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!