Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga előtti stressz...

Forgalmi vizsga előtti stressz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy idén júniusban elkezdtem a vezetést, egész jól ment, persze voltak kényes szituációk amik kevésbé, de úgy éreztem alakul. Volt egy műtétem ami után 3 hónapig semmi vezetés.. tehát augusztus 20-án abbahagytam, november 2. hetében kezdtem újra. Már pót órát vezetek holnap, de rettegek a bukástól, félek hogy a kimaradás miatt fogok elvérezni, nem tudom mi lenne a legjobb megoldás ilyenkor, rengeteg videot nézek parkolásokról, ugyanis tudni kell hogy 3500 ft egy pót óra és ígyis 160 ezerben van a jogosítvány a szüleimnek, amiben még nincs pót óra se forgalmi vizsga. Szó szerint rettegek, pedig még vizsgaidőpontom sincs. Az oktatóm nagyon rendes , egy rossz szavam nem lehet rá, de a sok kudarc élmény, amit mások mesélnek az én kedvemet is lelombozzák. Az egyetlen probléma amit megfigyeltünk az oktatómmal az akkor jelenik meg ha váratlan helyzet jön, egyébként minden tökéletes megy, majd jön valami idióta (már bocsánat) aki az 50 km/óra helyett 120al vág be elém és végem... Bármiféle tanács, tipp, tapasztalat? Sokat segítenétek :)

19/L


2013. nov. 25. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg. ". Az egyetlen probléma amit megfigyeltünk az oktatómmal az akkor jelenik meg ha váratlan helyzet jön" Ilyenkor figyelj arra, hogy az ilyen köcsögöket ne üsd el, átjárón adj elsőbbséget a marha gyalogosoknak. A sok kudarc sztori mellett van sok pozitív is, rengetegen vannak, akiknek elsőre sikerül minden. Én többet paráztam a sofőrsuli miatt, mint az érettségim miatt, pl. A stressz természetes, próbáld ignorálni a tényeket. Nem azt mondom, hogy szard le, hogy mennyibe kerül, inkább gondolkodj úgy, hogy "ok, megteszem a tőlem telhetőt, és lássuk". Ha tényleg jól megy, mint ahogy mondod, nem lesz gond.

Nekem utolsó vezetési órán amikor szálltam ki az autóból, az oktatóm elkezdte vetni a keresztet és fohászkodni hogyaszondja "édes jó Istenem, megőrizz hogy ennek az embernek jogosítványt adjanak". Ennek ellenére átmentem, és azóta is boldogan vezetek.

2013. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors választ :) Igyekszem figyelni az idiótákra :D Szép napot :)
2013. nov. 25. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz azon, hogy jaj Istenem ez mennyibe kerül. Csak a vezetésre koncentrélj. Arra törekedj, hogy a járgányt kezelni tudd. Előre is, hátra is. A vizsgánál úgysem mész 40-nél gyorsabban és így mindenre tudsz reagálni. A vizsálóbizottságot is felejtsd el, minta csak két zsák krumlit vinnél. A produkció kezdetén mélyeket lélegezz.
2013. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
91%
Vizsga előtt egyél meg egy tábla mogyorós csokoládét az jó tesz. Lenyugszol tőle és jobban fogsz koncentrálni.
2013. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megtudj egy sikersztorit, nekem, és még 3 ismerősömnek is, (kb. egy-két hét eltéréssel) elsőre sikerült a vizsga. Ami fontos, hogy a vizsgán már ne az kösse le a figyelmed nagy részét, hogy az autót irányítsd. Nekem pl. volt egy-két szituációm, aminél egy benzinessel lefulladtam volna, de szerencsére egy dízel 1.4-es Polo-n mentem végig, és nem volt gond. Ha dízellel tanulsz, nem kell aggódnod, szinte lehetetlen vele lefulladni. A benzinesnél meg ha ismered a kuplung fogáspontját, akkor adsz neki gázt. A dízelnek nem muszáj, annál elég később is.


A parkolás nem nehéz, nekem a vizsga végén a vizsgabiztos megveregette a vállam, és mondta, hogy a lehető legkisebb helyet kiválasztottam, de tényleg, résnyire sem lehetett kinyitni az ajtót, és oda betolattam. Nem is tudom, hogy csináltam. :)


Amire figyelj! Elsőbbségadás! Defenzív vezetés (arra számíts, hogy jönnek, tehát arra, hogy elsőbbséget kell adnod)! Mellékutcában elég a 30 km/h kettesben! Jobbkezesekre nagyon figyelj! Index, még akkor is, ha a kikerülendő autó nagy része a padkán van, és mondjuk csak egy kereke van fenn az úton. De egy kuka/levélkupac kikerülésénél is kell az index. A bal oldali holtteret sose felejtsd el csekkolni. Ez értelmetlennek tűnhet, de én most mentem autópályán, ahol volt egy szituáció, hogy a tükörből nem látszott a mellettem menő, és ha csak oda sandítottam volna, simán ráhúztam volna az autót. Szóval ez hasznos. Záróvonalakra nagyon figyelj, tipikus hiba, ha van, akkor a buszsávokra is figyelj. Tilos benne haladni, de ha kanyarodsz, kötelező besorolni. Ne előzgess, ne lépd át a sebességhatárt. Kb. ennyi. Meg a helyes besorolásra is figyelj (főleg az egy irányú utcán balra kanyarodásnál!). Kötelező haladási irány táblánál meg nehogy megkérdezd, hogy merre menj, mert nem hiba, de a vizsgabiztos az megnéz magának, hogy kivan-e mind a négy kereked. :) Ha véletlenül rossz sávba sorolsz, akkor a sáv irányának megfelelően haladj tovább, és fordulj meg valahol, inkább, minthogy záróvonalat lépj át, mert a rossz irányba, de szabályosan haladás az csak hibavonal, de a záróvonalátlépés/gyors, figyelmetlen sávváltás az bukás. Amúgy nem nehéz. Az oktatóm megmondta, hogy a vizsgabiztoson döntő többsége nem korrupt, hanem a lé az legtöbb esetben el sem jut hozzájuk, csak az oktatójuk zsebéig, aki meg nem adja tovább. A gyerek meg nyugodt, hogy lefizette a vizsgabiztost, oszt emiatt jól vezet :)


Ha Veszprémben vizsgázol, akkor tuti nem lesznek korruptak. A hülyékre meg számíts, ne idegeskedj, a helyzetnek megfelelően kezeld a problémát. Ha más veszélyhelyzetet okoz veled szemben, azért téged nem buktatnak meg. Sőt, ha helyesen kezeled, akkor szinte biztos, hogy átmentél, mert hiába objektív a vizsgabiztos, de elsősorban azt nézi, milyen felkészült vagy, és hogy biztonságosan vezetsz. Ne szorítsd a kormányt!

2013. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
anyám úgy szokta ezeket a váratlan helyzeteket megoldani h megadja magát :D felemeli a kezét és kész vége :Đ csináld te is neki mindig bejön xDD
2013. dec. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, azóta sikerült?

Szintén vizsga előtt álló személy.

2022. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!