Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+4 kismama (? ) vagyok, több...

5+4 kismama (? ) vagyok, több sürgős kérdéssel?

Figyelt kérdés

Ma nézett a doktornő, 16.4 mm-es petezsákot talált elmosódó szikhólyaggal. 6 napja ugyanez volt, csak 9 mm-es petezsákkal.

Szerinte túl kicsit nőtt a petezsák. Utánanéztem, napi 1mm-t szokott. Vagy ez tényleg kevés?

A másik, hogy nem látott embriót. Kérdeztem, az nem lehet-e később látható, nincs-e olyan? Szerinte de, bár csak egy ilyen "nyögvenyelős" esete volt (30 év alatt!!!). Azért fura, mert én több fórumon olvastam, hogy ennyi idősen még nem látszott embrió. Akkor most tényleg keveset nőtt a petezsák?


Elküldött vérvételre, hogy ha csökken a hcg (eddig nőtt), akkor holnap kikaparnak, vagy hagyjam el az utrogestant, és kilökődik a ...nem tudom mi. De én nem szeretném. Ti mit tennétek?


2014. márc. 27. 11:50
 51/94 A kérdező kommentje:
Érzékeny mellek. Néha kevésbé/alig, néha nagyon. Enyhe émelygés. Szédülés néha.
2014. márc. 31. 09:21
 52/94 kriszti_1206 válasza:
Szerintem most az első és legfontosabb hogy megpróbálj megnyugodni.Én kicsivel több mint 6 hetes voltam amikor először voltam orvosnál.Elég bunkó módon bánt velem és el is küldött azzal az indokkal hogy nagyon korán mentem,még nem is biztos hogy terhes vagyok ha meg mégis akkor bármikor elvetélhetek szóval minek élem bele magam.Majd hogy nem szabályosan kihajított az ajtón.Nem adtam fel a dolgot és a következő héten felkerestem egy másik orvost.Ő annyit mondott hogy látható a petezsák,esetleg van benne embrió de nem meri biztosra mondani.Hümmögött,száját húzta,többször említett kaparást.Akkor már 7 hetes terhes voltam.Nem adtuk fel a férjemmel mert nagyon vártuk ezt a babát 10 nap múlva felkerestem egy harmadik orvost aki megerősített minket hogy minden renden van,jó szívakciók stb.Pokoli egy 2-3 hét volt de nem adtuk fel.Szerintem várj még egy picit.Azzal ha még 1 hét eltelik rosszat nem teszel,főleg ha a teszt is pozitív és a hcg is emelkedett.Sok sikert az esküvőhöz.Próbálj most arra koncentrálni és mondogasd hogy minden rendben lesz.Nekem egy életem végéig kínzó betegség és gyógyszerszedés miatt azt mondták nem lehet egészséges gyerekem vagy akár gyerekem.18 hetes múltam és eddig minden rendben van.Hinni kell.
2014. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ami aggaszt, az az, hogy tegnap-ma annyira pecsételtem, hogy már kellett a betét. Tegnapelőtt a 3. száműú doki azt mondta, nem kell pihenni, mindent csináljak normálisan, de gyanús, mert azóta erősödött a pecsételés. Igazam lehet?

Holnap nem mozdulok ki, de szerda-csütörtökön muszáj lesz.

2014. márc. 31. 17:54
 54/94 anonim ***** válasza:
amikor pihensz tedd fel a lábad, dolgozz ellen a gravitációnak.
2014. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:

Ha az a baba el akar menni, akkor el is fog. Ez sajnos nem úgy működik, hogy összeszorítom a lábaim és nem fog kiesni. Ne haragudj ezért a hasonlatért! Ha meg akar maradni a baba akkor megmarad, ha el akar menni, mert nem egészséges akkor jobb ha elmegy. Hidd el a természet kitalálta ezt nagyon jól és el kell fogadnunk akár mi is történik, mert mindennek oka van! Mondom én ezt 9 terhességgel a hátam mögött, amiből csak két baba akart megszületni. Tudom nagyon nehéz, de csak így lehet ezt túlélni. 41 évesen szültem a második babámat, aki most 18 hónapos, én sem így képzeltem, de elfogadtam!

Minden jót Neked!

2014. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 A kérdező kommentje:
Akkor akik fekvéssel, pihenéssel őrizték meg a terhességüket, azoknak mind beteg, nem normális gyerekük született?
2014. ápr. 1. 09:42
 57/94 anonim ***** válasza:

Természetesen nem! De ha neked erősödik a pecsételés, a gyógyszer ellenére is tart sőt erősödik, ha 3 orvosból egyik sem biztatott igazán...

Nem azt akartam mondani, hogy add fel, csak ne éld bele magad.

2014. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyire élem bele magam? Gondolom, annyira mint te annak idején, már bocs. De köszi a jótanácsot.
2014. ápr. 1. 10:53
 59/94 anonim ***** válasza:

És most látom, hogy már 2 hete pecsételgetsz. Van tényleg olyan, hogy a menstruáció idején van enyhe vérzés, de nem 2 hétig tartó.

Nem vagyok én ellendrukker, nagyon is izgulok érted, én aztán pontosan tudom mit érzel, sokszor éltem ezt át.

Ez az esküvő viszont most pont nem jókor jön olyan értelemben, hogy akkor viszont tényleg nem tudsz pihenni, és mi van ha akkor kezdesz el erősen vérezni. Nekem is volt kevésbé vastag nyálkahártyával vérzésem, ne tudd meg...

10 percenként cseréltem a legynagyobb betétet, végére már elájultam annyi vér ürült.

Én a helyedben csak elmennék mégegy vérvételre, UH-ra akkor még elötte túl lennék a műtéten. Tudom rosszul esik amit az orvosoktól hallasz, biztos engem is elkívánsz valahová, de muszáj megbíznod legalább egy orvosban és hinni neki. Azért 3 orvos nem lehet hülye, csak jobban értenek hozzá mint mi itt a gép előtt.

2014. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 A kérdező kommentje:
Na, a mellem, az beindult. Két napja óriásira nőtt a bimbók udvara. Fene se érti ezt...
2014. ápr. 1. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!