Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+4 kismama (? ) vagyok, több...

5+4 kismama (? ) vagyok, több sürgős kérdéssel?

Figyelt kérdés

Ma nézett a doktornő, 16.4 mm-es petezsákot talált elmosódó szikhólyaggal. 6 napja ugyanez volt, csak 9 mm-es petezsákkal.

Szerinte túl kicsit nőtt a petezsák. Utánanéztem, napi 1mm-t szokott. Vagy ez tényleg kevés?

A másik, hogy nem látott embriót. Kérdeztem, az nem lehet-e később látható, nincs-e olyan? Szerinte de, bár csak egy ilyen "nyögvenyelős" esete volt (30 év alatt!!!). Azért fura, mert én több fórumon olvastam, hogy ennyi idősen még nem látszott embrió. Akkor most tényleg keveset nőtt a petezsák?


Elküldött vérvételre, hogy ha csökken a hcg (eddig nőtt), akkor holnap kikaparnak, vagy hagyjam el az utrogestant, és kilökődik a ...nem tudom mi. De én nem szeretném. Ti mit tennétek?


2014. márc. 27. 11:50
 31/94 A kérdező kommentje:
21:26-osnak: nem az értékem kicsi, hanem a növekedése.
2014. márc. 27. 23:16
 32/94 A kérdező kommentje:

"19:55 Èn is ilyen "nyögvenyelõs" vagyok. 5+4 naposan 17*6 mm-es petezsàkom volt, benne semmi, rà 10 napra 8,7 mm-es baba szívhanggal. Szóval semmi para! Írj ha vègeztèl a dokinàl. Drukkolok! 33/N"


Köszi. Neked tök üres volt a petezsák? Nem mondták, hogy akkor kapartasd ki? Miért mertél még 10 napot várni? Nem riogattak vetéléssel? És most mennyi idős terhes vagy? Minden rendben? Mert nekem azt mondta, ha létre is jönne valami, akkor elhalna később vagy minden baja lenne... Nem tudom...

2014. márc. 27. 23:19
 33/94 anonim ***** válasza:
33/N vagyok. Naptàr szerint 9 hèt, baba szerint 8 hetes vagyok. Volt egy missed ab-om tavaly üres petezsák miatt, úgyhogy a 10 nap maga volt a rèmàlom. Akkor legalàbb 5 különbözõ orvosnàl voltam, napi szinten sírtam. Most Úgy voltam vele, hogy 10 nap múlva ha van valaki a petezsàkban akkor làtszani fog. Az èrdekes az, hogy most a dokim nem riogatott. Mondjuk a tavalyi eset óta most màs màr a dokim, mert a régi elèg bunkón mondta, h ennyi volt. A javaslatom az, hogy vàrj mèg. Nekem tavaly 10 hetesen vettèk el,s 6 hetesen voltam elõször.
2014. márc. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


33/N vagyok. Nàla is minden rendben lett.

2014. márc. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 A kérdező kommentje:

Nálam (ha jól emlékszem) 01.27-én volt utoljára menstruáció. Ez 8 héttel ezelőtti. De foganhatott később, akkor is 6 hetes terhesség közelében kellene járnom. Egyik pillanatban ezt gondolom, a másikban azt. Szörnyű.

33/N: neked szikhólyag sem látszott?

8-kor fölhívom az eredeti orvosomat. Úgy félek.

2014. márc. 28. 07:36
 36/94 anonim ***** válasza:
Nem látszódott semmi csak a petezsák. Èn duphastont szedek az elõzmènyek miatt, femibion 800-at meg folsavat. Gyakorlatilag 20-àn úgy mentem uh-ra, h szinte összepakoltam, mert nem hittem hogy lehet a petezsákban valaki. Itt a gyakori kérdéseken olvasgattam vesztemre, mert sokan azt mondják hogy 14 mili után már látni kell valamit nekem pedig már 17 mm volt. Mikor megláttam az ultrahangon hogy van kicsike és dobog a szíve akkor elsírtam magam miatta, az orvos megkérdezte hogy miért hatódtam meg ennyire, mire mondtam neki hogy az előző terhességemnél is petezsákot már Láttak, de benne nem volt senki mire mondta hogy 5 6 hetes terhessègnél teljesen normális hogy üres a petezsàk. Majd írd meg hogy mit mondott 8 kor a doki! Drukk!!!
2014. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 A kérdező kommentje:

Szóval doki 1. azt mondta, hogy amíg emelkedik a hcg, addig nem halt el a terhesség, és ő nem hajlandó küretre küldeni, ma nem is mehetek, mert lemondta tegnap.

Doki 2. szerint ha lesz is valami, terhesség, az nagyon sérült, selejtes lesz. Doki 1. szerint ezt honnan lehet előre tudni?

Az a fura helyzet állott elő, hogy most (az eddig pesszimista) Doki 1. védi a terhességet. Remélem, nem csak szakmai féltékenységből.

Doki 2. szerint a hcg a vastag nyálkahártya miatt emelkedhet, Doki 1. szerint ez nem így van, hiszen a menstruáció alatt is vastagabb a méhnyálkahártya, mégsem emelkedik a hcg. Doki 1. szerint, ha gondolom, hétfőn menjek újabb vérvételre, és még mindig kaparhatunk, ha olyan. Hát, nem tudom. Lehet, hogy az esküvőig már nem kéne.

Külön csavar, hogy 2 hete pecsételgetek, ami pont tegnap hagyott alább (ez jó), viszont tegnapelőtt óta nem fáj a mellem (ez kevésbé jó).

2014. márc. 28. 09:19
 38/94 anonim ***** válasza:

Én - két vetéléssel a hátam mögött - azt javaslom, hogy most egy picit próbáld a dolgot elengedni. Az mindenképp könnyebbség, hogy esküvőd lesz, így van más, amire koncentrálni tudsz. Tudom, iszonyatosan nehéz, de a saját érdekedben jobb elkerülni az agyalást, hiszen az általában csak ront a helyzeten. Az ember, amikor bizonytalan, könnyebben befogadja a rémhíreket, meg a negatív tapasztalatokat, mint a pozitív gondolatokat, tehát mindenképpen nehéz napok elé nézel, de próbáld megkönnyíteni a helyzetedet azzal, hogy igyekszel nem tudomást venni róla. Akárhogy is alakul, még olyan fiatal a terhesség, hogy bár lelkileg így is, úgy is nehéz lesz, azért fizikailag talán nem fog megviselni annyira, ha bekövetkezne a legrosszabb.

Mindemellett én még mindig azt mondom, hogy pont azért, mert fiatal a terhesség, még bármi lehet, még kaphatsz a következő UH-on fantasztikus hírt. Nagyon drukkolok és csodaszép, napsütéses időt kívánok az esküvőtökre :)

2014. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira korai a terhességed, hogy sokan kb ilyenkor tesztelnek. Várnék még mindig.

Szerintem honnan lehetne tudni, hogy selejtes az a sejt????

Én úgy tudom hogy a terhesség előrehaladtával nő a hcg ez nálad is így van, jó írtad hogy nem olyan mértékbn nőt....... de ezt nem is szokták mindenkinek nézni. Én halvány pozitív után mentem, semmi nem látszódott, visszahívtak 2 hét múlva akkor már minden volt, de szívhang nem, ismét eltelt kb 2 hét és az is volt. Ja és nem is akkor fogant amikor a peteérés teszt jelezte,, hogy peteérésem van, hanem előbb..... legalábbis minden orvosi papír szerint, amin a méretek vannak.

Van a neten egy orvos válaszol Dr. Hamvas Ferenc esetleg egy kérdést szerintem felé is megér a dolog.

Mondjuk biztos a végtelenségig nem ajánlott várnu, ahogy írtad a vérzés miatt mert nagyon vastag a nyálkahártya.

Amúgy meg ha potyára kikaparnak fél évig tuti nem vághattok bele a babaprojectbe és már így is 39 vagy...... szóval a dokik ezt is megérthetnék, nem játszhatod el ezt az esélyt.

2014. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, műtét előtt találták meg a babát, 8 hetesen, addig üres petezsákkal, nem láttak benne szikhólyagot sem, annyi, hogy szabályos volt. Nem tudom, mire gondol, mikor azt mondja, minden baja lesz, ilyet én még nem hallottam. Valószínűleg csak később volt peteérés. Furcsa, mert engem 3 orvos is látott, abból 2 elküldött volna már előtte héten műtétre. Én egy kicsit úgy voltam vele, ha el akar menni, elmegy magától, féltem a műtéttől (persze ez kívülállónak hülyeségnek hangozhat, de abban a helyzetben ez volt a fejemben) Milyen UH gép van az orvosnak? Mert nálam az is volt a gond, hogy addig egy rosszabbal nézett.

Szerintem is gondolj most másra, szedj vitamint, magnéziumot. Én vérzés ellen még rutascorbint (C vitamin) is kaptam, vény nélküli, ha jól emlékszem, ez is a vérzés ellen van, csak ez nem hormonális, hanem a hajszálereket erősíti, de kérdezz rá az orvosnál.

2014. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!