Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Geréb Ágnest fikázó anyukáka...

A Geréb Ágnest fikázó anyukákat keresném azzal a kérdéssel, hogy a most korházban elvérzett kismama és a 2 évvel ezelőtti műhiba esetet kommentálnák-e?

Figyelt kérdés

Ezeknek az orvosoknak nem kellene börtönben lenniük???? Vagy milyen alapon van ekkora különbség orvos és orvos között???


A hozzátartozóknak pedig erőt kívánok és bocsánat a tőlük a kérdésért, nem áll szándékomban nekik még plusz fájdalmat okozni.Őszinte részvétem.


2010. nov. 8. 13:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

Én nem fikázok senkit, mindenki maga dönt arról, hogy hol, mit kockáztat.

jogilag egy óriási alapvető különbség van a két eset között:

- az orvos legálisan végzi a dolgát a kórházban, és közben követ el hibát

- Geréb Ágnes pedig tiltott dolgot végez, és közben követ el hibát.


Ezért nem esik egy elbírálás alá a két dolog.

2010. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nincs különbség ORVOS és ORVOS között, ha az orvos hibázott, menjen börtönbe. G.Á-t eltiltották a foglalkozásának gyakorlásától, ergo jelenleg nem orvos. Ezzel nem "fikázom", csupán a tényt írtam le.

2010. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
82%

De, menjen börtön be mindenki aki hibázik, beleértve

G.Á.-t is

Csak lassan Geréb Ágnest szentté avatják, ez a legfőbb baj.

2010. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az elsővel!
2010. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
82%

Aki dolgozik hibázik egyik ember se gép.

G. Ágnessel az a baj ahogy elöttem is irták hogy eltiltották és úgy mégis mennek hozzá hogy tudják újra elöfordulhat.


Kérdem én:

ha bekerülne a köztudatba egy olyan séf és az étterme ahol adott időn belül több száz ember kapott volna ételmérgezést és halt volna bele akkor lenne bárki is aki beülne hozzá enni???

ugye nem.


pedig az csak egy vacsora nem a gyermekünk élete és a magunk egészsége....

2010. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Oké, GÁ jelenleg már nincs eltiltva októberben lejárt a 3 év, de ha még emlékeztek ő akkor is börtönben töltött hónapokat, úgy hogy akkor hivatalosan jogszerűen járt el(a hibától eltekintve), de sem a 2 évvel ezelőtti(most már jogerős az orvost elmarasztaló ítélettel záruló ügyet) sem a mostani kecskeméti ügyet illetve a felelős orvost nem vitték el a rendőrők, sőt a 2 éves ügyben érintett orvos ugyanúgy praktizált tovább, sőt mai napig az ítélet ellenére praktizál?!, természetesen HIVATALOSAN!!! de őt pl miért nem tiltották el????? és miért kellett 2 év ahhoz hogy elmarasztalják??? amikor a Geréb Á. ügyében ehhez elég 1 hónap, hogy bűnösnek találják?
2010. nov. 8. 13:55
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Az a kismama aki szülés közben vérzett el, azért vérzett el, mert magzatvíz került a vérkeringésébe. Ehhez az orvosnak semmi köze. Ez a jelenség sajnos, a szülés egyik természetes komplikációja lehet. A magzatvízben nagyon erős véralvadásgátlók vannak, hisz ezek akadályozzák meg, hogy a köldökzsinórban megalvagyon a vér. Akárhány. akármilyen jó orvos lett volna ott nem tudták volna megmenteni. Szóval a kérdésedre a válasz, nem ennek az orvosnak nem kellene börtöben lennie. A másik eset kapcsán nem tudom mire gondolsz.

Ezenkívül egyetértek azokkal, a válaszokkal, hogy ez az orvos a munkáját végezte a munkahelyén, G.Á.t pedig eltiltották a szülészi tevékenységektől.

2010. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek az előttem szólókkal. Mellesleg a kórházi orvosi eset után szinte rögtön épp itt kérdezte valaki, hogy ki az a doki, mi a neve, akinél ez a sajnálatos dolog történt. Gondolom nem azért érdekel bárkit is a neve, mert időpontot akar tőle kérni, vagy esetleg meg akarja fogadni szülészorvosának. Egyébként pedig az otthonszüléseknél fellépő problémák miatt elveszített baba valószínű azért bosszantják az embereket, mert nem tudhatjuk - hiszen esélye sem volt - hogy az a kisbaba más körülmények között, ahol van műtő és más egyéb életmentő eszköz életben maradhatott volna-e. Talán, de esélye sem volt. Mindenki úgy szül , ahogy szeretne. Mondják, hogy régen minden nő otthon szült...igaz, bár ezelőtt 50-60-70 évvel a csecsemőhalálozás nagyobb arányú és igen mondjuk ki, jobban elfogadott is volt. Az otthonszülés pedig úgy gondolom, hogy inkább az anya, minthogy a baba kényelmét szolgálja. Sajnos , hogy ilyen esetek előfordulnak, senki sem isten, hogy mindenható legyen. Én mondjuk ettől függetlenül egyiküknél sem tudnék szülni. Ilyen az emberi természet. Legalábbis akiben nem tudok 100-ig megbízni, annál nem...ez G.Á.-re és a dokira is igaz.
2010. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

A másik eset kapcsán nem tudom mire gondolsz.


Konkrétan arra, hogy befejező műtét közben(vetélés után) átszúrta a nő méhét, beleit, és 1: nem vette észre, 2 utána nem vizsgálta meg csak gyógyszereket adott neki, 3 azóta is praktizál, holott a nő meghalt és már az elmarasztaló ítélet is jogerős, 4 egy napot sem volt börtönben.


Ezzel ellentétben GÁ már az első otthonszülésnél, ahol baj történt azonnal rácsok mögé dugták kérdés nélkül.

Engem ez a hatalmas különbség zavar, vagy amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek?

Szomorú amit írtál az elvérzett kismamáról, de gondolom, mivel még nem hallottam ilyenről, ez elég ritka dolog, és bár nem vagyok orvos és ítélkezni sem akarok, de laikusként annyit megjegyeznék, hogy azért valahogy a véráramba kellett kerülnie annak a víznek, nem?

2010. nov. 8. 14:09
 10/44 anonim ***** válasza:
87%

Az egészségügyi szolgáltatások nyújtásának személyi és tárgyi minimumfeltételeit a

21/1998. /VI. 3./ NM rendelet határozza meg. Az egészségügyi vállalkozások

létesítéséről, működésének engedélyezéséről, szakmai ellenőrzéséről, külön

jogszabályban (30/1989. /XI. 15/ SZEM rendelet) meghatározott személyi feltételiről,

felelősségbiztosításáról a 113/1989. (XI. 15.) MT rendelet szól. A működési

engedélyek kiadása az Állami Tisztiorvosi Szolgálat hatáskörébe tartozik, melyet a

jogszabályi feltételek fennállása estén annak illetékességgel bíró szerve ad ki.

Az otthonszülés vezetésére, vagy az érintett szóhasználatával „kísérésére” az

ÁNTSZ senkinek, sem orvosként, sem bábaként engedélyt nem adott ki, és az

előzőkben felhívott jogszabályok figyelembevételével nem is adhat ki. Az ilyen

tevékenységre történő vállalkozás tehát jogellenes.


Ez egy idézet. Tehát nem az a gond, hogy el volt tiltva a hölgy, hanem az, hogy a magyar törvényi szabályozás szerinte eleve soha nem végezhetett volna ilyen tevékenységet.

2010. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!