Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Geréb Ágnest fikázó anyukáka...

A Geréb Ágnest fikázó anyukákat keresném azzal a kérdéssel, hogy a most korházban elvérzett kismama és a 2 évvel ezelőtti műhiba esetet kommentálnák-e?

Figyelt kérdés

Ezeknek az orvosoknak nem kellene börtönben lenniük???? Vagy milyen alapon van ekkora különbség orvos és orvos között???


A hozzátartozóknak pedig erőt kívánok és bocsánat a tőlük a kérdésért, nem áll szándékomban nekik még plusz fájdalmat okozni.Őszinte részvétem.


2010. nov. 8. 13:32
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező egyetértek veled,a kórházi orvosokat ugyanúgy büntessék meg,mint Geréb Ágnest!Valahogy én is azt látom,hogy a kórházban mindent lehet,egyik orvos sem fogja mocskolni a másikat,az nem ad okot felháborodásra,ha a kórházban hibáznak,ott lehet lúgot,vagy savat itatni a kismamával elintézzük egy kis kártérítéssel stb.Ennek ellenére mind a kétszer kórházban szültem,nem volt semmi komplikáció,de szerintem ha otthon szülök sem lett volna semmi bajunk.
2010. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
És még annyit,hogy mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy hol akar szülni,de aki otthon,az vegye számításba,hogy SAJÁT MAGA A LEGNAGYOBB HIBÁS,mert tisztába kell lennie a kockázatokkal!Nekem senki ne sírjon,aki otthon szül,hogy baja van a gyerekének és ne Geréb Ágnest hibáztassa,mert ezzel tisztába volt akkor is,mikor így döntött!
2010. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Persze, igen, az ő nevéhez fűződik az apás szülés, ezt aláírom. De az, aki szánt szándékkal ellentétesen cselekszik az adott szakma protokolljával, az a szememben nem úttörő. Pláne úgy, hogy azt mindenki tudja, hogy egy újszülöttnek orrlégzése van.


Aki nem érti, hogy mit írtam, ajánlom figyelmébe a szules.hu-n található bírósági végzést. Ebből egy mondat: "Állította, hogy a nyákleszívást nem mulasztotta el, hanem tudatosan mellőzte, mivel teljesen felesleges beavatkozásnak tartotta." Hmm.


Ami pedig a bilincsbeverést és előzetes letartóztatását illeti: Idáig is magasból tojt arra, hogy éppen van-e ellene eljárás megindítva vagy nincs, el van-e tiltva a szülészi szakmától vagy sem, "praktizált" tovább. Persze, lehet mondani, hogy csak a szülész orvosi foglalkozásától volt eltiltva, nem a szülésznőitől, de azt hiszem, mindenki érti, hogy ez egy kicsit sántít.


És mielőtt félreértené bárki is: ugyanilyen eljárást kéne a kórházi orvos ellen is véghezvinni, ha ugyanilyen előzményei voltak már, mint GÁ-nak. Szóval én még mindig nem GÁ-t "fikázom", hanem azt amit tett. Csak az a bibi, hogy őt név szerint ismerjük, míg a híradásokban az esetleges ítélet után tudjuk meg, hogy X. Ypszilon volt az a bizonyos orvos.

2010. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Különbség van a között, hogy valaki a törvényesen végzett munkája során hibázik meg a törvénytelen sorskÍsértés között. Ha otthon operálnád ki vkinek a perforált vakbelét és meghal, valszeg ülnél...

Ja, hogy a szülés természetes? Meg magától megy? Igen. De akkor a kockázatai is természetesek és valódiak.

2010. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Látom valamicskét használt a kérdés pontosítás, hiszen elég sokan a kérdésre válaszoltatok.


Valaki kérdezte, hogy mit szolnék akkor ha otthon szülés közben történt volna velem valami.Akkor is kitartanék-e mellette. A válasz igen, én azért nem szültem otthon, mert rossz érzésem volt, nagy volt a baba én meg pici vagyok, nem volt érett a méhlepény, magyarán, ha még valahogy sikerült is volna megszülnöm a kisfiamat úgy hogy nincs baja, én biztosan elvérzem. De legalábbis nagy valószinüséggel. De én döntöttem el, hogy hol akarok szülni és én a korházat találtam megfelelőnek az esetünkben.


Amúgy G.Á. nem csak szülész-nőgyógyász, de bába is tehát ha az orvoskodástól eltiltották bábaként még jelen lehet szülésnél elméletileg, tehát ez az amit megint nem értek. A másik pedig, hogy ebben az utolsó esetben nem is szülni ment a nő, és ha roham szülés volt ő pedig segített akkor sem felelősségre vonható legalábbis a logikám szerint, mert ez olyasmi helyzet, mint amikor egy autóbalesetnél megáll a szolgálaton kívüli orvos és segít, ha meghal a balesetes nem fogják elővenni az orvost, hiszen ő csak segíteni akart, és pláne nem keresnek műhibákat...

Még egyszer köszi a válaszokat a kérdésemre.És azt is, hogy nem fajult vérre menő vitává. Várom a további hozzászolásokat.

2010. nov. 9. 14:06
 36/44 anonim ***** válasza:

Én is elítélem azt az orvost mélyen aki saját hibájából kárt okoz akárkinek.....De én úgy vagyok G Ágnessel meg az összes hozzá menő anyához hogy saját döntésük...DE!!!!Utána ne perelják ha valami baja lesz a babának vagy az anyának!!!!Ha már annyira otthon akar szülni orvosok és minden egyébb segítség nélkül és baja esik kövezzetek meg de úgy kell neki.Ment volna kórházba.És most nem kell a szegény nővel takarózni hogy meghallt hanem azt is vedd figyelembe hány esetben orvosi segítség kellett G.Á-nál.....erről ennyit.

Az otthonszülés mindig is megosztott vélemény lesz.

Egy MÉG JÓ HOGY KÓRHÁZBAN SZÜLŐ mert nála is komplikáció lépett fel.

2010. nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én nem takarozóm vele, szörnyű dolog. Csak ilyenkor nem történik semmi. De ha otthonszülés közben halt volna meg, ahol ugyanúgy nem tudtak volna tenni érte semmit, akkor biztos nagy patáliát csap a sajtó. Csak ennyi zavar.

Azzal meg egyet értek, hogy aki otthon szül az vállalja érte a felelősséget, és ne hisztizzen baj esetén. Mert a szülés ugyan természetes és egyszerű dolog, de mindig ott a komlikáció lehetősége, amiben benne van a mama vagy épp a baba elvesztésének lehetősége is, legyen ez a szülés kórházban vagy épp azon kívűl. Mert régen is haltak meg szülés közben, ma is halnak meg szülés közben, sőt nem mondok azzal sem hülyeséget, hogy még sokan meg is fognak halni szülés közben, ez az élet rendje, sajnos.

2010. nov. 9. 17:24
 38/44 anonim ***** válasza:

kedves 11:34-es válaszoló!milyen újító,úttörő az aki mások életével játszik?nagyon kedves,h véghez viszi a szemléletét tüzön-vizen,de nehogy már mások életét kockáztatva!

kérdésedre válaszolva kérdezö:egyet értek azzal,h ha egy doki hibát követ el persze nem önhibáján kívül akkor kapja meg méltó büntetését!amíg ki nem vizsgálják az ügyet addig "pihenjen otthon"!

Geréb is hibázott és ez következményekkel jár:vállalja

2010. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

11:34-es vagyok

Újító,úttörő alatt azt értem, aki változtatni, mitöbb hite szerint jobbítatni akarja az adott helyzetet.

Geréb nem játszik mások életével. Senki fejéhez nem tartott fegyvert, hogy otthon szüljön, pláne nála.

Ha így jobb: egyszerűen kiszolgál egy adott piaci rést,egy igényt, aminek viszont a működését kedves mindenkori kormányunk nem hajlandó rendezni jogszabályilag.

Nem azt mondtam, hogy Gerébet nem kell felelősségre vonni, ha hibázik. Hibázott? Van már erről ítélet?

Én az eljárás módját kifogásolom, szemben más bűnözőkkel véleményem szerint indokolatlan ez a fajta szigor vele szemben.

Akkor nem szólnék, ha az összes műhibás kórházi orvost így vinnék el szintén, de ugye ez nem így van.

Tehát vagy mindenkivel ugyanúgy bánik a törvény, vagy milyen is akkor a magyar jogrend?

2010. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

én személy szerint úgy ahogy van elítélem az otthon szülést..


aki nem akar kórházba menni, mert az olyan idegen, az ne szüljön..ergo a saját kényelméért kockáztatja a baba és a saját életét...érdekes...manapság a kórházakak nagy százalékában van alternatív szülőszoba, azok is nagyon barátságosak. ha valaki nem bír ki pár napot a kórházban az ne szüljön, ne tegye kockára az életét.

Gerébet már tényleg szentté avatják, pedig életfogytigot érdemelne, aki kockáztat életeket, még hozzá úgy hogy el van tőle tiltva..undorító!!! és felelőtlen szülőnek tartom aki ezt választja..arról nem is beszélve hogy otthon szülés, kényelem, igy geréb meg úgy geréb és közben meg komoly összegeket bekaszál a szülésfelkészítőn..haha ezek után biztos csak azért teszi mert ő annyi szereti a mamákat meg babákat..hát sztem meg nem nagyon érdekli h mi lesz velük...

a kórházban is van baleset, hibák..de ahogy már írták, a kórházban egy egész tucat szakember áll rendelkezésre!

azokat a nőket akik kockáztatják saját maguk és babájuk életét geréb mellé kellene csukni!és egyébként meg olyan egy lelakott nő ez a geréb h gusztusom nem lenne nála szülni, olyan mintha most jött vna ki gyógyintézetből...


bocsánat a kikelésért, de nagyon felbosszant ez az egész geréb sztori......

2010. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!