Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Geréb Ágnest fikázó anyukáka...

A Geréb Ágnest fikázó anyukákat keresném azzal a kérdéssel, hogy a most korházban elvérzett kismama és a 2 évvel ezelőtti műhiba esetet kommentálnák-e?

Figyelt kérdés

Ezeknek az orvosoknak nem kellene börtönben lenniük???? Vagy milyen alapon van ekkora különbség orvos és orvos között???


A hozzátartozóknak pedig erőt kívánok és bocsánat a tőlük a kérdésért, nem áll szándékomban nekik még plusz fájdalmat okozni.Őszinte részvétem.


2010. nov. 8. 13:32
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
bocsi a sok hibáért,de itt ficánkolt a gyermeke az ölemben!
2010. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Semmi gond a ficánkoló porontyért :D Tudom, úgy nehéz.

Azért szálljon magába aki csak uszítást írt vagy épp a véleményét osztotta itt meg, mert NEM AZ VOLT A KÉRDÉS,HOGY SZERINTED JÓ-E AZ OTTHON SZÜLÉS.Aki csak erről irogatott az menjen máshova észt osztani.

És ahogy a kórházban születnek és szülnek úgy hopgy minden oké, ez az otthon szülésnél is így van. Amúgy nem tagadtam, hogy pártolom az otthonszülést, sőt talán írtam is, de aki hibázik egy szülésnél és azért a kismama az életével fizet vagy a baba, akkor az ne praktizáljon már tovább. Tehát a kérdésem nem provokatív, hanem inkább értetlenkedő olyan tekintetben, hogy nem tudom megérteni miért kell a szabályozás helyett ez a cirkusz és sárdobálás, meg GÁ-t miért kell keresztre feszíteni, akkor más orvos hibáit eltussolják. Vagy büntessenek mindenkit vagy senkit, de ezt a jelenlegi helyzetet se jónak se igazságosnak nem tartom.

2010. nov. 8. 22:02
 23/44 A kérdező kommentje:

DE a legérthetőbb ha azt írom: amikor a nyilvánosságra került az új "Geréb" ügy, akkor vagy 5-6 mocskolódó kérdés jött fel. De ha korházi halál történik akkor mindenki kussol vagy leírható veszteségnek tekintik, oh mert hiszen ott annyian szülnek és nincs baj stb... és persze nem lehetett mit tenni hiszen kórházban volt és akkor ha ott hal meg valaki akkor annak úgy kellett lennie... -tehát én ezt a hozzáállást tartom felháborítónak.

Ha én aki otthon akarnék szülni, elfogadom azt, hogy van aki korházban szeretne, akkor ez fordítva miért nem tud működni?

2010. nov. 8. 22:09
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!én úgy gondolom,h a dokikat(kórházi)azért nem ítélik el,mert engedéllyel dolgoznak!biztos vagyok benne,h mindent megtettek,hisz minden életmentő eszköz ott van a kezük alatt!g.á-nak nem volt engedélye,így meg kell,h kapja a büntetétését!ha vki otthon akar szülni,hát szüljön!én elítélem az ilyen önző anyákat!ha az én babámmal történne bmi otthon sz. közben sose tudnám magamnak megbocsájtani,azt,h nem adtam meg neki azt a lehetőséget,h minden adott legyen a megmentésére,ha úgy alakulna!kházban is előfordul-sajna,de a lehetőség megvan!ha mégis van aki otthon akar szülni-az írjon alá egy papírt,h saját felelősségére!csak,h vmi történik,ne siránkozzon senki!szüljön otthon-kényelemben,én meg sok ezer nő meg majdcsak kibírjuk a kórházat is!
2010. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
75%
G.Át- egy felelötlen nö aki sok anya és magzata számára sjelent nagy veszélyt kiváncsi lennék ha kedves kérdezö esne szerencsétlen áldozatául akkor is ilyen véleményen lenne?
2010. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, a kérdezőnek igaza van. Nagyon kevés konkrét válasz érkezett a konkrét kérdésére.

Kedves Kérdező: én azt mondom, hogy mindenkit, aki olyan szinten hanyagul végzi a munkáját, hogy mások életét veszélyezteti és ezt bebizonyítják róla, azt a törvény teljes szigorával büntetni kell. Ehhez nem kell személyeket írni, hisz elég sok olyan munka van, ahol sajnos felelőtlen emberek dolgoznak.

Más: Én tisztelem azért G.Á-t, hogy kitart valami mellett, amit ő jónak gondol, és tiszteletben tartom a véleményét is, de ÉN sosem szülnék nála, sem otthon. Én amúgy sem tartom otthonszülésnek azt, hogy valaki bevonul egy budai "szülőotthonba" és ott hozza világra a gyermekét. Mert hiszen nem ott lakik? Akkor mi abban az otthonszülés??

Nagyon sajnálom a kismamák hozzátartozóit, nagy-nagy lelkierőt és kitartást kívánok nekik.

2010. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Gerendákat keresgélve, ahogy a kedves kérdező írta...

G.Á-nek nincs engedélye ahhoz amit csinál(ha már ennyire osztjuk az észt, akkor G.Á nem orvos, köze sincs hozzá, így "orvos és orvos között", kijelentés elég érdekes...igenis büntessék meg, mert ha a kórházban történt volna mindaz amit történt akkor lehet nem lett volna semmi baj...

A kórházban viszont adott volt minden hogy megmentsék a kismamát, hogy ez nem sikerült az sajnálatos dolog, de nem mindenképp orvosi műhiba, ott mindent meg tudtak tenni, ott voltak orvosok, voltak műszerek, volt műtő....

Mindenképpen több esélye volt ott a kismamának mint lett volt otthonszülésnél...

Ezért nem egyértelmű hogy az orvosnak egyből börtönbe kell kerülnie, vizsgálják ki az ügyet aztán ha orvosi műhiba volt, ő is meg fogja kapni a büntetését...

2010. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Sajnos tévedsz, kedves Utolsó, ugyanis GÁ orvos, szülész-nőgyógyász. Ennek fényében még kevésbé érthető amit csinál.

Akárhogyan is, de jóval nagyon "hibaszázalékkal" dolgozik, mint bármely kórházi orvos...

2010. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Ezzel tisztában vagyok, de el volt tiltva a "munkájától" szóval ennek fényében írtam hogy nem orvos. Igen azzal is tisztában vagyok hogy a letiltása idővel lejárt.

Köszönöm hogy kijavítottál, és bocsánat mert én fogalmaztam rosszul!

2010. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ezt én sem értem. Vagy talán mégis.

Geréb a nevét adja ahhoz amit csinál, ezért könnyű őt bántani, az orvos csak mint intézmény él a köztudatban, nincs megszemélyesítve, hisz legfeljebb a monogrammja jelenik meg a lapokban is.

És az úttörő embereket a legtöbben nem értik meg, márpedig tetszik vagy sem, Geréb igenis úttörő, egy újító, aki felvállalt egy ügyet és végigviszi tűzön-vízen át.

Ti mit vállalnátok fel ekkora áldozattal?

Miért lennétek képesek így elkötelezni magatokat?


Aztán:

Nem világos nekem sem, hogy a kórházi esetek után miért nem függesztik fel legalább az orvost a vizsgálatok végéig?

Továbbá az sem világos, miért kezelik Gerébet köztörvényes bűnözőként, amikor gyilkosok, milliárdokat sikkasztók házi őrizetben vannak?

Miért nincs a médiában helye a kórházi szülési halálozásoknak? Amikor én szültem, halvaszülés zajlott. Sehol nem volt róla egy sor sem a médiában.


Picit talán off lesz a többi:

A Gerébet pocskondiázók figyelmébe ajánlanék valamit. Nem vagyok otthon szülés párti, de ezt a mocskolódást nem bírom.

Az első volt Geréb, aki apákat engedett a szülőszobába. Ha valaki nem indítja el ezt, akkor Ti sem szülhetnétek a férjetekkel.

2010. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!