Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+4 kismama (? ) vagyok, több...

5+4 kismama (? ) vagyok, több sürgős kérdéssel?

Figyelt kérdés

Ma nézett a doktornő, 16.4 mm-es petezsákot talált elmosódó szikhólyaggal. 6 napja ugyanez volt, csak 9 mm-es petezsákkal.

Szerinte túl kicsit nőtt a petezsák. Utánanéztem, napi 1mm-t szokott. Vagy ez tényleg kevés?

A másik, hogy nem látott embriót. Kérdeztem, az nem lehet-e később látható, nincs-e olyan? Szerinte de, bár csak egy ilyen "nyögvenyelős" esete volt (30 év alatt!!!). Azért fura, mert én több fórumon olvastam, hogy ennyi idősen még nem látszott embrió. Akkor most tényleg keveset nőtt a petezsák?


Elküldött vérvételre, hogy ha csökken a hcg (eddig nőtt), akkor holnap kikaparnak, vagy hagyjam el az utrogestant, és kilökődik a ...nem tudom mi. De én nem szeretném. Ti mit tennétek?


2014. márc. 27. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 A kérdező kommentje:
Bocs, ideges vagyok: a második kérdés az lett volna, hogy KÖTELEZŐ már látszania az embriónak?
2014. márc. 27. 11:52
 2/94 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem egészen 6 hetesen még sok minden nem látszik. Én 6 hetesen voltam először orvosnál és annyit mondott hogy az biztos hogy 1 baba lesz, szívhangja még nincs, menjek vissza 2-4 hét múlva, akkor már látszik a színhang és maga az embrió is.

Várj egy kicsit, 6 hetesen még nem igazán dönthető el hogy megmarad-e a baba vagy sem. Amúgy meg ha fejlődik, növöget és a hcg is nő, akkor ott van valami.

2014. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
Szerintem is várjál és a gyógyszert ne hagyd abba.
2014. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:

Szeritnem nagyon korán mentél ezért nem látszódik még.Bár én is korán mentem és már látszódott, de lehet függ a vizsgáló orvostól, a baba hol tapad meg, stb.


Én várnék még, azért mert 5 hetesen még nem látszik minden miért lenne baj?

Nagyon gyorsan itt a holnap, biztos mondanám a dokinak hogy egy hetet legalább várjunk, ettől semmi bajod nem lesz, nem egy méhen kívüli terhesség vagy ilyesmi. Legfeljebb, ha egy hét múlva is ilyen vagy rosszabb, akkor tényleg van értelme a kaparásnak. Esetleg a vérvételre menj el, mert ha tényleg csökken a hcg akkor az tényleg nem jó, mert terhesség előre haladtával rohamosan növekszik.

Szóval várj még, max a vérvétel! Egy hét múlva még mindig elmehetsz a kaparásra, ha úgy alakul.

2014. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:

Szia, ez egyáltalán nem kevés, főleg, ha tényleg ilyen idős vagy.

Az első leletemen még nekem is az van, hogy "embrionális elemek sejthetőek", aztán most már 35 hetes terhes vagyok (és a sejthető embrionális elem elég nagyot tud rúgni).

Az meg hogy öthetesen egyből kaparásra küld... pff.


Én szedném tovább az utrót (szedtem is a 14. hétig) és sürgősen elmennék egy másik orvoshoz. Hátha ő mást mond.

2014. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
Én is ilyen "nyögvenyelős eset" voltam. És a terhesgondozás és a szülés után is találkoztam még pár ilyen "nyögvenyelős" anyukával, akiknek még nem látszott a 6 hetes terhességnél a szívhang. Nekem az volt a szerencsém, hogy egy fiatal, még lelkes orvost fogtam ki, aki a műtét előtt mégegyszer ránézett egy jobb géppel a babára, és akkor látszott a szívhang, ő 7+4-nek mondta akkor (méret alapján, vérzés szerint túl volt a 8 héten), pedig még aznap vizsgálta a rosszabb géppel is. Az sem mindegy a méretnél, hogy hova teszi azt a kis pontot a géppel, amivel méri. Én a helyedben szedném az utrogestant és nem hagynám magam kikaparni. Aztán majd kérlek mondd el, hogy mi lett.
2014. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:

Úristen! Egy alig hathetes terhesség esetén hogy lehet ilyet mondani, hogy kaparás, vagy kilökődés? Jesszusom, egy bunkó orvoshoz kerültél.


Én 7 hetesen voltam először UH-on az első babával. A doki egy üres, elnyúlt petezsákot látott, még elmosódott szikhólyagot sem. Erre a reménytelen leletre is azt mondta, hogy adjunk még egy hetet a babának, hátha. Hangsúlyozom: nem öt, hanem héthetes terhes voltam ekkor.


Semmiképp se add fel a reményt, nagyon fiatal a terhességed!

2014. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolókkal! Szedd a gyógyszert és várjatok még! Első terhességemnél, 5+4 hetesen csak petezsák, engem is egy doktornő rémítgetett, hogy túl kicsi, lehet, elhalt. Egy hét múlva ott volt az embrió szívhanggal! Második még durvább volt 7 hetesen mentem először csak petezsák volt, aztán 8+3 hetesen volt embrió szívhang, de még egyszer vissazhívtak, 9+3 hetesen felelt meg 7+3-nak! Mindenki azzal jött, hogy később fogant, amiről én tudtam, hogy nem lehet! Majd jött a "meglepetés" a 12. heti uh-ról szépen lecsúsztam, mert már 14 hetes voltam, azóta 26. hétben vagyunk! Azt nem tudom, hogy a gép volt-e szar, vagy ilyen "furán" fejlődött a kislányom. Engem nem egyből abortusszal fenyegettek, hanem, hogy várjunk. Szóval még várj te is! Mondd meg, hogy te még szeretnél várni, vagy menj másik dokihoz!
2014. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
Keress gyorsan egy másik orvost! Nekem 5+3 hetesen volt 9mm petezsák és nem mondtak ilyet mint neked csak annyit, hogy még nem biztos a baba. Most meg itt van mellettem.
2014. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most majdnem elsírtam magam. Bejelentkeztem egy másik orvoshoz, mehetek este 20.30-ra hozzá. A helyzetet nehezíti, hogy 1 hét múlva esküvőm lesz, nagy, és lövésem sincs, mi van velem. Egész nap fekszem, bár nem vagyok rosszul. Pecsélgetek, arra 2x1 Utrogestánt szedek 2 hete, de nem változik, nem tudom, miért nem ír többet. Elkezdtem a C vitamint is. Ami zavar, hogy nagyon arra koncentrál az elejétől, hogy nem vagyok rendben, és vetélés lesz (már 2 hétvégén ezzel küldött el, hogy hétvégén elmehet spontán), mintha attól lenne ideges, hogy nem "szabályosan" halad minden. Nem ajánl vitaminokat sem.

Közben meg zavarban is vagyok, nem akarom azt gondolni, hogy okosabb vagyok az orvosnál. Lehet, hogy neki van igaza, és kicsit azt érzem: hogy merem kétségbe vonni, amit ő gondol?

2014. márc. 27. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!