Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok, ha az apa...

Mit csinálnátok, ha az apa nem mondja el a családjának, hogy gyereke születik 3 hónap múlva?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt az apával...becsúszott baba és én megtartottam, O pedig azt akarta hogy vetessem el vagy adjam örökbe.

Én felvállaltam ezt a babát, O nem és úgy látom nem is tervezi elmondani soha. Nem tudom mit csináljak... Azt hittem majd idővel elmondja, de mindig csak kifogást keres, hogy eddig miért nem mondta el. Viszont én nem akarok hazugságban élni.


Most állítsak oda az ismeretlen család elé, hogy hello van egy unokatok? Egyáltalán márcsam bele magam? De úgy érzem ez nem fer, hogy nem tudnak róla. De az biztos, ha én ezt elmondom, akkor én leszek a leggonoszabb ember a pasi szemébe, hiszen mit képzelek magamról, hogy belefolyok a családi életébe és hogy mit teszem azt tönkre... Mert meggyőződése, hogy a család nem bocsátja meg neki ezt a házasságon kívüli gyereket, ezért eltitkolja inkább. Én meg éljek az "eltitkolt lotyo" szerepében?


Nem tudom mit csináljak, vagy hagyjam az egészet a francba....

De ha mondjuk ez 5 év múlva derül ki valahogy a család számára, szerintem az még durvább...


2022. jan. 20. 10:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 A kérdező kommentje:
Ha a többség azon a véleményen van, hogy nem kell "tulreagalni" és elmondani a családnak, akkor nem mondom. Csak akkor később nem akarom megkapni, hogy én vagyok a szar, amiért elmondhattam volna és nem tettem.
2022. jan. 20. 11:46
 52/111 anonim ***** válasza:
91%

A fiuk felnőtt férfi, vonják felelősségre őt, ha kiderül.

Miért neked kellene kinyomozni és felkeresni vadidegen embereket és közölni velük azt, amit a fiuk nem akar?!

A saját gyereküket vonhatják felelősségre, téged nem.

Engedd el a dolog ezen részét.

2022. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
90%
Én leszarnám, nem mondanám el nekik, de nem is lennék hajlandó kb. meglapulva élni. Élném normálisan az életemet a gyerekkel, nem foglalkozva velük. A családjával számoljon el saját maga, ha valahogy megtudják az igazat. Így, hogy együtt sem vagytok, neked semmi közöd hozzájuk, nem tartozol nekik semmivel.
2022. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
100%

43-as hozzaszoloval érték egyet.

Követeld a gyerektartást. Ez nem úgy működik hogy ő nem akarta, de te igen, erre ő mossa kezeit... Nem... Neki is felelőssége van benne, gyerektartast fizetnie kell akkor is.

A szülei az ő oldala, ha egyáltalán nem ismered őket, én nem folynék bele.

2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
9%

"Csak akkor később nem akarom megkapni"

De meg fogod kapni.

Erkölcsi kötelességed szólni.

Az más kérdés, hogy az itteni válaszolókból az erkölcs már kiveszett - de attól még így van!

Ugyanígy, ha a párodból kiveszett az erkölcs, az sem a te problémád. Neked legyen.

A tartásdíjról dönthetsz te, hogy kéred, vagy sem.

2022. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
7%
Ja, egyébként áthidaló javaslat: elsőnek a párodnak mondd meg, hogy ha ő nem szól, akkor majd te.
2022. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
100%
Milyen párodnak? Nincsenek együtt!
2022. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
20%
Az apa azt csinál amit akar,gyerek tartást meg fizesse 18 éves korig. Jol döntötted, hogy megtartottad. baba apja nem nőtt fel az apasághoz, vagy nem büszke rá, hogy teherbe ejtete valakit.
2022. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
15%

Akkor a nem-párodnak.

Mindenbe bele kell kötni, igaz?

Meg lepontozni a normális válaszokat... igaza van a kérdezőnek: nem kellett volna ide jönnie.

Egy normális fórumon kellett volna kérdezni, bármelyik másik országban.

2022. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
90%

Megpróbálom kicsit körüljárni, hogy én miért nem látom jó ötletnek azt, hogy belemártsd magad.


Tegyük fel, hogy megteszed és szólsz nekik. Írtad, hogy a fiuk szerint náluk a házasságon kívüli gyerek kiveri a biztosítékot. Ebből nekem az jön le, hogy ha szólsz, biztosan részei akarnak lenni a gyerek életének - ez eddig nem is volna gond. De ebből az információból én azt is gyanítanám, hogy erőltetnék: házasodjatok össze. Ezt pedig ugye egyikőtök sem akarja, kicsit sem. Ok, tegyük fel, hogy ezt végül elfogadják. De akkor biztosan nem fogják hagyni, hogy a fiuk ne vegye ki a részét a gyerek életéből. Ekkor jön a láthatás, ami kétesélyes. A rózsaszín verzió az, hogy apuka ekkor rájön, hogy ha téged a háta közepére sem kíván, attól a gyerekét még szeretheti. A kevésbé habos-babos verzió az, hogy muszájból letudja a kötelező köröket a szülei miatt, de ez se neki, de főként a gyereknek nem lesz jó. Harmadik eshetőség, hogy annyira fasírtba kerül a családjával, hogy kitagadják, megszakad minden kapcsolat közöttük. Ekkor jön a nagyszülői láthatás. Ez akár jó is lehet, mert mondjuk az idő alatt tudsz randizni. De tegyük fel, a leendő nagyszülők neked kicsit sem szimpik, ennek ellenére időről időre oda kell adnod nekik a gyereket, akit ez majd mindig emlékeztet arra is, hogy az apja nem akar tudomást venni róla. És ha új párkapcsolatot szeretnél, akkor csak bonyolítja a helyzetet, hogy az ex szülei is benne vannak a csomagban.

Persze van arra is esély, hogy egy nagy boldog családként éltek majd - de lássuk be, ez a kevésbé esélyes lehetőség. A sokkal kevésbé esélyes.

2022. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!