Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok, ha az apa...

Mit csinálnátok, ha az apa nem mondja el a családjának, hogy gyereke születik 3 hónap múlva?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt az apával...becsúszott baba és én megtartottam, O pedig azt akarta hogy vetessem el vagy adjam örökbe.

Én felvállaltam ezt a babát, O nem és úgy látom nem is tervezi elmondani soha. Nem tudom mit csináljak... Azt hittem majd idővel elmondja, de mindig csak kifogást keres, hogy eddig miért nem mondta el. Viszont én nem akarok hazugságban élni.


Most állítsak oda az ismeretlen család elé, hogy hello van egy unokatok? Egyáltalán márcsam bele magam? De úgy érzem ez nem fer, hogy nem tudnak róla. De az biztos, ha én ezt elmondom, akkor én leszek a leggonoszabb ember a pasi szemébe, hiszen mit képzelek magamról, hogy belefolyok a családi életébe és hogy mit teszem azt tönkre... Mert meggyőződése, hogy a család nem bocsátja meg neki ezt a házasságon kívüli gyereket, ezért eltitkolja inkább. Én meg éljek az "eltitkolt lotyo" szerepében?


Nem tudom mit csináljak, vagy hagyjam az egészet a francba....

De ha mondjuk ez 5 év múlva derül ki valahogy a család számára, szerintem az még durvább...


2022. jan. 20. 10:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 A kérdező kommentje:
#100 Nem maradtál le semmi kommentrol... Ez az ürge már 10 oldalon keresztül ugyanazt fújja és a felét nem mondtam annak amit ő hozzátesz 😃👍 majd csak megunja
2022. jan. 20. 23:58
 102/111 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még az jutott eszembe, hogy a legtöbb helyen szerintem azt a gyereket fogadják ek unokának, akit a apja is elismer / elfogad. Ha az apja nem akar róla tudni, nagy eséllyel a nagyszülők sem akarnak majd. Egyrészt nem akarnak majd életre szóló konfliktust a fiukkal, márpedig ha az unoka jelen lenne az ő életükben, de apáéban nem, az nagyon nehéz helyzetet teremtene.

Ezt nem fogják felvállalniu egy futó kaland miatt.

Másrészt meg ha ez kiderül, a közvélemény szemében leszel te minden, csak szent asszony nem.


Ismétlem: nem tehetsz ilyen terhet vadidegenek nyakába, hogy aztán kezdjenek vele amit tudnak.


Más lenne a helyzet ha valamivel komolyabb kapcsolat lett volna, ha eleve bemutatott volna a szüleinek. Így ezt abszolút ne erőltesd, nagyon megalázó lenne ez neked, még ennél is jobban.

2022. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben megvárnám amíg megszületik a gyerek, küldenék egy képet a pasinak meg a szülőknek is hogy megszületett az unokátok. A többit már a pasi dolga tisztázni velük
2022. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, vagy már te is egy gerinctelen.

Nem lesz ez a gyerek nekik unokájuk. Lesz nekik majd igazi, aki a fiuk párjától lesz. Ez a gyerek azzal szembesül, hogy trükközni kell az apjának, nehogy örököljön bármit is. De akkor is ez a nő lesz a legjobban felháborodva, amikor az apja tényleg nem lesz az apja. Vagy amikor születik neki olyan, akit akart is. Jaaj, mennyi ideget fogsz te még enni a hülyeséged miatt. Csóri kölyök is.

Üdv, az ürge, aki nő és anya. Csak nem ilyen, mint te. 😘

2022. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 A kérdező kommentje:
Úgy legyen 😊
2022. jan. 21. 11:42
 106/111 anonim ***** válasza:
22%

Na, akkor én, mint érintett, válaszolok. Nem volt trükközés, csőbe húzás, stb. Nem védekeztünk, azt mondta, majd ő vigyáz. Én nem csináltam belőle soha titkot, hogy vágyom még egy gyerekre, azt is elmondtam neki, hogy ha "besikerül", nem megyek abortuszra. Besikerült, megszültem. "Apuka" közölte, hogy kifizeti az abortuszt, de nem akar gyereket,és hogy nagyon sajnál engem, mert tudja, hogy milyen nehéz lesz egyedül, de tőle ne várjak semmi segítséget.

Arcpirító a pofátlansága, ennek ellenére mégsem mentem bíróságra, nem igénylem a gyerektartást se semmit tőle. Nem neveztem meg, a fiam az én nevemet viseli. Ha mi nem kelünk neki, ő sem kell nekünk.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy az anyukáját is megfosztja az unokájától (tudom, hogy imádja a gyerekeket és nagyon családcentrikus), és hogy meg kellene adnom neki a lehetőséget, hogy ha szeretné, lehessen a nagymamája.

De nem! És tudod, miért nem? Mert ha "apukának" nincs gyereke, akkor a mamának sincs unokája.

Nekem nagy családom van, erős a háttér, mindenki imádja a kicsit, rengeteg támogatást és erőt adnak.

Lelkileg az viselt meg a legjobban, amit itt a kommentekben is látok.. "biztos csőbe akartad húzni, de jól hoppon maradtál... Biztos elviselhetetlen vagy, azért maradtál egyedül, szegény gyerek, kiteszed annak, hogy apa nélkül nőjön fel"... És hasonlók. Te vagy a felelőtlen, önző dög, véletlenül sem az a férfi, aki nélkül felnő a gyerek 🤦

És közben úgy kérdezik, hogy miért tartottad meg, mintha az abortusz valami apró kellemetlenség lenne, mint pl egy foghúzás.

2022. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
27%

"Sokat gondolkodtam rajta, hogy az anyukáját is megfosztja az unokájától (tudom, hogy imádja a gyerekeket és nagyon családcentrikus), és hogy meg kellene adnom neki a lehetőséget, hogy ha szeretné, lehessen a nagymamája."


Hát nem tudom, ha a te gyerekednek lenne gyereke valakitől, te nem szeretnéd látni?

2022. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
79%

Én eleve úgy nevelem a fiaimat, hogy nem sétálhatnak ki egy vállrándítással, minden felelősség-vállalás nélkül egy számukra kényelmetlen helyzetből, amit ráadásul ők okoztak 🤷

Akiről nem tud a mama, azt nem szerethetné látni.

2022. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
46%

Miért nem gondolkozol el az örökbeadáson? egyedül vállaltad, de most félidőben inkább keresnél mást segitségnek, hogy ne egyedül legyél (akár az exed szüleit is beleértve) Ez nem arról szól, hogy a kisbabádnak vagy nekik akarj jót, inkább tűnik haragnak, bosszúnak mert nem vagy biztos abban, hogy helyesen döntöttél, vagy abban, hogy egyedül végig tudod csinálni: keresel valaki célpontot, pl ex legyen minél szemetebb a világ előtt. Felelősségteljesen mérd fel, fel fogod e tudni nevelni, egyedül, fogod e tudni ellátni és szívből szeretni. Most az van benned, hogy ne legyél egyedül, pedig inkabb annak kellene előtérben lenned, hogy kismamaként stresszeled magad azt a pici is érzi, és biztos nem jó neki..

Neki lenne esélye szerető családban felnőni, és magadnak is adnàl egy esélyt.

Szurkolok Neked, hogy jó és biztos döntést hozz, de gondold át az igazi kiváltó okokat.

2022. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek kérdező? Hogy alakult?
aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!