Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok, ha az apa...

Mit csinálnátok, ha az apa nem mondja el a családjának, hogy gyereke születik 3 hónap múlva?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt az apával...becsúszott baba és én megtartottam, O pedig azt akarta hogy vetessem el vagy adjam örökbe.

Én felvállaltam ezt a babát, O nem és úgy látom nem is tervezi elmondani soha. Nem tudom mit csináljak... Azt hittem majd idővel elmondja, de mindig csak kifogást keres, hogy eddig miért nem mondta el. Viszont én nem akarok hazugságban élni.


Most állítsak oda az ismeretlen család elé, hogy hello van egy unokatok? Egyáltalán márcsam bele magam? De úgy érzem ez nem fer, hogy nem tudnak róla. De az biztos, ha én ezt elmondom, akkor én leszek a leggonoszabb ember a pasi szemébe, hiszen mit képzelek magamról, hogy belefolyok a családi életébe és hogy mit teszem azt tönkre... Mert meggyőződése, hogy a család nem bocsátja meg neki ezt a házasságon kívüli gyereket, ezért eltitkolja inkább. Én meg éljek az "eltitkolt lotyo" szerepében?


Nem tudom mit csináljak, vagy hagyjam az egészet a francba....

De ha mondjuk ez 5 év múlva derül ki valahogy a család számára, szerintem az még durvább...


2022. jan. 20. 10:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi nem volt egyértelmű, ha használsz egy szót, tanuld meg leírni helyes alakban
2022. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a faggyad??? 😂😂😂
2022. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
100%
91-es ez hogy jön ide, nem volt védekezésről szó, gyerektartás kérdése 1 mondatban kimerült, és a mondat nem úgy szólt, hogy nem fog az apa fizetni?! Olvastad a kérdést, vagy a kérdésfeltevő korábbi válaszait?
2022. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy dolgot tisztázzunk ezzel az ugyanolyan felelős a férfi meg a nő is ha nem védekeznek témában! A nő hazudhatja a pasinak hogy szed gyógyszert, de ha a pasi nem húz óvszert azt a nő is észreveszi. Tehát akkor nézzük is meg hol is van az az 50-50%? És ezt mondom nőként. Világ életemben fogamzásgátlót szedtem amíg nem akartam gyereket, mivel az én testem, én tartozom érte felelősséggel, nem azok a pasik akikkel pár hétig vagy hónapig együtt vagyok. Jelenleg férjem van, nem védekezünk, EGYÜTT döntöttük el hogy babát szeretnénk. Előtte amíg nem álltunk mindketten ugyanúgy készen gyógyszert szedtem szintén.
2022. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
29%

A kommentelők egy része nagyon undorítóan nyilatkozik és kitalálnak dolgokat fél mondatokból...

Két felnőtt ember úgy gondolta, hogy jó ötlet gumi nélkül hancúrozni. Elszúrták de alaposan.

Kettejük közül a nő az egyetlen, aki felelősséget vállal a hibájukért, sőt, még a nagyszülőkért is aggódik, hogy kimaradnak a kicsi életéből.

Egy nőnek ha nem használnak gumit, vállalnia kell a lehetséges abortuszt vagy az egyedülálló anyuka szerepét.

Egy férfi, ha nem húz gumit, vállalja azt, hogy ha megfogan az embrió, akkor lehet h apuka lesz.

Ennyi, ezt nem kell túlragozni meg démonizálni senkit.

Apuka dönthet úgy, hogy a gyerektartáson kívül nem vesz részt a gyereke életében, anyuka pedig dönthet h megtartja vagy elveteti a magzatot.


Jelen esetben apuka döntött h kivonul az egészből, anyuka pedig h felneveli egyedülállóként a babát.

Mindenki tisztában van vele h ez nem egyedi eset, ilyen megtörténik.

Mégis ezen kattog mindenki, meg elméleteket gyárt, ahelyett h a kérdésre válaszolna.


Válaszolva a Kérdésre: ne foglalkozz a családjával, neki kellene elmondania, de ha nem akarja, akkor az az ő döntése. Neked fontosabb dolgod van most, neked a kicsire kell koncentrálnod, nem a pasira meg a családjára :)

2022. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
87%
Te tényleg azt olvastad, hogy ez aggódik a nagyszülők miatt? Meg, hogy a pasi vonult ki, mintha lenne bármilyen erkölcsi felelőssége is az iránt, amiről előre kijelentette, hogy nem akarja. Fizet, oszt ennyi. A családját meg tartsa tiszteletben ez a liba. Nem tetszik neki, hogy nem úgy van, ahogy kigondolta, aztán most genyóskodik. Ennyi a sztori. Még azért odarúgna egyet.
2022. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
32%

#98

Azt írta h a nagyszülőknek szerinte joga lenne tudni h unokájuk születik, de nyilván bizonytalan h neki ebbe bele kellene szólnia. A többit csak ti költöttétek hozzá.

A pasinak annyi a felelőssége, hogy fizeti a gyerektartást, mert nem szeretne részt venni a gyereke életében. Az h ez erkölcsileg hova sorolható, azt mindenkinek eldönti az egyéni értékrendje.

2022. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
87%

Erkölcsileg ez pont oda sorolható, hogy ha megmondta hogy nem akarja, akkor nem és kész. Ez egy élet. Ha hibázott is a férfi, nem lehet a nyakába varrni. Fizet oszt jó napot. Vagy azt sem, ha meg tudja oldani.

Tiszta röhej hogy némely nő még a határozott nemleges válasz ellenére is a pasas nyakába varrná a gyereket. Csakis a nő a hibás ha nem érti, amit a pasi mond.

2022. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad te a többi kommentjét? Nagyon nem a nagyi miatt aggódik. Amúgy meg aggódjon érte a gyerek apja, ő ne szóljon bele. Nem kell bizonytalannak lenni, mert nem az ő dolga. Ha az apuka úgy dönt, hogy nem mondja el, akkor nem mondja.
2022. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:

#100

Senkit nem lehet kényszeríteni az apaságra, ez tiszta sor.

A "nyakába varrás" dolgot nem értem, lehet valami kommentről tényleg lemaradtam. Nem tudja a nyakába varrni, az egyetlen kötelessége a gyerektartás.

2022. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!